Podobné články

2 technické důvody pro nákup bitcoinu (nebo prodej amerického dolaru)

  • RSI zůstává v roce 2023 nad 50
  • Týdenní graf poukazuje na vzorec vzestupného trojúhelníku
  • Dalším cílem je 45 tisíc dolarů za předpokladu, že se cena bitcoinu udrží nad 25 tisíci dolary

Býci bitcoinu musí být frustrováni pomalou cenovou akcí v posledních několika měsících. Koneckonců od chvíle, kdy narazil na odpor na úrovni 30 tisíc dolarů, se Bitcoin pohyboval ve velmi úzkém rozpětí ve srovnání s historickou volatilitou.

Totéž se však stalo i na devizovém trhu. Volatilita zůstává utlumená od chvíle, kdy EUR/USD vystoupal nad klíčovou úroveň 1,10, a obchodníci nyní přemýšlejí, co přijde dál – další růst, nebo obrat býčího trendu.

Obojí spolu souvisí.

Pokud se podíváme na rally EUR/USD z úrovně 0,95 a porovnáme ji s rally Bitcoinu z úrovně 15 000 dolarů, podobnosti nelze přehlédnout. Jinými slovy, jde spíše o příběh amerického dolaru než o investory do Bitcoinu, kteří hromadí další mince.

Tváří v tvář této nejednoznačnosti někdy pomáhá podívat se na širší obraz a interpretovat grafy. Přitom tendence pro cenu bitcoinu je býčí.

Zde jsou tedy dva technické důvody pro nákup Bitcoinu (nebo prodej amerického dolaru):

  • RSI zůstane v roce 2023 nad úrovní 50
  • Týdenní graf poukazuje na formaci vzestupného trojúhelníku

Graf Bitcoinu podle TradingView

RSI se v roce 2023 drží nad úrovní 50

První technické býčí nastavení pro bitcoin vychází z indexu relativní síly (RSI). RSI je oscilátor, který se obvykle zobrazuje ve spodní části grafu.

Hlavním tématem výše uvedeného týdenního grafu je rally Bitcoinu z minim z roku 2022. Pohyb z 15 tisíc dolarů na úroveň nad 30 tisíc dolarů vedl k překročení hodnoty RSI nad 50.

Index RSI „osciluje“ mezi překoupenými a přeprodanými úrovněmi, označenými číslem 70, resp. 30. Když se nachází mezi těmito úrovněmi, techničtí obchodníci se zaměřují na značku 50. Přesněji řečeno, když RSI překročí hodnotu 50, cenová akce je býčí, a když překročí hodnotu pod ní, cenová akce je medvědí. Obchodníci by si samozřejmě měli dávat pozor na falešné průrazy.

Výše uvedený časový rámec (tj. týdenní) však nic takového jako falešný průraz nenaznačuje. Právě naopak, vzhledem k tomu, že cenová akce se od začátku roku 2023 drží nad úrovní 50.

Předpojatost tedy zůstává býčí, dokud se RSI drží nad 50, a dalším krokem by měl být výstup do překoupené oblasti.

Vzestupný trojúhelníkový obrazec naznačuje pohyb nad 45 tis. dolarů

Vzestupný trojúhelník je býčí formace, která se vyznačuje tím, že cenová akce tlačí proti horizontální rezistenci. Jeho změřený pohyb se rovná nejdelšímu segmentu trojúhelníkové formace a naznačuje další postup směrem k oblasti 45 tis. dolarů.

Je zde však jedna podmínka – cenová akce se musí udržet nad 25 tisíci dolary. Pokud se tak stane, zůstane ukazatel RSI nad úrovní 50, což znamená, že cena bitcoinu konečně získá energii k proražení nad horizontální rezistenci.


Share this article

Categories

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}