Podobné články

Sabotáž bitcoinu

„Vládní agenti nejsou aktivní v kruzích vývojářů a ovlivňovatelů Bitcoinu.“ Vzhledem k tomu, že válka o globální měnovou nadvládu pokračuje, je třeba předpokládat, že stát

Boj o peníze

Tento článek je uveden v časopise Bitcoin Magazine’s „The Primary Issue“. Klikněte zde a získejte roční předplatné časopisu Bitcoin.

Vždycky mi přijde vtipné, když se účastním bitcoinové akce, jako je Bitcoin 2023 – nebo příští rok Bitcoin 2024 v Nashvillu – a nějaký fanoušek bojových sportů mě pozná s nechápavým výrazem v očích a zeptá se:

„Kyborg?!…Co tady děláš TY?“

Odpověď mi vždycky připadá jasná: „Protože jsem Bitcoiner!“

Jednou z věcí, která dělá Bitcoin výjimečným, je to, že je pro každého a že čím více mu rozumíte, tím větší máte jistotu jeho úspěchu. Kdykoli někoho potkám a zjistím, že je také Bitcoiner, okamžitě s ním cítím spojení – pocit respektu. Je těžké to vysvětlit někomu, kdo se bojovým uměním nevěnuje, ale je to pocit velmi podobný tomu, jaký cítím v blízkosti svých sparingpartnerů z Muay Thai nebo brazilského jujitsu. Možná právě to je důvodem zmatených pohledů na konferenci; vím, že jsme oba součástí komunity bojovníků za finanční svobodu. Bitcoin mi v mnoha ohledech připomíná bojová umění, protože z jeho účasti může mít prospěch kdokoli a kdokoli a důkazem práce jsou pozitivní výsledky, které mění život.“

Profesionálně zápasím už 18 let a za tu dobu jsem vyhrál všechny šampionáty ve sportu MMA. Jsem současným šampionem Bellator MMA a bývalým šampionem UFC, Invicta FC a Strikeforce v pérové váze, což ze mě dělá jediného „Grand Slam šampiona“ v historii tohoto sportu – titul vyhrazený pouze pro ty, kteří vyhráli všechny čtyři hlavní světové šampionáty. Během svého působení jsem viděl, jak se tento sport dramaticky proměnil z podívané „bez zábran“ v jednu z nejvýdělečnějších živých sportovních událostí na světě, která baví skutečně globální fanouškovskou základnu. Když se bojuje o peníze, říká se tomu „prize fighting“, přičemž peníze jsou výhrou. Naše kariéra bojovníka má velmi krátkou dobu výdělku, kdy musíme vyhledávat ty největší „zápasy o peníze“ ve snaze, abychom si mohli tyto peníze našetřit a investovat do důchodu.

Kliknutím na obrázek výše se můžete přihlásit k odběru!

MMA je relativně nový sport. V letošním roce slaví UFC – největší propagace MMA – 30. výročí svého založení. Ohlédnutí za její krátkou historií ukazuje úžasnou rychlost celosvětového růstu popularity a přijetí, které v profesionálním sportu dosud nebylo zaznamenáno. Ačkoli je síť Bitcoin méně než o polovinu mladší než sport MMA, vidím velkou podobnost v tom, jak se skutečně vyvíjí v globální fenomén, rychle se stává běžnou kulturou a dosahuje bodu zlomu, kdy už nebude nepopiratelný

Na počátku historie „ultimátních zápasů“ existovalo jen málo pravidel. Protože sportovní klání nesankcionovala žádná atletická komise, pokusil se Kongres vytvořit zákony, které by tento sport v USA zakázaly. Díky vzdělávání, regulaci a vlastní reformě se nakonec diváci dočkali toho, že se sport MMA vyvinul do dnešní podoby: organizovaný, sankcionovaný a pro soutěžící relativně bezpečný.

Když se setkávám s kolegy bitcoinisty, kteří se vzdělávají o síti, prosazují její přijetí, nebo dokonce provozují vlastní uzel či těžaře, dívám se na ně jako na první průkopníky svého sportu MMA. Vím, že každý z nás společně hraje důležitou roli při posilování sítě Bitcoin a zajišťuje, aby skutečné výhody decentralizované výměny hodnot mezi rovnými nikdy nebyly ohroženy.

Prvních 30 let sportu MMA nás naučilo více o boji zblízka než předchozích 200 let tréninku bojových umění dohromady. Při prvních zápasech stylu proti stylu MMA se diváci i cvičenci rychle naučili, že navzdory starým filmům o kung-fu neexistuje úder „5 doteků smrti“. Postupem času jsme byli svědky toho, jak se nejúčinnější bojová umění osvědčila uvnitř klece, což nakonec způsobilo, že se závodníci zaměřili pouze na ty techniky, které se ukázaly jako účinné a hodnotné během skutečného boje.

Vidím, že Bitcoin dělá s financemi to, co MMA udělalo s tradičními bojovými uměními. Prvních 15 let existence Bitcoinu nás naučilo o uchovávání hodnoty více než prvních 150 let fiat měn dohromady. Jakmile jste jednou „oranžově opilý“, je to jako přihlásit se do „finančního MMA“. Jakmile pochopíte, že bitcoin je nejefektivnějším uchovatelem hodnoty – prokazatelně nejtrvanlivější, nejpřenosnější, nejdělitelnější, nejzaměnitelnější, nejvzácnější, nejdůvěryhodnější, nejodolnější vůči cenzuře a všeobecně přijímaný jako forma peněz – můžete se na něj finančně zaměřit s vědomím, že je to nejefektivnější a nejhodnotnější nástroj na dlouhodobé uchování vaší hodnoty.

