Podobné články

Časopis Bitcoin spolupracuje s hvězdami NBA na pomoci Ukrajině

Časopis Bitcoin spolupracuje se dvěma hvězdami NBA, aby podpořil humanitární pomoc pro osoby postižené konfliktem na Ukrajině pomocí nového kódu „Shoe-R“.

  • Časopis Bitcoin spolupracuje se dvěma ukrajinskými hvězdami NBA, aby získal finanční prostředky na humanitární pomoc v důsledku války na Ukrajině.
  • Svi Mykhailiuk z Toronto Raptors a Alex Len ze Sacramento Kings jsou nadšeni schopností bitcoinu být necenzurovatelnými „penězi svobody“, které umožňují komukoli financovat humanitární účely a lidská práva.
  • Svi Mykhailiuk bude nosit tenisky s vyobrazením „Shoe-R“, což je snímatelný QR kód, který uživatele přenese na adresu bitcoinové peněženky, kde lze darovat bitcoiny nebo jiné měny.

Dvě ukrajinské hvězdy NBA se spojily s Bitcoin Magazine, aby pomohly podpořit humanitární pomoc Ukrajině tím, že umožní komukoli darovat bitcoiny jednoduchým naskenováním QR kódu na přední straně boty hráče.

Svi Mykhailiuk z Toronto Raptors a Alex Len ze Sacramento Kings spolupracovali s ukrajinskou pobočkou Bitcoin Magazine na podpoře této bitcoinové kampaně na sbírku finančních prostředků. Mykhailiuk dnes večer v prvním kole play-off NBA debutuje s upraveným párem tenisek od společnosti Nike opatřeným prvním kódem „Shoe-R“ na světě, tedy adresou bitcoinové peněženky ve formátu QR kódu. A přestože sezona Kings skončila, Len bude svou podporu věci vyjadřovat i tím, že o ní bude psát na sociálních sítích.

„Svět se spojil na podporu lidí, jejichž životy byly rozvráceny invazí na Ukrajinu, a my jsme rozhodnuti přispět svým dílem tím, že každému usnadníme přispět na humanitární pomoc,“ řekl Mike Germano, vydavatel Bitcoin Magazine. „Konflikt na Ukrajině je první skutečně moderní válkou, kde jsou informace, falešné zprávy a cenzura stejně důležité jako kinetické zbraně.“

„Bitcoin je neuvěřitelně silná zbraň proti finanční cenzuře, ať už jde o autoritářský režim, který zavírá bankovní účty nevládním organizacím – nebo o Trudeaua, který dělá totéž příznivcům „protestů kamioňáků“,“ dodal Germano. „

Ti, kteří chtějí přispět, by jednoduše museli naskenovat boty jednoho z výše uvedených hráčů. Lidé, kteří chtějí iniciativu podpořit, mohou také navštívit stránku b.tc/ukraine a přispět v bitcoinech nebo v řadě dalších významných měn.

„To, co se děje v naší vlasti, je tragédie, ale jsme povzbuzeni neuvěřitelnou podporou a štědrostí, kterou nám projevují lidé po celém světě,“ uvedli Mykhailiuk a Len ve společném prohlášení pro tisk.

„Sami jsme bitcoináři, takže víme, že bitcoin je nejefektivnější způsob, jak okamžitě poslat peníze těm, kteří je potřebují; rychle, s minimálními náklady a způsobem odolným vůči cenzuře. Každý satoshi půjde na podporu vysídlených rodin a také na poskytování humanitární pomoci a pomoci uprchlíkům na Ukrajině i mimo ni,“ dodali.“

Mykhailiuk dnes v 18:00 EST předvede své tenisky „Shoe-R code“ na prvním zápase play-off Raptors proti Philadelphia 76ers ve Wells Fargo Center ve Philadelphii. Veškerý výtěžek bude věnován nadaci Hope for Ukraine, která je součástí nadace Len-D A Hand, jež hraje hlavní roli při poskytování humanitární pomoci uprchlíkům a dalším osobám postiženým válkou na Ukrajině

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}