Podobné články

Bitcoin dává uživatelům úplnou kontrolu nad jejich penězi

Vědomí, že mám své peníze pod kontrolou, je druh klidu, který mi nemůže poskytnout plně „stabilní“ měnové zboží kontrolované centrálními bankéři.

Níže je přímý výňatek z Martyho Bent Issue #1210: „Bitcoin vám dává kontrolu. To je základní hodnota.“ Přihlaste se k odběru newsletteru zde.

(Source)

Jsme v té části medvědího cyklu bitcoinu, kdy se z médií ozývají ti, kteří se v mainstreamu vysmívali novému peněžnímu aktivu fungujícímu na vlastní distribuované síti jako ničemu jinému než ponzi pro zdegenerované spekulanty a narkomany, aby se přihlásili k vítězství. Pokud jste věnovali pozornost titulkům a mluvícím hlavám, pravděpodobně jste slyšeli fráze jako např:

„Vidíte, tohle je důkaz, že bitcoin je příliš volatilní a nikdy nemůže fungovat jako uchovatel hodnoty. Kdo by chtěl uchovávat hodnotu v aktivu, které tak prudce kolísá?“

„Nemůže fungovat ani jako řádný prostředek směny kvůli pomalým potvrzovacím časům a množství transakcí za sekundu, které jsou podporovány blockchainem.“

„Já vám to říkal!“

To nejsou nic jiného než bezobsažné fráze pronášené jedinci, kteří chtějí potvrdit své chybné předsudky a zároveň doufají, že toto je skutečně medvědí trh, který pošle bitcoin na nulu. Problém této třídy kritiků spočívá v tom, že jejich pohled na bitcoin je krátkozraký a zcela se zaměřuje na cenu v daném okamžiku a na to, jak rychle kolísá. Ačkoli cena je jistě důležitým aspektem a vyšší cena může být pro bitcoináře vnímána jako mnohem lepší než cena nižší, samotná cena nevystihuje základní hodnotu sítě. Základní hodnotu, kterou nelze replikovat žádným jiným aktivem na této planetě. Jak jsem uvedl v tweetu v horní části této stránky, bitcoin poskytuje jednotlivcům na celém světě možnost snadno přijímat, ukládat a posílat peníze soběstačným způsobem

Základní hodnotou sítě je kontrola nad těmito třemi funkcemi. Každé jiné peněžní aktivum na světě nedokáže jednotlivcům poskytnout takovou kontrolu, jakou může poskytnout bitcoin. Krátkodobé cenové výkyvy v počátečních fázích monetizační fáze bitcoinu snáším více než dobře. Vědomí, že své peníze skutečně ovládám, je typem klidu, který plně „stabilní“ peněžní zboží ovládané zkorumpovanými zprostředkovateli prostě nemůže poskytnout.

Vím, že vlastním x/21 000 000 z celkové nabídky.

Vím, jak byly vytvořeny mé páry soukromých a veřejných klíčů, protože jsem je vytvořil sám.

Mohu si ověřit, že bitcoiny, které jsou posílány do mé peněženky, jsou skutečně bitcoiny.

Mohu tyto bitcoiny držet tak dlouho, jak chci, aniž bych riskoval, že mi banka nebo zpracovatel platebního styku odepře přístup k mým prostředkům kvůli konkrétní denní době, mým politickým názorům nebo potřebě zachránit krachující centrální bankovní systém.

Tato úroveň kontroly je nesmírně silná. Navzdory nedávným a historickým výkyvům cen věřím, že stále více jednotlivců na celé planetě pomalu, ale jistě rozpozná základní hodnotu této úrovně kontroly nad vlastními penězi. Žádné kvičení odborníků nebo schadenfreude nezmění přirozenou kontrolu, kterou síť Bitcoin dává jednotlivci nad jeho penězi. Mohou křičet a smát se. Já budu dál kázat a střádat.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}