Podobné články

Co dělají přispěvatelé do jádra bitcoinu?

Existují různé typy přispěvatelů do Bitcoin Core, kteří hrají různé role, a pochopení tohoto procesu je pro všechny bitcoináře zásadní.

Sledujte tuto epizodu na YouTube nebo Rumble

Poslechněte si epizodu zde:

  • Apple
  • Spotify
  • Google
  • Libsyn

V této epizodě pořadu „Bitcoin, Explained“ diskutovali moderátoři Aaron van Wirdum a Sjors Provoost o procesu vývoje jádra bitcoinu, konkrétně o různých rolích, které se na tomto procesu podílejí.

Na začátku epizody van Wirdum a Provoost vysvětlili, co je jádro Bitcoinu, a to jak v praktickém, tak i v definičním smyslu, a dotkli se i některých trochu odlišných představ o této problematice. Poté se věnovali vysvětlení rolí tří různých typů přispěvatelů do Bitcoin Core: „běžní“ přispěvatelé do Bitcoin Core, správci Bitcoin Core a hlavní správce Bitcoin Core.

Vzhledem k tomu, že neexistují žádné vstupní bariéry, může se přispěvatelem do Bitcoin Core stát kdokoli, zdůraznili van Wirdum a Provoost: kdokoli může začít přispívat do projektu Bitcoin Core tím, že nabídne kód, recenzi kódu nebo třeba jiné typy příspěvků, jako jsou překlady textů. Správci Bitcoin Core jsou tedy přispěvatelé do Bitcoin Core, kteří mohou slučovat nový kód do kódové základny Bitcoin Core. Hostitelé vysvětlili, co to přesně znamená a jak se někdo může stát Bitcoin maintainerem. Nakonec va Wirdum a Provoost prošli některé typické úkoly hlavního správce Bitcoin Core, mezi které patří řízení procesu vydávání, přidávání a odebírání (dalších) správců Bitcoin Core do projektu a aktualizace webových stránek bitcoincore.org. Diskutovali také o tom, které z těchto úkolů ve skutečnosti stále vykonává hlavní správce Bitcoin Core a které úkoly se v průběhu let více rozdělily

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}