Podobné články

Golf a Bitcoin: Největší hry

„Golf je klamně jednoduchý a nekonečně složitý, uspokojuje duši a frustruje intelekt. Je zároveň obohacující i šílený – a je to bezpochyby nejlepší hra, jakou

CrowdHealth Crowdfunding Platform integruje Lightning s Breez SDK

CrowdHealth, crowdfundingová platforma pro placení lékařských zážitků namísto pojistky, integruje platby Lightning s Lightning SDK společnosti Breez. Spojené státy vynakládají na zdravotní péči více než dvojnásobek průměrné částky ve srovnání s jinými vyspělými zeměmi v podobné ekonomické situaci. Náklady na zdravotní péči jsou jednou z hlavních příčin bankrotu ve Spojených státech. Není tajemstvím, že zdravotnický systém v USA má své problémy.

Model CrowdHealth je založen na nabídce alternativy ke klasickému pojištění za nižší cenu. Za měsíční členský poplatek 50 dolarů měsíčně, což je mnohem méně než u většiny pojistných plánů, bude CrowdHealth vyjednávat účty za lékařskou péči s cílem získat co nejlevnější cenu, postará se o vyhledání poskytovatelů péče a správu účtů, zvýhodněné recepty na léky, přístup ke své členské crowdfundingové službě a další.

Aspekt crowdfundingu je hlavním rozlišovacím znakem platformy. Namísto vybírání řádného pojistného za účelem vytvoření pojistného fondu, z něhož by se čerpaly prostředky na úhradu pojistných událostí, přispívají uživatelé platformy svým měsíčním poplatkem za sjednávání účtů a další funkce přímo od Crowdheatlh a jsou závislí na dobrovolném crowdfundingu od ostatních členů, aby splnili požadavky na financování skutečné úhrady zdravotních výdajů. Myšlenka, která, jak se zdá, funguje u současné základny 5000 uživatelů, spočívá v tom, že lidé budou platit dopředu, aby pomohli ostatním v síti s jejich výdaji v naději, že tito lidé jim to v budoucnu vrátí, pokud budou někdy potřebovat pokrýt neočekávané výdaje.

Před integrací Breezu fungovala společnost přes tradiční fiat platební koleje, a i když to úspěšně fungovalo při přesunu prostředků mezi členy, zavádí to dvě hlavní režie, které se na těchto kolejích v zásadě nedají řešit.

Zaprvé jsou to poplatky za platby. Bankovní převod může snadno dosáhnout 20-30 dolarů za jeden převod, což ukusuje z darovaných prostředků, které by mohly jít na léčebné výdaje člena. Zavádí také implicitní minimální částku: Pokud je k převodu peněz potřeba bankovní převod, zaplatí někdo poplatek 20 dolarů, aby někomu daroval 2 dolary na účet? Lightning může tuto situaci výrazně zlepšit, a to pouhými haléři poplatků za převod jakékoli částky, kterou je síť schopna převést v rámci omezení likvidity.

Za druhé, doba potřebná k vypořádání platby. Vypořádání bankovních převodů může za určitých okolností trvat dny nebo dokonce týdny. Pokud je lékařský zákrok nutný urgentně, může toto zpoždění vypořádání skutečně způsobit členům fyzickou újmu, pokud poskytovatel péče požaduje platbu předem nebo krátce po zákroku provedeném na úvěr. Pomáhá opět Blesk, který vypořádává platby s naprostou konečnou platností během několika sekund.

Díky integraci s Lightningem pomocí Breez SDK může již tak inovativní nový obchodní model zefektivnit své náklady a potenciálně zlepšit škálovatelnost vzájemného crowdfundingu svých členů při financování léčebných výloh.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}