Podobné články

Cena bitcoinu dosáhla 21 000 dolarů, šortky byly zničeny v největším stlačení od roku 2021

Býci se ujímají vedení s masivním vzestupným momentem. Klíčové cenové úrovně, které je třeba sledovat, abyste zjistili, zda se jedná o další rally na medvědím trhu, nebo o pohyb s trvalou silou.

Níže je výňatek z nedávného vydání Bitcoin Magazine PRO, prémiového zpravodaje o trzích Bitcoin Magazine. Chcete-li být mezi prvními, kdo obdrží tyto postřehy a další analýzy trhu s bitcoiny na řetězci přímo do své e-mailové schránky, předplaťte si nyní.

Čistá likvidita a klouzavé průměry

Jedním z nejužitečnějších modelů při sledování cyklických vrcholů indexu S&P 500 i bitcoinu od března 2020 se ukázala být čistá likvidita, originální model společnosti 42 Macro. Čistá likvidita sleduje změny celkových aktiv Federálního rezervního systému, zůstatek na všeobecném účtu amerického ministerstva financí a reverzní repo facilitu. Nižší čistá likvidita znamená méně kapitálu, který je k dispozici pro nasazení na trzích. Považujeme ji za užitečný klíčový makroekonomický ukazatel pro posouzení aktuálních podmínek likvidity a způsobu obchodování s bitcoiny na trhu.

Bitcoin po celou dobu své existence působil jako houba likvidity a kontrakce likvidity na všech trzích měla významný dopad na cenu a trajektorii bitcoinu. To je nakonec jeden z hlavních faktorů naší hlavní dlouhodobé teze, že růst bitcoinu závisí na prostředí neustálého oslabování měny a rozšiřování likvidity, které bude působit proti současné úrovni neudržitelného státního dluhu a deflačním silám. V krátkodobém horizontu není jasné, kdy se celková likvidita opět masivně zvýší. To je otázka za bilion dolarů a téma rozhovoru, o kterém všichni spekulují. Čistá likvidita poskytuje pohled na tuto trajektorii jako měřítko, které je každý týden aktualizováno čerstvými údaji.

Bitcoin zaznamenává jednu ze svých největších relativních sil od ledna 2021, ale také přichází v době, kdy jsme po období historicky nízké volatility svědky výrazného denního nárůstu čisté likvidity. Tento vzestup je způsoben mnohem nižším stavem reverzních repo obchodů od začátku roku. Vzhledem k postoji Fedu „vyšší na delší dobu“, předpokládanému výhledu jádrového indexu spotřebitelských cen na úrovni 3,5 % pro rok 2023 a pokračujícímu snižování bilance budeme pravděpodobně svědky poklesu čisté likvidity – pokud nedojde ke spontánnímu nebo mimořádnému zvratu politiky.

Cena prorazila nad realizovanou cenu krátkodobého držitele. To se v tomto medvědím trhu stalo jen několikrát a tyto události byly krátkodobé. Vzhledem k tomu, že tato cena odráží průměrnou nákladovou bázi na řetězci novějších kupujících, bude klíčové zjistit, zda se zde tito účastníci trhu budou snažit prodat za cenu nákladů, nebo zda zůstanou, aby pokračovali v dynamice.

200denní klouzavý průměr se může zdát poněkud arbitrární, ale už samotný fakt, že tuto úroveň sleduje mnoho technických obchodníků a investorů založených na hybnosti a trendu, jí dodává na významu. Jeho čisté překonání by mohlo pro bitcoin znamenat další posilování v nadcházejících dnech a týdnech.

Cenová akce na začátku nového roku byla pro bitcoinové býky docela slibným znamením. Stejně tak za poslední týden dosáhl podíl shortů na likvidacích futures nejvyšší úrovně v historii těchto údajů. Ačkoli byly shorty v poslední době zdecimovány, je pravděpodobné, že tento okamžitý růst by mohl být omezen.“

Ačkoli je před námi ještě dlouhá cesta, pokud jde o překonání předchozích výšin býčího trhu, výkonnost od začátku roku je nadějná po roce, kdy odvětví prakticky implodovalo.

Celkově se jedná o slibný začátek roku 2023.


Líbí se vám tento obsah? Přihlaste se k odběru a dostávejte články PRO přímo do své schránky

Relevant Articles:

  • Time-Based Capitulation: Volatilita bitcoinu dosáhla historického minima uprostřed apatie trhu
  • Co očekávat, když očekáváte volatilitu
  • Palivo pro další býčí běh
  • Prodejci bitcoinu na krátko se dostávají do úzkých
  • Pozor: Rallye na medvědím trhu
  • Kdy skončí medvědí trh
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}