Podobné články

Crypto Project žaluje Chainalysis

Zdá se, že nový rok začne pro společnost Chainalysis bouřlivě. Kromě soudního procesu s Romanem Sterlingovem, který má začít 12. února a který zpochybňuje spolehlivost Chainalysis Reactor v obvinění z praní špinavých peněz v hodnotě několika milionů dolarů, se nyní Chainalysis soudí s kryptografickým projektem YieldNodes.

Společnost Chainalysis ve své zprávě o kryptokriminalitě v roce 2023 tvrdí, že YieldNodes, projekt se sídlem v Hongkongu, který pronajímá výpočetní výkon za účelem účasti v masternode poolu, je podvod. Ve svém grafu shrnujícím aktivitu v oblasti kryptografických podvodů společnost Chainalysis znázornila YieldNodes jako druhý největší kryptografický podvod podle příjmů v roce 2022 s celkovou částkou 341,6 milionu USD. Pozoruhodné je, že graf společnosti Chainalysis nezachytil FTX, jeden z největších dosavadních krypto podvodů, který zpronevěřil 8 miliard dolarů z prostředků zákazníků. „Nikdy se nás nepokusili kontaktovat před zveřejněním své zprávy, a když jsme se je pokusili kontaktovat, abychom s nimi prodiskutovali jejich zprávu, jediné, co udělali, bylo, že nás odkázali na své obchodní zástupce a snažili se nám prodat licence na svůj software,“ píše YieldNodes ve svém newsletteru.

Kategorizace Chainalysis měla pro podnikání společnosti YieldNodes zničující důsledky, protože účastníkům bylo zablokováno vkládání a vybírání zisků z burz. Poškození reputace pokračovalo, protože tvrzení Chainalysis se šířilo v médiích, což vedlo k odstranění produktů YieldNodes z obchodních platforem.

V krátkém prohlášení společnost YieldNodes uvedla, že se o kategorizaci společnosti Chainalysis dozvěděla až poté, co obdržela od účastníků chyby v transakcích. Společnost YieldNodes nyní obviňuje společnost Chainalysis z toho, že upřednostňuje „marketing před spolehlivostí“, a odvolává se na přiznaný nedostatek vědeckých důkazů pro svůj stěžejní produkt s odkazem na absenci míry falešně pozitivních výsledků, míry falešně negativních výsledků a míry chybovosti.

V červenci společnost YieldNodes vyzvala projekty, aby se připojily k případné hromadné žalobě proti společnosti Chainalysis, a to s odkazem na velikost společnosti a související náklady s napadením tvrzení společnosti Chainalysis u soudu. Společnost Chainalysis, založená v roce 2014, je firma zabývající se dohledem nad blockchainem, která nabízí své produkty burzám, finančním institucím a orgánům činným v trestním řízení, včetně ICE, IRS, FBI, SEC a DEA. Společnost Chainalysis získala od roku 2020 více než 3,3 milionu dolarů od společnosti InQTel, neziskové odnože rizikového kapitálu CIA.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}