Podobné články

Boj o peníze

Tento článek je uveden v časopise Bitcoin Magazine’s „The Primary Issue“. Klikněte zde a získejte roční předplatné časopisu Bitcoin. Vždycky mi přijde vtipné, když se

Duplexní demokracie

Tento článek je uveden v časopise Bitcoin Magazine’s „The Primary Issue“. Klikněte zde a získejte roční předplatné časopisu Bitcoin.“ „Každé volby jsou jakýmsi předaukčním prodejem

Aktualizace Bitcoin Miner Riot Q2 podtrhuje podmínky na trhu, drží přes 6000 BTC

Společnost stále drží velkou pokladnu a rozšířila svou infrastrukturu prodejem bitcoinů za 14 milionů dolarů a vypuštěním více než 30 milionů akcií na trh.

  • Riot zvýšil svou těžební flotilu na více než 44 000 těžařů a stále jich zbývá nasadit více než 3000.
  • Produkce bitcoinů společnosti meziročně vzrostla o 107 %.
  • Prodej bitcoinů v hodnotě 14 milionů dolarů a nabídka akcií v hodnotě 30 milionů dolarů posílily hotovostní pozici společnosti.

Těžař bitcoinů Riot v úterý zveřejnil aktualizaci těžby a produkce bitcoinů za 2. čtvrtletí, která poukazuje na pokračující kapitulační trendy v odvětví těžby bitcoinů, ale Riotu se vyplatila expanze, zatímco ostatní se prostě potřebovali udržet nad vodou.

Pozoruhodné je, že Riot zvýšil svou meziroční (YoY) produkci BTC o 107 %, což vedlo k produkci 1 395 BTC v hodnotě přibližně 34 milionů USD v době tisku, oproti loňským 675 BTC, tedy zhruba 16 milionům USD.

Produkci společnosti Riot lze přičíst rostoucí flotile těžařů. Společnost se v současné době může pochlubit 44 720 těžaři BTC na bázi specifických aplikačních integrovaných obvodů (ASIC) s hashovací rychlostí 4,4 exahashů za sekundu (EH/s), kterou po plném nasazení všech nedávno dodaných těžařů rozšíří na 47 511 ASIC s výstupem téměř 4,9 EH/s.

Na pozadí růstu společnosti Riot v oblasti vlastní těžby i hostovaných zařízení, který je hnací silou hashrate, však společnost přesto musela prodat bitcoiny v hodnotě 14,4 milionu dolarů spolu s dumpingem dalších 30,6 milionu akcií na burze, čímž získala dalších 267 milionů dolarů. Společnost tak nyní drží aktiva v hodnotě 496 milionů dolarů, z čehož 270 milionů dolarů tvoří hotovost, což je nárůst oproti 113 milionům dolarů v prvním čtvrtletí.

Přestože tedy těžař kapituloval a prodal část svých bitcoinů a zároveň vyhodil akcie na trh, je společnost finančně silnější. Navíc stojí za zmínku, že společnost stále drží pokladnu ve výši 6 653 BTC, tedy téměř 159 milionů USD.

Skutečně, odvětví těžby bitcoinů se během tohoto poklesu trhu pohybovalo v nebezpečných vodách. Velcí těžaři jako Core Scientific a Bitfarms prodali během druhého čtvrtletí více bitcoinů, než vytěžili. Nicméně další těžaři, jako jsou Hut 8 a Digithost, nadále hodlují těžit každý bitcoin, který vyprodukují.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}