Podobné články

Duplexní demokracie

Tento článek je uveden v časopise Bitcoin Magazine’s „The Primary Issue“. Klikněte zde a získejte roční předplatné časopisu Bitcoin.“ „Každé volby jsou jakýmsi předaukčním prodejem

Posmrtná zpráva o spuštění lodi Ocean Launch

No, řekněme, že spuštění Oceánu ze společenského hlediska nebylo nijak hladké. Rozhodnutí odfiltrovat transakce provádějící nápisy mělo být jasně sděleno v den spuštění, místo toho

Federativní mincovny Chaumian poskytují uživatelům bitcoinu způsob, jak distribuovat důvěru

FediMint by mohl poskytnout stacku Bitcoin open source, distribuovanou, cenzuře odolnou vrstvu úschovy pro méně technické uživatele Bitcoinu.

Níže uvedený text je přímým výtahem z Martyho článku Bent Issue #1193: „Jsem velmi nakloněn Chaumian Mints“ Přihlaste se k odběru newsletteru zde.

Příklad fungování protokolu FediMint

V minulosti jsme v tomto plátku již hovořili o Chaumian Mints, konkrétně o MiniMint (postaveném na protokolu FediMint), a vyjádřili jsme, jak jsme tomuto konceptu nakloněni a jaké výhody by mohl přinést uživatelům Bitcoinu z hlediska soukromí a škálovatelnosti. No, my jsme se setkali zde v tomto temném koutě internetu znovu zopakovat naše bullishness na projektu a poskytnout vám freaks s aktualizací od lidí, kteří pracují na protokolu.

Výše je časově označené video YouTube, který začíná s klíčovou řečí Obi Nwosu popisuje, proč věří, že FediMint může poskytnout Bitcoin open source ekosystém s chybějícím třetím pilířem decentralizovaného zásobníku: úschova. Základní vrstva Bitcoinu poskytuje open source, distribuovanou, cenzuře odolnou, zúčtovací vrstvu pro ukládání hodnoty. Lightning Network poskytuje druhou vrstvu, distribuovanou, cenzuře odolnou vrstvu plateb. FediMint by v případě úspěchu mohl zásobníku poskytnout open source, distribuovanou, cenzuře odolnou vrstvu custody.

FediMint toho dosahuje vytvořením Chaumian Mint, která kompetentním technickým lídrům v dané komunitě usnadňuje vytvoření multisignature federace pro zpracování transakcí pro méně technicky kompetentní členy komunity. Členové federace nevědí, kdo do jejich mincovny vstupuje nebo ji opouští, a nemohou poznat, kdo v ní provádí transakce. To znemožňuje zaměřit se na konkrétní osoby využívající mincovnu a cenzurovat je. To jsou jen některé z výhod, které přináší Chaumian Mints.

Vřele doporučuji, abyste se vy šílenci podívali na Obiho přednášku a panel s Ericem Sirionem a Caseyem Rodarmorem vedený Aaronem van Wirdumem, který následuje. Velmi vysoký signál v průběhu čtyřiceti minut.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}