BJJ není karate a Bitcoin není krypto! Jako sportovec v MMA mám za úkol trénovat několik různých stylů bojových umění. Začátečníkovi, který sleduje lekci bojového umění, nemusí připadat, že je mezi uniformou karate a brazilského jujitsu velký rozdíl. Navzdory podobným uniformám se však tato dvě bojová umění nemohou více lišit. Jedno se zaměřuje na údery a kopy (karate), zatímco druhé na zápasení a podávání (BJJ). Většina lidí nechápe, že MMA je zkratka pro „mixed martial arts“ a že používáme pravidla z olympijských sportů, jako je box (údery), taekwondo (kopy), zápas (takedowny) a judo (submissions), abychom se utkali v hybridní soutěži s cílem dokázat, jaký systém boje je nejúčinnější.

Bitcoin není kryptografie. Bitcoin je decentralizovaná digitální měna vyměňovaná prostřednictvím sítě peer-to-peer. Je otevřená a umožňuje účast komukoli bez centrálního řídicího bodu. Neřídí ho žádná osoba ani subjekt a denně se osvědčuje jako nejefektivnější úložiště hodnoty, blok za blokem, prostřednictvím důkazu práce. Stejně jako u technik používaných ve sportu MMA je důkazem práce a výsledky (odměny). Je důležité rozlišovat mezi bitcoinem a kryptoměnami, abychom pochopili, proč je bitcoin nejefektivnějším hybridním finančním systémem.

Pokud mě můj obor něco naučil, pak to, že k vedení revoluce je zapotřebí žen. Přestože se první UFC konalo v roce 1993, teprve když jsem v roce 2009 vyhrála mistrovství světa Strikeforce proti Gině Carano, měl sport MMA ženu uznanou jako nespornou mistryni světa. Při pohledu na tento sport dnes je úžasné vidět, jak zásadní význam měly ženy pro jeho celkový rozvoj. Nyní jsme svědky toho, že na největších akcích se předvádějí špičkové atletky, a jsme svědky toho, že tréninková zařízení po celém světě jsou plná mladých, motivovaných a hladových žen, které se chtějí prosadit ve sportu MMA.

Na konferenci Bitcoin 2023 v Miami jsem měl možnost zúčastnit se druhého výročního brunche „Women of Bitcoin“, který pořádala Natalie Brunell a kterého se zúčastnilo více než 250 žen z celého světa. Bylo inspirující potkat tolik mladých, vzdělaných a motivovaných žen, které společně pracují na tom, aby se síť Bitcoin stala formou finančního posílení pro ženy na celém světě. Jsem si jistý, že až se za několik let budeme ohlížet zpět na cestu Bitcoinu, bude historie plná příběhů podnikatelek, vývojářek a evangelistek, které se významně podílely na rozvoji a růstu sítě, protože Bitcoin je all-inclusive – každá rasa, náboženství a pohlaví

V mém sportu, abyste měli dlouhou životnost a úspěch jako bojovník, musíte pochopit koncept „časové preference“. Jako sportovec nemůžete chodit na večírky, jíst špatné jídlo a užívat si okamžitého uspokojení, pokud chcete dosáhnout dlouhodobého úspěchu. Úspěch vyžaduje, abychom se soustředili na vítězství v malých každodenních cílech s vědomím, že veškeré úsilí bude odměněno vítězstvím, které přijde v noci zápasu. Se stejným smýšlením se dívám na bitcoin a praxi stohování sátů (DCA). Jakmile se rozhodnete pro strategii Bitcoin a pochopíte, že tam bude vždy k dispozici pouze 21 milionů bitcoinů, koncept odloženého uspokojení a časové preference se snadno soustředí na. Podobně jako v případě získání mistrovského pásu v mém sportu, výsledky veškeré vaší tvrdé práce uložené ve zdravých penězích změní život.

Kliknutím na obrázek výše si můžete stáhnout článek ve formátu PDF.

Na počátku historie sportu „ultimátních zápasů“ byl tento sport stažen z vysílání. MMA tuto „temnou éru“ z velké části přečkalo díky oddané základně věrných fanoušků, kteří trávili čas na internetových fórech a sdílením videozáznamů zápasů na VHS, aby zajistili, že lidé budou mít i nadále možnost seznámit se s tímto rozvíjejícím se sportem. Ani za milion let jsem si nepředstavoval, že budu bojovat před 50 000 fanoušky na fotbalovém stadionu a prodávat miliony placených přenosů.

Bitcoinová síť mi hodně připomíná ty první fanoušky smíšených bojových umění, kteří do komunity investovali vlastní čas, energii a úsilí, protože věřili ve výsledky. Podobně jako v těch prvních letech mého sportu nelze internet vypnout, a proto bude síť Bitcoin dále růst. Bude nadále sílit a spolu s ní přijde bod zlomu, který si vynutí globální přijetí Bitcoinu.

Fanoušci obdivují mé dovednosti, odvahu a soustředění, když vstoupím do klece, abych se utkal v zápase o mistrovskou cenu, ale ve skutečnosti se ode mě tolik neliší. Vidím to tak, že každý, kdo spolkne oranžovou pilulku, už podepsal smlouvu na ultimátní zápas o peníze.

Až příště uvidíte svého oblíbeného bojovníka UFC nebo Bellator MMA na konferenci o bitcoinech, netvařte se zmateně. Místo toho jim dejte najevo, že jste oba bojovníci za finanční svobodu, kteří trénují jako součást sítě ceněných bitcoinových bojovníků!

Tento článek vyšel v časopise Bitcoin Magazine „The Primary Issue“. Klikněte zde a získejte roční předplatné časopisu Bitcoin.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}