Podobné články

Brazilská burza začne letos obchodovat s futures na bitcoin

Brazilská burza B3 začne během příštích tří až šesti měsíců obchodovat s futures kontrakty na bitcoin a doufá, že bude nabízet služby založené na kryptoměnách

  • Brazilská burza B3 začne během tří až šesti měsíců obchodovat s futures kontrakty na BTC
  • Letos v lednu finanční ředitel B3 oznámil plány na obchodování s futures kontrakty založenými na bitcoinu a dalších kryptoměnách.
  • Finanční ředitel se také zmínil o tom, že se během ledna stane poskytovatelem služeb depozitářských řešení a také poskytovatelem vypořádání pro rostoucí ekosystém.

Brazilská burza cenných papírů známá jako B3 (Brasil, Bolsa, Balcão) začne podle zprávy společnosti Valor během následujících tří až šesti měsíců obchodovat s futures kontrakty na bitcoin.

„V příštích třech až šesti měsících plánujeme spustit futures kontrakty na bitcoin,“ uvedl údajně finanční ředitel André Milanez v konferenčním hovoru.

Nebyly uvedeny žádné podrobnosti o tom, zda má B3 pro nabízení těchto produktů připravené partnerství nebo zda bude infrastrukturu poskytovat jiná společnost. Letos v lednu Valor uvedl, že Jochen Mielke de Lima, ředitel informačních technologií B3, uvedl záměry burzy uvolnit futures na BTC.

Během lednového rozhovoru Mielke poznamenal, že B3 se bitcoinem a dalšími kryptoměnami zabývá již od roku 2016, ale že při rozhodování B3 hraje matoucí roli otázka ocenění těchto aktiv buď vůči dolaru, nebo brazilskému realu.

„Identifikujeme třecí body, které můžeme pomoci vyřešit, abychom tomu mohli čelit, například pomáhat našim zákazníkům poskytovat co nejlepší přístup k jejich koncovým zákazníkům,“ řekl. „B3 poznamenala, že podobnosti mezi trhem s akciemi, včetně: obchodování, vypořádání a úschovy, jsou problémy, o kterých se burza domnívá, že může nabídnout služby.

„Máme přibližně 30 národních krypto brokerů, kromě těch mezinárodních, kteří zde působí. Mohli bychom nabídnout službu, která by jim usnadnila a standardizovala jejich operace. Věřím, že máte co zkoumat v oblasti poskytování služeb úschovy a procesu vypořádání,“ řekl Mielke v lednovém rozhovoru Valor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}