Podobné články

Vznikající modulární ekosystém bitcoinu

Co je to vlastně modularita? Modularita je výsledkem zajímavého experimentu, který se odehrává v Ethereu jako reakce na špatné škálovací vlastnosti blockchainu. Aby vývojáři toto

Může být Bitcoin produktivním aktivem?

Bitcoin prochází fascinujícím vývojem a na jeho podstatu se pohlíží z různých úhlů pohledu. Někteří jej vnímají jako měnu pro každodenní transakce, jiní jako moderní

Hive OS návod 1. část, účet zapojení rigu

Začínáme s operačním systémem Hive OS – instalace a nastavení workeru

Hive OS je komplexní nástroj pro monitorování a správu těžebních zařízení. Ať už se jedná o jeden těžební rig nebo několik tisíc, vy a je můžete snadno spravovat z jediného ovládacího panelu.

V tomto článku vás provedeme procesem první instalace a vysvětlíme vám, jaké jsou různé typy instalací a jak snadno nastavit vaše rigy a připojit je k řídicímu panelu vašeho účtu.

Vytvoření účtu 

začněte kliknutím na odkaz zde (přes tento odkaz dostanete 10 USD do začátku)

Před instalací systému Hive OS na váš rig doporučujeme nejprve vytvořit účet nebo se přihlásit ke stávajícímu účtu. Nezapomeňte si vytvořit bezpečné heslo.

Důrazně doporučujeme nastavit dvoufaktorové ověřování (2FA) pro dodatečné zabezpečení účtu. Tato nastavení najdete po kliknutí na své uživatelské jméno v pravém horním rohu a poté přejděte na kartu Účet. Přejděte dolů na možnost dvoufaktorové ověřování a zapněte 2FA a poté pečlivě postupujte podle pokynů na obrazovce.

Přidání pracovníků

Jakmile dokončíte nastavení svého účtu, je čas připojit vaše rigy k ovládacímu panelu. Soupravy GPU a ASIC se jednotně označují jako pracovníci. Budete mít dvě možnosti, jak připojit své pracovníky, a to prostřednictvím nástroje Farm Hash (můžete ihned stáhnout, pozor následně se Vám stáhne obraz disku) nebo prostřednictvím ručního nastavení. Funkce Farm Hash (kód) slouží k připojení vašich workerů k farmě, aniž byste museli rig předem vytvořit v dashboardu. Jedná se o novou a rychlou metodu připojení pracovníka k Farmě, proto tento způsob nastavení doporučujeme většině uživatelů. Podrobněji se Farmám a jejich používání budeme věnovat v našich dalších článcích.

  1. Farma Hash

Každá farma má svůj jedinečný Farm Hash. Svůj Farm Hash najdete na kartě Nastavení farmy. Po zapsání instalačního obrazu pak můžete přidat svou FARM_HASH do souboru rig.conf, který najdete v kořenové složce obrazu disku. Tento krok podrobně vysvětlíme níže.

Systém Farm Hash lze efektivně použít se systémem Hive Flasher pro hromadné instalace plošin. Další podrobnosti o zařízení Hive Flasher naleznete zde.

  • Ruční nastavení

Uživatelé, kteří již dříve používali systém Hive OS, budou tuto možnost připojení svého pracovníka k řídicímu panelu znát. Zahrnuje použití ID platformy a hesla pro každého těžaře, který má být nakonfigurován. Ačkoli je to trochu zdlouhavější než připojování dělníků přes Farm Hash, je stále dostupná a .

Klikněte na plus v pravém horním rohu a vyberte možnost Přidat pracovníka.

Zobrazí se okno Add New Worker (Přidat nového pracovníka) s následujícími poli:

Vyberte si mezi typem GPU nebo ASIC.

Name – název vaší platformy. Může to být cokoli. Například rig01; garage_rig; atd. nebo jej nechte prázdný.

Heslo – heslo vašeho těžaře. Můžete zadat pro vás vhodné heslo, nebo si ho místo toho vygenerovat kliknutím na tlačítko s dvojitou šipkou.

Tagy – vlastní tagy, které vám pomohou logicky oddělit projekty pomocí filtrů pro různé farmy a pracovníky. Tagy lze vytvořit na kartě Nastavení.

Popis – popis vašich plošin. Slouží pouze pro vaše pohodlí. Například: 251, který používám pouze pro těžbu Monera; atd.

Po dokončení klikněte na tlačítko Add.

Nyní se vám zobrazí váš rig přidaný do seznamu pracovníků, ale nejprve budete potřebovat ID vašeho rigu. Po předvytvoření pracovníka budete přesměrováni na jeho ovládací panel. Přejděte na kartu Nastavení pracovníka a měli byste vidět ID rigu a Heslo.

ID plošiny a heslo budou potřeba při první instalaci a prvním spuštění v případě, že jste se rozhodli pro tuto možnost místo Farm Hash, proto doporučujeme si je zapsat.

Výběr typu instalace

Operační systém Hive OS lze nainstalovat jak na platformy s GPU, tak i na ASIC.

Níže popíšeme různé typy instalací:

GPU – instaluje operační systém na platformy založené na GPU.

ASIC – instaluje operační systém do těžebních zařízení ASIC

Stažení obrazu disku

Přejděte na stránku pro stahování a získejte nejnovější verzi systému Hive OS. Obraz si můžete stáhnout z  webových stránek jako soubor .zip, nebo pokud dáváte přednost torrentu. Budete mít také možnost stáhnout si systém Hive OS pro ASIC nebo náš nástroj pro hromadnou instalaci. Všechny jsou ke stažení zde.

Doporučujeme nainstalovat obraz operačního systému na disk SSD. Disky SSD jsou mnohem spolehlivější. Protože mnoho uživatelů stále dává přednost používání jednotky USB flash, jsou ve výchozím nastavení vypnuté protokoly. Pokud jste nainstalovali operační systém na disk SSD, můžete volitelně protokolování opět zapnout spuštěním příkazu logs-on po instalaci.

Zde je několik dalších informací o jednotkách flash, SSD a HDD: Kdy používat jednotky flash? Především tehdy, když chcete testovat. To je snadné, stačí vzít jeden, který máte, a během několika desítek minut jej můžete připojit a otestovat Hive, aniž byste si zničili například stávající Windows. Fungovat bude jakákoli flashka, USB 3.0 není vyžadováno. Je to jen otázka rychlosti bootování. Pakliže jste s ní spokojeni, můžete ji nechat tak, jak je.

Nevýhody používání flash disků. Jsou pomalé při zápisu. I když je USB 3.0, stále může mít pomalý zápis rychlostí řádově 10-15mbps, zatímco čtení může být 60-100mbps. Takže ztrácíte čas při zápisu nových obrazů, i načítání.

Mohou fungovat jako věčnost nebo umřít za pár dní. Některé se dokonce nepodaří nastartovat.

Na flash discích je však skvělé to, že jsou levné. Můžete si jich koupit kýbl a po selhání je prostě vyhodit.

Přejděte na SSD. SSD je tou nejlepší volbou. Jedinou negativní věcí je cena, i když stovka sem a tam Vás u rigu za minimálně desítky tisíc korun jistě nezabije. 

Obyčejný HDD? To je možnost, pokud ho prostě máte a je to. Cena za 32gb SSD a 200gb HDD je zhruba stejná a není důvod, proč byste měli volit HDD místo SSD.

A poslední věc. Kupte si redukci nebo vaničku na SSD USB 3.0, abyste ho mohli připojit k počítači a flaschnout. Pokud máte APPLE, na něm to raději neflashujte, kvůli řazení souborů. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}