Podobné články

Jak koupit bitcoin pomocí kreditní karty

Úvod

Překvapivě poprvé byl termín „kreditní karta“ použit pro označení karty určené k utrácení již v roce 1887, několikrát byl zmíněn v utopickém sci-fi románu „Looking Backward“ od Edwarda Bellamyho.

Přestože se na počátku tento pojem poněkud lišil od dnešního a nezahrnoval dluh ve smyslu půjčování peněz od úřadů, kreditní karty jsou tu s námi již téměř 150 let a jen tak nezmizí.

Lidé je používají pro své pohodlí, ale často překračují své možnosti a kupují zboží a služby, které by si bez zadlužení nemohli dovolit. Z dlouhodobého hlediska by se ti, kteří nemají dobré dovednosti v hospodaření s penězi, mohli dostat do finančních problémů, pokud by své dluhy včas nesplatili, protože úrokové sazby mohou být nepřiměřeně vysoké.“

Dokud standard bitcoinu nebude uživatele kreditních karet motivovat k tomu, aby tento kus plastu navždy roztrhali a osvojili si život bez dluhů, budou lidé dál utrácet peníze, které nemají v držení. Mnozí bitcoináři by (ať už sarkasticky, nebo jinak) tvrdili, že jediným smysluplným užitkem kreditní karty je kupovat další bitcoiny.“ Ať už vtip nebo ne, měli byste si být vědomi kompromisů spojených s používáním kreditní karty k nákupu bitcoinů, protože dodatečné náklady na transakci se nemusí vyplatit.

Tento článek osvětlí výhody a nevýhody používání kreditní karty k nákupu bitcoinů a ukáže, zda by se neměla zvážit alternativní možnost.

Výhody a nevýhody používání kreditní karty k nákupu bitcoinů

Výhody:

 • Pohodlí: Bitcoiny si můžete koupit, i když nemáte v držení hotovost.
 • Rychlost: Pokud to burza bitcoinů, kterou používáte, umožňuje, můžete bitcoiny koupit pomocí kreditní karty. Zatímco zpracování bankovních převodů může trvat až dva dny, s kreditní kartou je nákup okamžitý
 • Finanční prostředky: Kreditní karty představují snadný způsob nákupu bitcoinů, nicméně vstupujete do dluhu u finanční instituce a měli byste počítat s tím, že úrokové sazby a poplatky spojené s transakcí mohou být velmi vysoké.
 • Odměny:

Nevýhody:

 • Zadlužení: Při nákupu zboží nebo služeb kreditní kartou se kromě vysokých transakčních poplatků zadlužujete u banky nebo finanční instituce a souhlasíte s placením úrokových sazeb, které mohou být velmi vysoké
 • Hotovostní zálohy: Představte si výběry hotovosti z bankomatu pomocí kreditní karty: jsou dražší než u debetních karet. Platbu kreditní kartou za účelem nákupu bitcoinů může vydavatel karty považovat za cash advance a měli byste zvážit následující poplatky, které se na takovou službu vztahují:
 1. Poplatky mohou činit až 3-5 % z částky transakce;
 2. RPSN na úrocích může být velmi vysoká, pokud nesplatíte celý měsíční účet za kreditní kartu;
 3. ztráta karenční lhůty, která obvykle činí 21 dní, než vám budou účtovány úroky;
 4. ztráta odměn, protože vydavatel vaší karty pravděpodobně nebude uplatňovat odměny za nákup kryptoměn, protože jsou považovány za ekvivalent hotovosti;
 • KYC: v případě nákupu bitcoinů kreditní kartou se silně uplatňují postupy „Poznej svého zákazníka“, a to až do té míry, že vydavatel karty může váš nákup zablokovat na základě volatility bitcoinů a potenciálu podvodu.
 • Kreditní skóre:
 • Vysoké poplatky: V závislosti na jurisdikci a poskytovateli kreditní karty může být ovlivněno vaše kreditní skóre: Celková výše poplatků, které byste museli zaplatit za nákup bitcoinů kreditní kartou, by mohla být značná.

V další části najdete podrobnosti o typech poplatků, které je třeba zvážit jak u poskytovatele kreditní karty, tak u burzy, kterou k nákupu bitcoinů používáte. Nezapomeňte je vzít v úvahu při nákupu bitcoinů kreditní kartou, protože mohou znamenat velký rozdíl v konečném účtu.

