Podobné články

Fiat jsou umělé peníze a Bitcoin jsou přirozené peníze

Od 18. do 20. ledna jsem se zúčastnil Festivalu svobody bitcoinu v kostarické Uvitě. Byla to jedinečná událost, která se nepodobala žádnému bitcoinovému setkání, kterého jsem se kdy zúčastnil. Během festivalu vystoupilo více než 30 řečníků, takže se nebudu snažit popsat každého z nich, ale bylo tam jedno zasedání, které vyčnívalo, a týkalo se panelu domorodých žen, které všechny mluvily prostřednictvím překladatele. Tento panel řekl dvě věci na závěrečné ráno, které vystihují podstatu festivalu. Zaprvé jasně řekla, že byly vedeny Velkým duchem, aby tam na tom pódiu byly. [“I came because the Great Spirit opened the path” which included a car to the venue.] Mluví k nám vítr, mluví k nám voda, mluví k nám stromy. Dědeček říká: „Vždycky mluvte k tomu, co nám dává energii.“ To je to, co nám dává energii Některé z těchto myšlenek mohou západní mysli, plně závislé na svých obrazovkách a odpojeném životě, připadat zvláštní.

BITCOIN JE PŘÍRODNÍ PENÍZE!

A pak jeden z členů panelu popsal bitcoin způsobem, který jsem nikdy předtím neslyšel. Nazvala ho přírodní mincí nebo „přírodními penězi“ Byl to jeden z těch okamžiků, kdy vás oslepující záblesk zřejmosti zasáhne jako blesk. „Bitcoin jsou přírodní peníze.“ Počkat, řekla, že bitcoin jsou přírodní peníze? Svatá prostoto, „bitcoin JE přírodní peníze!!!“ Naprostí ignoranti říkají, že bitcoin není ničím krytý, ale to je tak směšně špatně, že nemá smysl se s někým, kdo zastává tento neinformovaný názor, vůbec bavit. Někteří bitcoináři rádi říkají, že bitcoin jsou „peníze kryté energií“, což mnozí bitcoináři {zejména Eric Yakes autor knihy The 7th Property} důrazně vyvracejí. Eric říká, že bitcoin je „zajištěn“ energií, což je, jak souhlasím, lepší formulace.

Nicméně tato moudrá žena v džungli právě dala bitcoinu zatím nejlepší zarámování, kterým je: „n a t u r a l n í m o n e j“ Začněte s tekoucí vodou nebo metanem, uhlovodíky nebo větrem či sluncem. VŠECHNY TYTO PRVKY POCHÁZEJÍ Z PŘÍRODY A PAK SE PŘEMĚNÍ NA ELEKTŘINU, KTERÁ UMOŽNÍ TĚŽAŘŮM BITCOINŮ [ASIC’S] ZAČÍT HASHOVAT, COŽ NAKONEC VYÚSTÍ V BITCOIN. Bez těchto přírodních zdrojů by bitcoin neexistoval. Konstatování faktu. Začněte něčím přírodním a skončete bitcoinem. Myšlenka, že každá země na světě má přírodní zdroje, které dříve nebylo možné přeměnit na přírodní peníze, se neztratila lidem v Africe nebo Kostarice. [Note: Anyone reading this who loves this idea of natural money AND wants to author a children’s book on the topic please reach out to me.]

Fiat je protikladem přirozených peněz

Porovnejte, co je potřeba k výrobě „přirozených peněz“ s každou fiat měnou na světě nebo s některou z nejlepších alt mincí. Biliony amerických dolarů mohou být vytvořeny ze vzduchu během několika sekund, pokud jste centrální bankéř nebo někdo, kdo zastává vnitřní pozici [ONE OF THE PRIVILEGED FEW], který dostane možnost vyrábět peníze z ničeho a rozhodně NE Z PŘÍRODY. Fiat je protikladem přirozených peněz!!! „Strčte si to do dýmky a kouřte, senátore Warrene!“ Fiat je umělý. Bitcoin je přirozený.

Přirozené peníze NE Bitcoin

Bitcoin je termín pro fanatiky, ideology a hnutí. Na termínu bitcoin není nic špatného, ale vezměte si, jaká protichůdná energie se proti němu vytvořila? Naši protivníci proti němu vybudovali několik zahořklých narativů. Jsou to nesmysly? To si pište!!! Ví to většina světa? NE!!!

Problém: Bitcoin používají jako posměšný termín jeho největší nepřátelé, hateři a odpůrci. Osobně jsem pozoroval, jak mladí i staří při vyslovení slova bitcoin viditelně zblednou.

Solution: Přírodní peníze jsou pro nezasvěcené mnohem přístupnější. Představte si, že bychom se na tuto otázku zeptali Charlieho Mungera, Warrena Buffetta nebo Petera Schiffa: „Co si myslíte o přirozených penězích?“ Jejich odpovědi by zněly šaškovsky a ignorantsky.

Přirozené peníze tiše, klidně a jemně vyvolávají zvědavost kolem myšlenky, že na světě existuje něco takového jako přirozené peníze. Existují nejrůznější implicitní vlastnosti tohoto pojmu, které neutralizují útočnou plochu na bitcoin. Také snižuje plochu pro útok ze strany odpůrců bitcoinu, protože je mnohem těžší zaútočit na „přirozené peníze“ Přirozené peníze jsou od lidí, pro lidi a lidmi. Můžete být samozřejmě proti „přirozeným penězům“, ale zdá se to téměř nepřirozené. Vyvrací to některé typické útoky a šipky házené na bitcoin.

Jsou to první přirozené peníze, které jsou přirozené pro internet. Není třeba příliš vysvětlovat, kromě toho, že jde o jedinou formu peněz poháněnou nebo pocházející z přírodních zdrojů. Kdo by chtěl oponovat „přirozeným penězům“? [As an experiment, go back and read your favorite or next article about bitcoin but substitute the term “natural money” each time the word bitcoin appears. How does it land on you?]

VÝZVA K AKCI

Když jsme se poslední večer na Playa Hermosa shromáždili kolem táboráku na pláži, když se festival chýlil ke konci, podělil jsem se o tento postřeh domorodé ženy s ostatními návštěvníky festivalu a vyvolal ohlas. Na závěr vás tedy vyzývám, abyste od této chvíle zvážili, zda ve svém používání jazyka neprovedete „měkkou vidličku“, a sdíleli její moudrost široko daleko. Podle mého názoru vystihla gestalt bitcoinu tím, že ho nazvala „přírodními penězi“

Od nynějška, až budete mít příležitost, bych vám navrhoval, abyste při popisu bitcoinu 2x častěji používali výraz přirozené peníze. Proč? Existuje obrovská část populace, která se o přirozené peníze spíše zajímá. Psychologicky a podvědomě svět po přirozených penězích HLADOVĚL od doby, kdy Nixon v roce 1971 zavřel zlaté okno. Bitcoin může znít příliš jako sekta nebo náboženští fanatici těm, kteří nedokážou ocenit jeho přelomový dopad na lidstvo. Na bitcoin byly od jeho vzniku vrhány desítky negativních narativů. Mně se zdá mnohem přesnější a uspokojivější označovat bitcoin za přírodní peníze. Jeden z účastníků festivalu dokonce vytvořil na Twitteru heslo #naturalmoney. Jako projev úcty k této moudré dámě nám dejte vědět, že s ní souhlasíte.

Tento příspěvek napsal Mark Maraia. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}