Podobné články

Díky bleskové síti je Bitcoin nezastavitelný: Bitcoin v zákulisí s Davidem Marcusem

Jedním z největších problémů, kterým Bitcoin čelí, je škálovatelnost. Transakce mohou být pomalé a nákladné, takže vypořádání v hlavním řetězci je pro každodenní transakční použití méně efektivní. Vstupte do Lightning Network, inovativního řešení, které má potenciál učinit Bitcoin nezastavitelným. V nejnovější epizodě pořadu Bitcoin Backstage se zabýváme konceptem Lightning Network, její rolí v růstu Bitcoinu, zapojením Davida Marcuse do společnosti LightSpark a nezastavitelnou povahou samotného Bitcoinu.

Pochopení Lightning Network

Než se ponoříme do neuvěřitelného dopadu Lightning Network na Bitcoin, je nezbytné pochopit, jak funguje. Lightning Network je řešení druhé vrstvy, mimo řetězec, které je postaveno na blockchainu Bitcoinu. Řeší problém škálovatelnosti tím, že umožňuje rychlejší a levnější transakce. Blesková síť způsobila revoluci ve způsobu provádění transakcí v Bitcoinu.“

Koncepce bleskové sítě

Blesková síť funguje tak, že vytváří platební kanály mezi dvěma stranami, které tak mohou provádět transakce, aniž by každou transakci vysílaly do blockchainu. Tyto kanály jsou pak propojeny do rozsáhlé sítě, která umožňuje bezpečné a efektivní směrování plateb přes více uzlů.

Jak Lightning Network vylepšuje Bitcoin

Lightning Network vylepšuje Bitcoin tím, že výrazně snižuje transakční poplatky a zrychluje dobu vypořádání. Díky Lightning Network mohou uživatelé provádět téměř okamžité transakce, což je ideální pro mikroplatby a každodenní transakce. Toto řešení škálovatelnosti otevírá nové možnosti, jak Bitcoin používat jako prostředek směny podobně jako tradiční měny.

Před zavedením Lightning Network se Bitcoin potýkal s problémy, pokud jde o škálovatelnost. S rostoucím počtem uživatelů docházelo k zahlcení bitcoinového blockchainu, což mělo za následek vysoké poplatky za transakce a pomalejší potvrzovací časy. To jej činilo nepraktickým pro transakce malých hodnot a brzdilo potenciál Bitcoinu jako široce přijímané formy platby.

S Lightning Network jsou však tato omezení překonána. Prováděním transakcí mimo řetězec Lightning Network odlehčuje většinu zátěže hlavního blockchainu, což umožňuje rychlejší a levnější transakce. Díky tomuto řešení škálovatelnosti se Bitcoin stal dostupnějším a praktičtějším pro každodenní použití.

Lightning Network také podnítila inovace v ekosystému Bitcoinu. Vývojáři nyní vytvářejí aplikace a služby, které využívají možností Lightning Network, například procesory pro okamžité platby, decentralizované burzy a platformy pro mikrotransakce. Tento vývoj rozšiřuje možnosti využití Bitcoinu a podporuje jeho přijetí.

Lightning Network způsobila revoluci v prostředí Bitcoinu tím, že poskytuje škálovatelné a efektivní řešení pro transakce. Její koncept platebních kanálů a transakcí mimo řetězec otevřel nové možnosti využití Bitcoinu jako prostředku směny. S dalším vývojem Lightning Network můžeme ve světě Bitcoinu očekávat ještě zajímavější vývoj.

David Marcus: klíčový hráč ve vývoji Bitcoinu

Podívejme se blíže na roli Davida Marcuse v ekosystému Bitcoinu a jeho vizi jeho budoucnosti.

Marcusova vize budoucnosti Bitcoinu

David Marcus jako významná osobnost ve světě finančních technologií a spoluzakladatel a generální ředitel společnosti LightSpark dává najevo svůj optimismus ohledně Bitcoinu a jeho základní technologie. Je přesvědčen, že Lightning Network má potenciál odemknout nové možnosti Bitcoinu a učinit jej přístupnějším a efektivnějším pro globální transakce. Marcus si představuje budoucnost, kdy se Bitcoin stane běžným prostředkem směny, který zajistí finanční začlenění nebankovních subjektů a způsobí revoluci v přeshraničních platbách.

