Podobné články

Duplexní demokracie

Tento článek je uveden v časopise Bitcoin Magazine’s „The Primary Issue“. Klikněte zde a získejte roční předplatné časopisu Bitcoin.“ „Každé volby jsou jakýmsi předaukčním prodejem

Posmrtná zpráva o spuštění lodi Ocean Launch

No, řekněme, že spuštění Oceánu ze společenského hlediska nebylo nijak hladké. Rozhodnutí odfiltrovat transakce provádějící nápisy mělo být jasně sděleno v den spuštění, místo toho

Jak by sbírka ordinálů mohla urychlit pokrok Salvadoru v oblasti bitcoinu

Oficiální sbírka ordinálů v Salvadoru by mohla urychlit pokrok, kterého země dosáhla v oblasti bitcoinů, a přinést investorům jedinečné výhody.

Toto je názorový úvodník Stevena Haye, spisovatele, bývalého obchodníka a obchodníka s uměním.

Jsem dlouholetý Bitcoiner, který se chystá vycestovat a snad se v roce 2023 natrvalo přestěhovat do Salvadoru. Stejně jako mnoho bitcoinářů si přeji být součástí úžasných změn, které se v této zemi odehrávají. A rád bych se podělil o nápad, který, jak pevně věřím, má potenciál tyto změny urychlit.“

Podobně jako koncept sopečných dluhopisů využívá tato myšlenka aktiva spojená s Bitcoinem k získání prostředků na výstavbu Bitcoin City nebo na jakýkoli jiný záslužný projekt. Na rozdíl od dluhopisů však tato relativně přímočará aktiva neukládají národu žádné právní ani finanční závazky. Jsou jednoduše vytvořena a následně prodána na volném trhu.

Můj nápad se točí kolem něčeho, o čem mnozí z vás již slyšeli: Bitcoin Ordinals. Tento nový protokol, spuštěný v lednu 2023, umožňuje vytvářet „bitcoinové NFT“ spojené s jednotlivými satoši. Tyto speciální satoshi, známé jako „nápisy“, jsou vázány na data, která jsou trvale vložena do blockchainu Bitcoinu. Tato data mohou mít podobu obrázků, textu, videa atd.

Pouhých několik měsíců po svém vzniku již tato nová forma digitálního aktiva získala značné investice, přičemž na šesti hlavních tržištích se zobchodoval objem v hodnotě nejméně 21 milionů dolarů a další obchody se uskutečnily na přepážce. Společnost Galaxy Research odhaduje, že do roku 2025 vzroste celková hodnota trhu s ordinály na 4,5 miliardy USD. Toto číslo se může ukázat jako konzervativní – zejména pokud se oficiálním účastníkem tohoto prostoru stane vláda Salvadoru

Již nyní jsou do Ordinals zapojeni renomovaní výrobci luxusního zboží jako Bugatti a Asprey. Pokud se očekává, že soukromé společnosti dosáhnou na tomto novém trhu milionových tržeb, o kolik více by mohl dosáhnout suverénní stát? Jakmile trh s Ordinály dozraje a začne přitahovat mainstreamové investice, zdá se být jisté, že kolekce historického významu dosáhnou ocenění, které bude odrážet jejich důležitost a vzácnost.

Navrhuji, aby salvadorská vláda pokračovala v úspěšném zavádění nových myšlenek vydáním oficiální kolekce Ordinálů v bitcoinech. Možná by taková sbírka mohla zahrnovat umění nebo fotografie, které vyzdvihují přírodní krásy, architekturu a kulturu země. Případně by mohla obsahovat skeny oficiálních dokumentů týkajících se nových zákonů o Bitcoinu nebo plánů Bitcoin City. Takové nápisy by mohly svým majitelům poskytovat určité výhody, například slevy na poplatcích za státní služby. Zakoupení vládního nápisu by dokonce mohlo být součástí budoucího programu salvadorského občanství prostřednictvím investic (CBI). Možnosti jsou prakticky neomezené.

Navíc se domnívám, že potenciální výhody jsou vysoké, zatímco rizika jsou nízká a zvládnutelná. Věřím, že dobrá vůle bitcoinářů a zájem světa o rychlé zlepšení situace v Salvadoru povede k velké poptávce po tom, co by se dalo nazvat jeho „národními digitálními uměleckými poklady“ Pokud budou technické a tvůrčí aspekty správně zvládnuty příslušnými odborníky, věřím, že takový počin může přinést obyvatelům Salvadoru i celosvětové bitcoinové komunitě jen velký užitek.

Tento příspěvek napsal Steven Hay. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}