Podobné články

Vznikající modulární ekosystém bitcoinu

Co je to vlastně modularita? Modularita je výsledkem zajímavého experimentu, který se odehrává v Ethereu jako reakce na špatné škálovací vlastnosti blockchainu. Aby vývojáři toto

Může být Bitcoin produktivním aktivem?

Bitcoin prochází fascinujícím vývojem a na jeho podstatu se pohlíží z různých úhlů pohledu. Někteří jej vnímají jako měnu pro každodenní transakce, jiní jako moderní

Bitcoin Beach North a výstavba bitcoinu v budově banky

Přebírání Bitcoinu v Michiganu bylo posíleno o novou bitcoinovou pláž a vzdělávací centrum.

Jedná se o názorový editorial Heidi Porterové, podnikatelky s 35 lety v technologiích, Bena, evangelisty z generace Z, který se věnuje Bitcoinu, a Xa Ya Za Za, majitele firmy, umělce a zaříkávače uzlů.

Už jste slyšeli vzrušující zprávu? Na světě je nová bitcoinová pláž! Je také nejseverněji ze všech bitcoinových plážových enkláv, nachází se na 130 akrech soukromého pozemku ve středním Michiganu

Bitcoin Beach North u jezera Satoshi leží na 42,9272437 zeměpisné šířky. Bitcoin Beach North i jezero Satoshi lze najít na Mapách Google

Tato bitcoinová pláž v zimě dokonce zamrzne a promění se v místo pro rybaření pod ledem!

V sobotu 20. srpna 2022 se konal první ročník grilování na bitcoinové pláži. Něco kolem 70-85 bitcoinerů a pre-coinerů se sjelo z celé ruky (palčáku) Michiganu, aby se utábořili, poseděli, pojedli a popovídali si a dozvěděli se něco o Bitcoinech.“

Bylo nadmíru fantastické jen tak trávit čas s pískem a sluncem a nějakým tím tvrdým seletem – v reálu – s bitcoinery. Konverzace plynula snadno. Žádné telefony a esemesky, jen spousta rozsáhlých a rozmanitých témat o Bitcoinech a povídání.“

Mike Smith vlastní pozemek od roku 1992, původně ho koupil jako štěrkovnu pro obsluhu své výkopové firmy. Nedávno bylo jezero překřtěno na jezero Satoshi a v březnu 2021 na Bitcoin Beach North. Na BBQ Smith přednesl prezentaci o Bitcoinu a rozdal pre-coinerům, kteří se přišli na akci dozvědět o Bitcoinu, nějaké saty, trička a swagy.

Další Bitcoiner „Ben“ pracoval na tom, aby jeho Bitcoiner zadek vystrčil a aby se zahajovací BBQ na akci Bitcoin Beach North stalo pro všechny příjemným a informativním. Bitcoinerem je od střední školy, takže se ke zdravým penězům dostal už v 17 letech. Ben nyní pomáhá ve společnosti Bitcoin 101 s marketingem a vzděláváním.

Třetím členem trojice Bitcoin 101 je PF. Smith a PF spolu pracovali po celá 90. léta a znovu se spojili díky Bitcoinu. PF je zodpovědný za údržbu webových stránek Bitcoin 101 a také za síť Michigan Plebeian Mesh Network. Více o tom v některém z dalších článků.

Názorná cedule ukazuje kilometry k důležitým pamětihodnostem a firmám v Bitcoinu. Hodně času se strávilo u totemového znaku – diskusí o různých ukazatelích a významech a o tom, kdo další by měl (nebo neměl) být přidán. Tam byl také jeden ukazatel, který nebyl zřejmý pro většinu lidí na první pohled, což je zábavný kvíz, zda můžete hádat správně. Všichni jsme nad ním strávili nějaký čas přemýšlením a povídáním si o něm, a nakonec ho několik z nás vyluštilo. Budete ho muset navštívit, abyste si tipli!

Jakkoli byla akce báječná, je to jen malá část toho, co se děje kolem Bitcoin Beach North a vzdělávání a komunity bitcoinů v Michiganu a okolí.

Mike Smith provozuje Bitcoin 101, kancelář pro vzdělávání a služby v oblasti bitcoinu, která sídlí v historické budově banky v Ovidu ve státě Michigan – asi 6 mil od Bitcoin Beach North u jezera Satoshi.

Smith stanovil svůj záměr umístit kancelář Bitcoinových služeb do staré bankovní budovy. K jeho překvapení mu však první banka, kterou si vyhlédl ke koupi, nechtěla budovu prodat, protože propagoval Bitcoin!

Stejně jako mnoho překážek v životě, i tento neúspěch byl podle Smithe nakonec požehnáním v tom, že našli mnohem lepší budovu, vzdálenou pouhých pět minut od Bitcoin Beach North. Shodou šťastných náhod jel Smith jednoho dne kolem banky a všiml si ve výloze cedule na prodej. Tentokrát byl o záměru přeměnit ji na vzdělávací centrum pro Bitcoin skrytější, a to se podařilo!

Současná budova je historickým pokladem a lekcí dějepisu fiat bankovnictví, s bankovními vkladními lístky z roku 1800 a mechanickým bankovním trezorem, který byl vyroben v Hamiltonu v Ohiu. Dnes je trezor zabezpečen hybridem digitálních a mechanických zámků

Bitcoin101 office: Zámky bankovních trezorů.
Bitcoin101 office: Dveře bankovního trezoru.

Smith a jeho tým pro Bitcoin připravují historické expozice o minulých a budoucích penězích. Provozují také různé bitcoinové minery, které vytápějí kancelář v velmi chladných michiganských zimách.

Vzhledem k tomu, že Bitcoin 101 a Bitcoin Beach North se nacházejí nedaleko Kapitolu státu Michigan v Lansingu, Smith doufá, že si během nadcházejících měsíčních setkání sedne s místními zákonodárci, majiteli podniků a obyvateli. První setkání v Mid-Michiganu se bude konat ve středu 19. října. Podrobnosti naleznete na stránkách Bitcoin101.io.

V současné době se koná několik dalších setkání Bitcoin po celém státě Michigan v oblastech Grand Rapids, Detroit a Benton Harbor (domov výrobce spotřebičů Whirlpool, nikoliv implementace CoinJoin).

Pokud budete někdy v Michiganu, podívejte se na Bitcoin 101 a Bitcoin Beach North – v létě nebo v zimě!

Bitcoineři v Michiganu, kteří přicházejí silní za zdravé peníze Bitcoin odolné vůči cenzuře

Toto je hostující příspěvek Heidi Porter. Vyjádřené názory jsou výhradně její vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}