Nezastavitelnost Bitcoinu

Faktory, díky nimž je Bitcoin nezastavitelný

Decentralizovaná povaha Bitcoinu, robustní technologie blockchain a omezená nabídka přispívají k jeho odolnosti a neměnnosti. Díky těmto faktorům je vysoce odolný vůči cenzuře a vnější kontrole, což z něj činí skutečně lidovou měnu.

Úloha bleskové sítě v nezastavitelnosti bitcoinu

Blesková síť posiluje nezastavitelnost bitcoinu tím, že zavádí vrstvu nedůvěryhodných decentralizovaných platebních kanálů. Díky využití těchto kanálů probíhají bitcoinové transakce mimo řetězec, takže jsou méně náchylné k přetížení sítě, cenzuře a vysokým poplatkům. Lightning Network zajišťuje, že si Bitcoin zachovává svou nezastavitelnou povahu v celosvětovém měřítku.

Výhled do budoucna: Budoucnost Bitcoinu a Lightning Network

Potenciální dopad Lightning Network na kryptoměny

Lightning Network představuje precedens pro řešení škálovatelnosti Bitcoinu. Její úspěch demonstruje proveditelnost platebních kanálů mimo řetězec a inspiruje inovace a vývoj v ekosystému Bitcoinu

Lightning Network se ukázala jako změna pro Bitcoin, která řeší jeho problémy se škálovatelností a posouvá ho směrem k přijetí v hlavním proudu. Díky svému potenciálu zrychlit, zlevnit a zefektivnit transakce má Lightning Network zásadní význam pro to, aby se Bitcoin stal nezastavitelným. V kombinaci s vizionáři, jako je David Marcus, vypadá budoucnost Bitcoinu jasně, přičemž nezastavitelná povaha této revoluční kryptoměny má změnit způsob, jakým provádíme transakce a komunikujeme s penězi.“

Rekapitulace zpráv týdne (22. 9. 2023)

Návrh zákona proti CBDC

První návrh zákona proti CBDC [Central Bank Digital Currency] v USA byl schválen výborem pro finanční služby. Návrh zákona předložil whip Tom Emmer. Tento návrh zákona brání Federálnímu rezervnímu systému vydávat CBDC přímo či nepřímo fyzickým osobám nebo vést účty jménem fyzických osob. Cílem je zmařit stále se rozšiřující digitální sledovací stát, který sužuje celý svět.“

Osvoboďte Juliana Assange

Delegace australských politiků napříč stranami se tento týden setkala s americkými představiteli, členy Kongresu a skupinami hájícími občanská práva, aby vyzvala americkou vládu, aby upustila od snahy stíhat zakladatele Wikileaks Juliana Assange, který je obviněn z úniku tajných amerických vojenských dokumentů. Hrozí mu až 175 let v americkém vězení s vysokou ostrahou. Kam se poděla svoboda tisku?

Nigérie je nakloněna bitcoinu

Používání kryptoměn roste, protože země Nigérie se potýká s oslabující měnou a prudce rostoucí inflací. Objem kryptoměnových přechodů v Nigérii mezi červencem 2022 a červencem 2023 meziročně vzrostl o 9 % na více než 56,7 miliardy dolarů.“

Evropa zpřísňuje svůj stisk nad kryptoměnami

Evropa plánuje v roce 2026 zpřísnit svůj stisk nad kryptoměnami. V platnost vstoupí osmá verze směrnice Evropské unie o správní spolupráci neboli zákon DAC8. Tento zákon má pomoci daňovým úřadům EU sledovat transakce s digitálními aktivy a veškeré snahy, které se snaží omezit potenciální daňové podvody a úniky

Stanfordská univerzita vrací peníze

Stanfordská univerzita vrátí 5,5 milionu dolarů z darů od společnosti FTX Sama Bankmana-Frieda. Tento dar poskytl přímo Joe Bankman, Samův otec a dlouholetý člen fakulty na Stanfordu. Tentýž člověk, který nebyl spokojen se svým odměňováním ve FTX, což vyvolalo e-mail SBF s žádostí o další peníze, přičemž vytáhl „říkám to tvé matce“ a zároveň CC’d Samově matce Barbaře.

USA dosáhly nového milníku

USA oficiálně dosáhly nového milníku hrubého státního dluhu, který právě překročil 33 bilionů dolarů, což znamená, že od červnového zrušení dluhového stropu vyskočil o 1,58 bilionu dolarů.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}