Podobné články

Paradox Ponziho schématu Bitcoin

„Ponziho schéma“ se stalo synonymem pro nejrůznější finanční podvody a peněžní machinace. Když rychlý šestiměsíční kolaps vymazal v roce 2022 z tržní kapitalizace kryptoměn 2

FBI varuje Američany před používáním služeb pro převody peněz v kryptoměnách, které nepodléhají KYC

FBI dnes vydala oznámení pro veřejnost, ve kterém varuje Američany před používáním neregistrovaných služeb pro převod peněz v kryptoměnách a služeb, které nejsou založeny na principu KYC (Know Your Customer).

Toto oznámení, označené jako výstraha číslo I-042524-PSA, vyzvalo Američany, aby spolupracovali pouze s registrovanými společnostmi poskytujícími peněžní služby (MSB), které dodržují předpisy proti praní špinavých peněz (AML).

Podle federálních zákonů Spojených států musí být služby převodu peněz v kryptoměnách registrovány jako MSB a musí dodržovat požadavky AML (31 U.S.C. § 5330; 31 CFR §§ 1010; 1022). Podle FBI může nedodržení těchto požadavků vést k narušení finančních toků během donucovacích akcí, zejména pokud se finanční prostředky smíchají s nelegálně získanými penězi.

Ve varování se upřesňuje, že služby, které vědomě usnadňují nelegální transakce nebo porušují federální zákony, jsou předmětem vyšetřování ze strany donucovacích orgánů a že osoby využívající takové služby mohou během donucovacích akcí ztratit přístup ke svým finančním prostředkům.

Právě včera americké ministerstvo spravedlnosti (DOJ) zatklo zakladatele a generálního ředitele populární peněženky a směšovače Bitcoinů zaměřeného na ochranu soukromí, Samourai Wallet, a obvinilo je z praní „více než 100 milionů dolarů z trestné činnosti“ Ministerstvo spravedlnosti poté ve spolupráci s orgány činnými v trestním řízení v Portugalsku a na Islandu zatklo jednoho ze zakladatelů a zabavilo webové servery a doménu společnosti Samourai a navíc vydalo příkaz k zabavení mobilní aplikace v obchodě Google Play

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}