Podobné články

Vznikající modulární ekosystém bitcoinu

Co je to vlastně modularita? Modularita je výsledkem zajímavého experimentu, který se odehrává v Ethereu jako reakce na špatné škálovací vlastnosti blockchainu. Aby vývojáři toto

Může být Bitcoin produktivním aktivem?

Bitcoin prochází fascinujícím vývojem a na jeho podstatu se pohlíží z různých úhlů pohledu. Někteří jej vnímají jako měnu pro každodenní transakce, jiní jako moderní

ETH/USD není schopen prolomit hranici 2000 USD navzdory medvědí červencové zprávě NFP

  • Červencová zpráva NFP byla pro americký dolar spíše medvědí než býčí
  • Ethereu se stále nedaří dosáhnout 2 000 USD, ale série vyšších minim zůstává neporušená
  • Býčí nastavení by znehodnotilo pouze prolomení pod 1 300 USD

Účastníci trhu hodnotí červencovou zprávu NFP zveřejněnou minulý pátek neutrálně. Při očekávání 205 tis. nových pracovních míst v červenci americká ekonomika dodala 187 tis. nových pracovních míst, což je působivé číslo, které se blíží odhadu.

Míra nezaměstnanosti navíc klesla z 3,6 % na 3,5 %, což naznačuje, že trh práce zůstává odolný.

Podrobnosti ve zprávě však tak optimistický pohled nenabízejí. Například nejvíce pracovních míst bylo vytvořeno pouze ve třech odvětvích (státní správa, zdravotnictví a školství). Také AHE (Average Hourly Earnings) se meziměsíčně zvýšil, což naznačuje, že boj Fedu s inflací ještě zdaleka neskončil.

Kromě toho bylo předchozí číslo NFP revidováno směrem dolů – opět. Jedná se o šestý měsíc v řadě, kdy byl počet pracovních míst revidován směrem dolů.

Červencová zpráva NFP byla tedy pro americký dolar spíše medvědí než býčí. Přesto trhy v pátek nereagovaly, ale mohly by tak učinit v příštím týdnu.

Graf Etherea od TradingView

Pokud ETH/USD neprorazí pod 1 300 USD, býčí tendence pokračuje

Technický obrázek vypadá býčí, přestože se Ethereum posledních dvanáct měsíců nachází v oblasti konsolidace. Přesněji řečeno to vypadá, že trh buduje energii k proražení výše.

Cestou nejmenšího odporu je proto prolomení nad 2 000 USD.

Trh však potřebuje udržet sérii vyšších minim, aby zůstal býčí. Jinými slovy, býčí tendence by se rychle změnila na medvědí, pokud by cena ETH/USD klesla pod 1 300 USD. Do té doby očekávejte, že býci budou nadále usilovat o proražení nad hladinu rezistence 2 000 USD.


Share this article

Categories

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}