Podobné články

Euronext Amsterdam uvede na trh svůj první spotový ETF na bitcoiny

Jacobi Bitcoin ETF bude prvním spotovým bitcoinovým ETF nabízeným na burze Euronext Amsterdam pro institucionální evropské investory.

  • Jacobi Bitcoin ETF bude prvním evropským spotovým bitcoinovým ETF kótovaným na burze Euronext Amsterdam.
  • ETF bude mít 1,5% roční poplatek za správu.
  • Fidelity Digital Assets bude sloužit jako správce bitcoinů Jacobi, zatímco Flow Traders a DRW budou zprostředkovávat obchodování jako tvůrci trhu.

Podle zprávy agentury Reuters spouští společnost Jacobi Asset Management první spotový bitcoinový ETF (exchange-traded fund) v Evropě prostřednictvím burzy Euronext Amsterdam, která je největší burzou, na níž se spotový bitcoinový ETF nachází.

Jacobi Bitcoin ETF bude mít 1,5% roční poplatek za správu a navíc to bude první burza v Nizozemsku, protože tento ETF bude sloužit jako jeho první primární kótování fondu digitálních aktiv.

„Jacobi Bitcoin ETF umožní investorům přístup k podkladové výkonnosti této zajímavé třídy aktiv prostřednictvím zavedené a důvěryhodné investiční struktury,“ uvedl Jamie Khurshid, generální ředitel společnosti Jacobi Asset Management. „Naším cílem ve společnosti Jacobi je zjednodušit a přiblížit investice do digitálních aktiv institucionálním a profesionálním investorům.“

Jelikož se jedná o spotový bitcoinový ETF, bude fond držet bitcoiny v rovnováze a spolupracuje se společností Fidelity Digital AssetsSM, která bude sloužit jako správce fondu, zatímco společnosti Flow Traders a DRW budou fondu zprostředkovávat obchodování jako tvůrci trhu.

„Jsme nadšeni, že můžeme působit jako hlavní tvůrce trhu pro první evropský bitcoinový ETF, který je dalším milníkem ve vývoji institucionálního prostoru digitálních aktiv,“ řekl Edd Carlton, institucionální obchodník s digitálními aktivy ve společnosti Flow Traders. „To je také v souladu s rostoucí poptávkou institucionálních investorů, kteří chtějí diverzifikovat svá portfolia přidáním bitcoinu a dalších digitálních aktiv.“

Chystaný ETF údajně získal v říjnu 2021 regulatorní schválení od Guernsey Financial Services Commission (GFSC) a v červenci se má začít obchodovat na amsterdamské burze pod tickerem BCOIN.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}