Typy poplatků, které je třeba očekávat

Poplatky společnosti vydávající kreditní karty

Za předpokladu, že finanční instituce nebo banka umožňuje zákazníkům nákup bitcoinů kreditní kartou, bude si účtovat řadu poplatků, které jsou obvykle vyšší než u jiných platebních metod. Je to proto, že vydavatelé kreditních karet považují nákup bitcoinů spíše za hotovostní zálohu než za běžný nákup:

 • Hotovostní záloha: poplatky mohou činit až 3-5 % z částky transakce.
 • Úroková sazba za hotovostní zálohu: RPSN na úrocích může být velmi vysoká, často více než 25 %, a začíná narůstat v den nákupu bitcoinů až do splacení úvěru. To je v kontrastu s běžnými úrokovými sazbami při nákupu kartou, které se začnou účtovat po uplynutí tří až čtyř týdnů v závislosti na poskytovateli karty.“

Poplatky za kryptoměnovou burzu

Většina kryptoměnových burz a brokerů vám sice umožní nákup bitcoinů pomocí kreditní karty, ale neměli byste to považovat za samozřejmost. Mnoho služeb pro bitcoiny neumožňuje nákupy kreditní kartou kvůli časovému limitu pro vrácení peněz, vzhledem k tomu, že může trvat až šest měsíců, než bude transakce kreditní kartou dokončena.

U těch služeb, které nabízejí nákupy bitcoinů kreditní kartou, jsou níže uvedeny poplatky:

 • Provize nebo poplatek za službu: Uplatňuje se při použití kreditní karty k nákupu bitcoinů. Například američtí držitelé karet mohou být nuceni zaplatit burze poplatek za nákup bitcoinů kreditní kartou ve výši přibližně 3 %
 • Poplatek za směnu:

Jak koupit bitcoin kreditní kartou

V závislosti na jurisdikci nebo typu kryptoměnové burzy budete možná muset před nákupem bitcoinu kreditní kartou projít ověřovacím procesem.

Před připojením kreditní karty k účtu na burze nebo u brokera si budete muset u poskytovatele služeb otevřít účet a ověřit způsob identifikace, obvykle pas nebo řidičský průkaz.

Níže naleznete obvyklé kroky, které je třeba dodržet při nákupu bitcoinů pomocí kreditní karty:

 1. Sign up: Většina platforem bude vyžadovat, abyste prošli postupy KYC a ověřili svou totožnost. Teprve poté budete moci nakupovat bitcoiny kreditní kartou nebo jiným dostupným typem platby:
 2. Propojte kreditní kartu: Po registraci a ověření účtu můžete na stránce nastavení plateb propojit kreditní kartu.
 3. Nastavte částku pro okamžitý nákup: Některé platformy vyžadují, abyste před provedením jakékoli transakce použili kreditní kartu k nákupu fiat měny a vložili ji na účet směnárny nebo makléře. Jiné vám umožní provést vklad přímo na vaši soukromou peněženku s nákupem kreditní kartou. Informujte se na burze, které možnosti máte k dispozici, a ujistěte se, že máte k dispozici adresu peněženky pro nákup.
 4. Vyberte možnost „Koupit kreditní kartou.“ a klikněte na „koupit“.

Existují lepší možnosti než použití kreditní karty?

Existují lepší způsoby, jak nakupovat bitcoiny, levněji a anonymněji. Nejpohodlnějším způsobem je bezpochyby nákup pomocí kreditní karty. Přesto, pokud si můžete udělat čas, měli byste zvážit alternativy, jako jsou bankovní převody, a dokonce i dárkové karty, předplacené karty a hotovost, pokud chcete bitcoiny nakupovat anonymně.

Často kladené otázky

Jak dlouho trvá dokončení bitcoinové transakce kreditní kartou?

V závislosti na vydavateli vaší kreditní karty to může trvat v průměru od 30 minut do několika hodin, ale až 12 hodin v případě, že finanční společnost potřebuje ověřit další identifikační a bankovní údaje.

Je nákup bitcoinů pomocí kreditních karet bezpečný?

Kromě typických otázek spojených s riziky používání bankovních údajů online je používání kreditní karty k nákupu bitcoinů bezpečné.

Mohu svou bitcoinovou peněženku financovat kreditní kartou?

Ano, neúvěroví zprostředkovatelé jako Coinmama, Coingate a Paybis umožňují nákup bitcoinů a jejich zaslání přímo do vaší peněženky.

Které aplikace mohu použít k okamžitému nákupu bitcoinů pomocí kreditní karty?

Většina aplikací vyžaduje, abyste před nákupem bitcoinů měli na jejich platformě zůstatek. Tento zůstatek však lze okamžitě naplnit kreditní kartou, čímž získáte možnost koupit bitcoiny ihned poté.“

Závěr

Pravidelné nákupy bitcoinů by neměly být prováděny kreditní kartou. Mělo by se jednat o jednorázový nákup, pokud na nákup spěcháte nebo se o nákup bitcoinů pokoušíte poprvé. Je to pohodlný způsob provedení transakce a umožňuje vám koupit bitcoin, i když nemáte k dispozici hotovost. Přesto jeho nevýhody převažují nad pozitivy, jak jste si možná uvědomili z tohoto článku.

Vzhledem k množství možností, které jsou v dnešní době k dispozici pro nákup bitcoinů, doporučujeme je prozkoumat a vybrat si tu nejvhodnější pro vás. K dispozici máte spoustu rad s průvodci časopisu Bitcoin, které vás dovedou ke zdravým penězům s využitím většího soukromí a bezpečnosti v pravém duchu bitcoinu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}