Podobné články

Evropská bitcoinová společnost Relai hlásí rekordní objemy navzdory varování ECB před bitcoinem

Navzdory nedávnému varování evropských politiků před nebezpečím bitcoinu zveřejnila švýcarská bitcoinová aplikace tento měsíc rekordní výsledky.

Švýcarská společnost Relai, která poskytuje aplikaci bitcoinové peněženky, jež není určena k zadržování, oznámila, že listopad 2022 byl jejím nejlepším měsícem z hlediska objemu a příjmů. Podle tiskové zprávy zaslané časopisu Bitcoin Magazine zaznamenala aplikace nárůst o 60 % ve srovnání s předchozím měsícem říjnem 2022

Společnost rovněž uvádí, že listopad 2022 byl jejím nejlepším měsícem jak z hlediska aktivních uživatelů, tak z hlediska nových uživatelů, a uvádí, že v listopadu si aplikaci stáhlo více lidí než v září a říjnu dohromady.

Současně generální ředitel tržní infrastruktury a plateb v Evropské centrální bance a poradce vydal 30. listopadu článek s názvem „Bitcoin’s Last Stand“, který popisuje Bitcoin jako „na cestě k bezvýznamnosti“ Článek kritizoval investiční teze bitcoinu, význam této technologie a její relevanci jako platebního mechanismu. Tento postoj není nutně nový, protože ECB se k bitcoinu vyjadřovala s despektem již dříve.

V reakci na tuto skutečnost a na nedávné údaje generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Relai Julian Liniger uvedl: „Pokud je Bitcoin odsouzen k neúspěchu, proč ECB vynakládá tolik úsilí na jeho neustálé napadání? Mně se zdá, že se to redukuje na to, že buď Bitcoinu nerozumí a plete si ho s ‚krypto‘, nebo že mu ECB ve skutečnosti rozumí a bojí se ho. Pohled na naše čísla a dlouhodobě pozitivní náladu v bitcoinové komunitě ukazuje, že ECB prostě nemá kontakt s tím, co se děje v reálném světě. Ve skutečnosti je ECB na cestě k bezvýznamnosti a Bitcoin je teprve na začátku.“

Nedávná aktualizace, o níž informoval časopis Bitcoin Magazine, znamená, že Relai nyní podporuje nákupy bitcoinů 24 hodin denně, 7 dní v týdnu na kartách Visa, Mastercard a Apple Pay. Díky tomu a dalším očekávaným investicím do uživatelského zážitku aplikace společnost pokračuje ve svém deklarovaném poslání být nejjednodušším a nejrychlejším způsobem pořízení bitcoinu v Evropě.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}