Podobné články

Časopis Bitcoin věnuje Ordinals Institute třetí „historickou obálku

Tým, který tento protokol odstartoval, obdrží ikonu Ordinal.

Časopis Bitcoin dnes oznámil, že daruje jednu ze svých 23 „historických obálek“, unikátních Ordinálů, které představují původní náklad našeho tištěného časopisu, Open Ordinals Institute, nové neziskové organizaci, která se věnuje podpoře vývoje open-source protokolu Ordinals.

OOI, která zahájila činnost na začátku srpna, je registrovaná nezisková organizace 501(c)3, která plánuje jménem vývojového týmu přijímat dary, včetně těch v Ordinals.

To znamená, že krátce po několika měsících od svého debutu je „Historický ordinál č. 3“ oficiálně stažen z trhu.

„Jsme hrdí na to, že tento ceněný sběratelský předmět může vrátit zpět týmu, který pomohl nastartovat novou éru budování na blockchainu bitcoinu,“ řekl Namcios, redaktor časopisu Bitcoin a vedoucí projektu jeho Ordinals OTC desk, Rare BTC.

K dnešnímu dni historické obálky časopisu Bitcoin zaznamenaly celkový objem přes 4,3 BTC, přičemž naše „Historická obálka č. 1“ se prodala za 1,25 BTC, což v době prodeje mělo hodnotu přes 30 000 USD.

Od svého lednového uvedení na trh vyvolal protokol Ordinals v bitcoinové komunitě nejednu diskusi pro své tolik diskutované kompromisy v návrhu, především pro svou schopnost umožnit uložení libovolných dat do bitcoinového bloku a jejich zabezpečení bitcoinovým blockchainem.

Pomocí tohoto protokolu již bylo vyraženo více než 20 milionů ordinálů, což podle kritiků způsobuje nafukování blockchainu.

„Jsme poctěni, že můžeme získat jednu z historických obálek časopisu Bitcoin, hmatatelný kus bitcoinové historie,“ uvedla Erin Redwingová, prezidentka Open Ordinals Institute. „Jako jedna z prvních a nejpozoruhodnějších sbírek spuštěných na protokolu Ordinals obstojí ve zkoušce času. A jak příznačné, že jde o obálku první bitcoinové opice!“

Historické obálky časopisu Bitcoin jsou nyní k prodeji na oblíbených sekundárních trzích Ordinals, včetně trhů Gamma a MagicEden

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}