Podobné články

Bitcoin debutuje v Salvadoru. Honduras a Guatemala, studuje CBDC.

Honduras a Guatemala zkoumají digitální měny centrálních bank a jejich přínos pro své měnové systémy.

Dvě středoamerické země, Honduras a Guatemala, si berou příklad z přijetí Bitcoinu (BTC) svým společným sousedem, ale jdou zcela odlišnou cestou.

Namísto toho, aby přijaly existující kryptoměnu jako zákonné platidlo, jako to udělal Salvador, centrální banky Hondurasu a Guatemaly v současné době studují digitální měny centrálních bank (CBDC).

Podle vyjádření prezidenta honduraské centrální banky Wilfreda Cerrata na akci pořádané v rámci fóra v Tegucigalpě zahájila honduraská centrální banka po schválení představenstvem studii, jejímž cílem je „zjistit, zda je možné provést pilotní test vydávání vlastních digitálních peněz nebo digitální měny centrální banky“.

Uvedl, že přijetím digitálních měn by se měla zabývat Středoamerická měnová rada neboli Consejo Monetario Centroamericano, nejvyšší měnový orgán v regionu.

V severozápadním cípu regionu má CBDC dokonce svůj název. Viceprezident Banco de Guatemala José Alfredo Blanco uvedl, že digitální měna – iQuetzal – se bude jmenovat podle národního ptáka Guatemaly, stejně jako její fiat měna.

Centrální banky však nechtějí integrovat novou formu měny do svého stávajícího finančního systému bez přípravy. Blanco zdůraznil, že výbor, který má pracovat na digitální měně centrální banky, byl vytvořen teprve před šesti měsíci a dokončení vyšetřovací fáze bude trvat dlouho.

Digitální měny centrálních bank získávají na popularitě a zájmu v zemích po celém světě. Nigerijská CBDC, eNaira, má být spuštěna 1. října, na 61. den nezávislosti země. Ukrajinská vláda rovněž pokračuje ve svých plánech na CBDC tím, že udělila Národní bance Ukrajiny pravomoc vydávat digitální měnu.

zdroj: cointelegraph.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}