Podobné články

EU vydává na Rusko zákaz bitcoinů a kryptografie s novými sankcemi

Dříve omezené transakce mezi ruskými bitcoinovými peněženkami a poskytovateli služeb v EU jsou nyní zcela zakázány.

Evropská unie (EU) zdvojnásobila předchozí sankce proti Rusku, které omezovaly transakce s bitcoiny a kryptoměnami, což podle prohlášení Evropské komise vyústilo v úplný zákaz všech transakcí.

„Komise vítá, že Rada přijala osmý balíček tvrdých sankcí proti Rusku za jeho agresi proti Ukrajině,“ uvádí se v prohlášení.

Tímto se zakazují všechny bitcoinové a kryptoměnové peněženky, účty a služby úschovy v Rusku. Dříve byly transakce omezeny na 10 000 eur (9 900 USD).

Zákaz přichází v návaznosti na nedávné zprávy z Ruska, kde jeho ministerstvo financí oznámilo záměr země umožnit jakémukoli odvětví přijímat bitcoiny a kryptoměny pro mezinárodní obchod. Minulý měsíc náměstek ruského ministra financí Alexej Mojsejev prohlásil, že „bez přeshraničního vypořádání v kryptoměnách se nelze obejít.“

Potřeba Ruska provádět transakce v bitcoinech a kryptoměnách vyplynula z pokračujícího dialogu mezi ruskou centrální bankou a jejím ministerstvem financí, kdy oba regulační orgány určují, jak nejlépe tuto možnost zavést do ekonomiky.

Zatímco však oba regulátoři debatují o tom, jak tohoto úkolu dosáhnout, vstoupila do hry EU, která svým nejnovějším zákazem zakázala veškeré transakce a služby s kryptoměnami

Nové sankce přesahují rámec kryptoměn a zahrnují také omezení pro fyzické a právnické osoby v Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti. Každý ze sankcionovaných jednotlivců je údajně zapojen do „ruské okupace, nezákonné anexe a falešných ‚referend'“ na dříve zmíněných územích.

Dále byly zavedeny vývozní sankce zaměřené na přístup Ruska k vojenským, průmyslovým a technologickým produktům a na jeho obranný sektor. EU rovněž zavedla omezení dovozu ve výši 7 miliard eur a omezení cen ropy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}