Podobné články

Fidelity začíná otevírat maloobchodní účty pro obchodování s bitcoiny

Někteří uživatelé obdrželi e-maily s podrobnými informacemi o novém přístupu k nákupu a prodeji bitcoinů na platformě Fidelity

Společnost Fidelity, jeden z největších poskytovatelů finančních služeb na světě, oficiálně zahájila otevírání maloobchodních obchodních účtů s bitcoiny.

Tento vývoj přichází poté, co již dříve tento měsíc oznámili, že mají čekací listinu. Podle zprávy serveru The Block obdrželi někteří uživatelé, pravděpodobně ti, kteří byli na čekací listině, e-mail s podrobnostmi o uvolnění, v němž bylo uvedeno, že „čekání je u konce“

Společnost Fidelity je v bitcoinovém průmyslu aktivní již nějakou dobu – podle webových stránek společnosti začala těžit bitcoiny v roce 2014. Kromě toho v prosinci 2021 spustila v Kanadě spotový bitcoinový ETF.

Zájem finančního giganta o bitcoin se neobešel bez kritiky – stal se předmětem kontroly amerických senátorů kvůli nabídce plánu 401k, který uživatelům umožňuje alokaci do bitcoinu.

Stejná kritika se nedávno znovu objevila, a to od stejné skupiny senátorů, kteří ve svém posledním dopise uvedli: „Společnost Fidelity Investments se rozhodla expandovat mimo tradiční finance a vrhnout se na vysoce nestabilní a stále rizikovější trh s digitálními aktivy.“

Navzdory těmto varováním se společnost Fidelity zřejmě vrhá do bitcoinu po hlavě, protože zájem o bitcoin mezi tradiční finanční komunitou stále roste. Nutno podotknout, že tento krok přichází v obzvláště zajímavou dobu vzhledem k nedávnému vývoji kolem pádu FTX a zvýšené pozornosti, která je věnována volatilitě v tomto odvětví.

Vzhledem k tomu, že vnímání odvětví je tak nejisté, budou mít kroky gigantů, jako je Fidelity, téměř jistě důsledky pro budoucí regulaci bitcoinu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}