Podobné články

Golf a Bitcoin: Největší hry

„Golf je klamně jednoduchý a nekonečně složitý, uspokojuje duši a frustruje intelekt. Je zároveň obohacující i šílený – a je to bezpochyby nejlepší hra, jakou

Bankrot společnosti Celsius ukazuje bezohledné chování s dírou v rozvaze ve výši 1,2 miliardy dolarů

Společnost Celsius podává návrh na vyhlášení konkurzu podle kapitoly 11. Rozvaha společnosti vykazuje schodek ve výši 1,2 miliardy dolarů a bezohledné chování při nakládání s vklady zákazníků.

Níže je uveden výňatek z nedávného vydání časopisu Bitcoin Magazine Pro, prémiového zpravodaje o trzích časopisu Bitcoin Magazine. Chcete-li být mezi prvními, kdo obdrží tyto postřehy a další analýzy trhu s bitcoiny na řetězci přímo do své e-mailové schránky, předplaťte si nyní.

Předchozí články a aktualizace časopisu Bitcoin Magazine Pro o společnosti Celsius si můžete přečíst zde:

  • Exchange Outflow All-Time High And Celsius Collateral Update
  • Celsius And stETH – A Lesson On (il)Liquidity
  • Celsius Exchange Halts Withdrawals: Co se stalo špatně?

Tento článek osvětlí některé detaily situace na burze Celsius po včerejším odpoledním podání žádosti o ochranu před bankrotem podle kapitoly 11. Generální ředitel Alex Mashinsky na podání žádosti navázal dnes vydaným oficiálním prohlášením.

V prohlášení se kromě mnoha dalších zajímavostí objevilo, že firma má oficiálně v rozvaze díru ve výši 1,19 miliardy dolarů. Neoficiálně jsou čísla mnohem horší, přičemž nejzřetelnější je hodnota tokenu CEL v hodnotě 600 milionů dolarů, kterou společnost uvádí jako aktivum.

Firma se také zapojila do půjček zajištěných vklady zákazníků, aby mohla investovat do těžební operace prostřednictvím úvěrové linky ve výši 750 milionů dolarů

Společnost Celsius také přiznala, že přijímala prostředky zákazníků a směrově spekulovala s různými futures instrumenty. Řádná banka/úvěrová kancelář určitě sladí závazky zákazníků s aktivy, zatímco společnosti jako Celsius šlo o pouhé spekulace/hazardování.

Ještě jsme se ani nezmínili o 35 000 etherů, které se ztratily kvůli ztrátě soukromých klíčů. Celý dokument o podání žádosti si můžete přečíst zde a problémy jsou hluboké.

Podání žádosti o bankrot podle kapitoly 11 není v tomto světle žádným překvapením a hrubá nedbalost společnosti Celsius a dalších aktérů v širším bitcoinovém/kriptoměnovém prostoru jistě přinese velké množství nových regulací centralizovaných platforem.

Důvodem našeho rozsáhlého zpravodajství a dokumentace situace „nákazy“ jsou zejména trvalé důsledky tohoto pádu. Vzhledem k naprostému rozsahu, šíři a bezohlednosti špatného hospodaření s prostředky zákazníků spolu s vrstvami zastřeného pákového efektu došlo ke ztrátě miliard dolarů z prostředků investorů a ke zhroucení kurzů aktiv.“

Pouze s řádným uznáním a zásadní změnou inherentních problémů, které vedly k pádu, lze budoucnost postavit na udržitelnější půdu.“

V podobných zprávách byl v nedávném návrhu na vyhlášení bankrotu společnosti Celsius podle kapitoly 11 zveřejněn seznam věřitelů firmy. Největší věřitel, označený jako Pharos USD Fund SP, má několik klíčových vazeb na přední firmu v oboru Alameda Research, která se v posledních týdnech ocitla uprostřed nákazy, jak jako první informovala agentura Bloomberg.

Čím více dokumentů a podání se objevuje, tím více se ukazuje, jak propojené bylo/je odvětví mezi protistranami. S ohledem na tuto skutečnost zopakujeme naše přesvědčení, že plné dopady nedávného krachu kryptoúvěrů na nativních trzích pravděpodobně nebyly v současné době známy ani zcela pocítěny.

ICYMI: Přečtěte si červnovou zprávu o nákaze časopisu Bitcoin Pro

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}