Podobné články

Golf a Bitcoin: Největší hry

„Golf je klamně jednoduchý a nekonečně složitý, uspokojuje duši a frustruje intelekt. Je zároveň obohacující i šílený – a je to bezpochyby nejlepší hra, jakou

Dosáhla inflace ve Spojených státech vrcholu?

Shelter je nejvyšší část indexu spotřebitelských cen a je to zpožděný ukazatel, což znamená, že ceny již mohly dosáhnout svého maxima.

„Fed Watch“ je makro podcast, věrný rebelské povaze bitcoinu. V každé epizodě zpochybňujeme mainstreamové a bitcoinové narativy tím, že zkoumáme aktuální události v oblasti makra z celého světa s důrazem na centrální banky a měny.

Watch This Episode On YouTube Or Rumble

Listen To The Episode Here:

  • Apple
  • Spotify
  • Google
  • Libsyn

V této epizodě jsme měli s CK tu čest sednout si s Andreasem Steno, který je redaktorem Real Vision, spolumoderátorem podcastu „Macro Trading Floor“ a autorem blogu „Steno Signals“ na Substacku. Naše diskuse se soustředí na energetickou situaci v Evropě, ale na začátku si povídáme o zvýšení sazeb Federálního výboru pro volný trh (FOMC). Steno má rozsáhlé znalosti o bitcoinu a jeho podcast „Macro Trading Floor“ pořádá společnost Blockworks, to znamená, že jsme se také dostali k jeho myšlenkám o trhu s bitcoiny.

Federální rezervní systém zvýšil Fed Funds o 75 bazických bodů

Načasování tohoto rozhovoru bylo náhodné, protože jsme se Stenem mohli mluvit ihned poté, co Fed zveřejnil své politické rozhodnutí – ještě předtím, než udělal svůj vlastní souhrn v pořadu „Real Vision.“

Začneme tím, že se dozvíme Stenovu širokou reakci na politické rozhodnutí Fedu. Uvádí, že předseda Jerome Powell se vyjádřil naprosto jasně, že nechtějí, aby trh sázel na pivot. Bodový graf ukázal, že průměr členů FOMC očekává, že Fed zvýší úrokové sazby až na 4,5 % na začátku roku 2023. Záměr byl také zcela jasný, chtějí snížit ceny aktiv, rozdrtit poptávku.

Interpretace indexu spotřebitelských cen

Fed se snaží mít zcela jasno o svých cílech a metodách a také zcela jasno o příčině svého jestřábího směřování politiky, kterou je vyšší než cílový CPI. Zeptal jsem se Stena na jeho názor na čísla o americkém indexu spotřebitelských cen.

Jeho úvahy se shodují s mými, že se zdá, jako by CPI dosáhl svého vrcholu, přičemž největší podíl na srpnovém CPI mají úkryty, které jsou známé jako nejvíce zaostávající část spotřebního koše. Pokud je tedy zaostávající část koše jedinou složkou, která stále roste, musí to znamenat, že se cenový impuls obrací.

Steno také říká, že očekává, že pokles CPI většinu lidí zaskočí, a nabízí k tomu mnoho důvodů, které si budete muset pustit nebo poslechnout

Evropská energetická krize je přežitek?

Téma, na které jsem se nejvíce těšil, že si budeme povídat, byla evropská energetická krize. Steno žije v Evropě a podrobně zkoumal toky energie. V rozhovoru uvádí čísla týkající se skladování zemního plynu a toků z celého světa. Bylo také úžasné dozvědět se, že k šílenému nárůstu cen možná nejvíce přispěla skutečnost, že evropští představitelé nařídili zemím, aby spěchaly s naplněním svých zásob. To mělo za následek, že všichni najednou nakoupili zemní plyn navíc. Nyní, když jsou zásoby téměř plné a je před sezónou nejvyšší spotřeby zemního plynu, by mohlo dojít k opačnému efektu, kdy by se ceny propadly.

Celkově jsem si z poslechu Stena udělal obrázek, že situace není tak hrozná, jak nám předkládá mainstreamový finanční tisk. Letošní zima bude bolestivá, ekonomika už zaznamenala určitý propad v chemickém průmyslu a podobně, ale není to událost, která by znamenala konec civilizace, jak si mnozí myslí.“

V tomto díle samozřejmě mluvíme o bitcoinu a možnosti rozpadu měny euro. Steno má na strukturu eura a pravděpodobnost, že bitcoin zasáhne a něco změní v případě rozpadu, silný názor, ale na to se budete muset dívat a poslouchat, abyste si to poslechli

Jedná se o hostující příspěvek Ansela Lindnera. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}