Podobné články

Vznikající modulární ekosystém bitcoinu

Co je to vlastně modularita? Modularita je výsledkem zajímavého experimentu, který se odehrává v Ethereu jako reakce na špatné škálovací vlastnosti blockchainu. Aby vývojáři toto

Může být Bitcoin produktivním aktivem?

Bitcoin prochází fascinujícím vývojem a na jeho podstatu se pohlíží z různých úhlů pohledu. Někteří jej vnímají jako měnu pro každodenní transakce, jiní jako moderní

Institut otevřených ordinálů zahajuje činnost s cílem podpořit protokol ordinálů bitcoinu

Tým Ordinals v čele s tvůrcem Casey Rodarmorem představil „Open Ordinals Institute“, neziskovou organizaci zaměřenou na rozvoj protokolu Bitcoin Ordinals a jeho referenční implementace Ord.Open Ordinals Institute bude finančně podporovat hlavní vývojáře Ordinals, včetně nově jmenovaného hlavního správce Rapha, a podporovat tak prostředí pro přispívání do open-source pro trvalý růst a vysoce kvalitní příspěvky.

V prohlášení zaslaném časopisu Bitcoin Magazine Raph zdůraznil význam spolupráce a zapojení komunity do vývoje protokolu Ordinals:

„Chceme vytvořit prostředí pro přispěvatele s otevřeným zdrojovým kódem, kde je možné dlouhodobě a kvalitně spolupracovat. Úzká spolupráce a širší zapojení komunity do Ordinals je podporováno a povzbuzováno.“

Institut Open Ordinals bude fungovat jako nezisková organizace 501(c)(3) a bude přijímat dary odečitatelné od daní, což umožní transparentní a udržitelný model financování. Tento posun, který byl dříve financován ze soukromých zdrojů a osobních darů, zajišťuje neutralitu protokolu a zároveň podporuje vývojáře.

Vývojář jádra protokolu Ordinals Ordinally se k tomuto názoru připojil ve svém prohlášení, v němž uvedl, že nezisková organizace se prezentuje jako „nejčistší způsob“, jak kompenzovat vývojáře, aniž by byla ohrožena neutralita protokolu.

Webové stránky Ordinals.org budou usnadňovat komunitní aktualizace a sdílení zdrojů souvisejících s vývojem protokolu Ordinals.

Příspěvky na podporu základního týmu Ordinals a Open Ordinals Institute lze poskytnout na adrese Ordinals.org. Organizace očekává schválení daňově uznatelného statusu ze strany IRS v roce 2023 a v současné době přijímá dary v bitcoinech.

Založení Open Ordinals Institute zajišťuje slibnou budoucnost transformačního protokolu Ordinals v bitcoinech a usnadňuje jeho neustálý růst a vývoj.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}