Podobné články

Paradox Ponziho schématu Bitcoin

„Ponziho schéma“ se stalo synonymem pro nejrůznější finanční podvody a peněžní machinace. Když rychlý šestiměsíční kolaps vymazal v roce 2022 z tržní kapitalizace kryptoměn 2

Jak koupit Bitcoin

Investování by nemělo být lehkým rozhodnutím, ale zní to složitěji, než to ve skutečnosti je. V tradičním finančnictví někteří makléři investory celým procesem provázejí, takže je to jednodušší.

U bitcoinu žádní zprostředkovatelé být nemohou a v pravém duchu kryptoměny by ani neměli. Nabídka bitcoinů je však pestrá a uživatelé se mohou rozhodnout investovat do BTC individuálně bez účasti třetích stran nebo zapojením zprostředkovatele, jako je burza nebo fintechová společnost, který tuto práci udělá za ně.

Časopis Bitcoin je tu od toho, aby poskytl začátečníkovi správné nástroje pro jeho první nákup BTC nebo pomohl zkušeným uživatelům Bitcoinu přejít na zásadnější platformy v souladu s filozofií Bitcoinu.

Co je Bitcoin?

Bitcoin je první decentralizovaná a peer-to-peer kryptoměna, kterou v roce 2008 vytvořil anonym Satoshi Nakamoto.

Je decentralizovaná a peer-to-peer, protože se spoléhá na otevřenou globální síť uzlů, které spolu komunikují a ověřují transakce, aniž by k tomu potřebovaly centrální autoritu, jako je banka nebo finanční instituce

V průběhu let se exponenciálně rozrostla a stala se nejbezpečnější sítí, kterou prakticky nelze prolomit a která je uzpůsobena tak, aby umožnila svým uživatelům převzít plnou kontrolu a odpovědnost za své vlastní peníze. Pokud se o své bitcoiny dobře staráte, nikdo vám je nemůže vzít, cenzurovat vás ani manipulovat s vaším majetkem. Více se o něm dozvíte v našem podrobném průvodci o Bitcoinu a jeho fungování.

Často kladené otázky

Mohu si koupit 1 Bitcoin?

Můžete si koupit libovolné množství Bitcoinů, dokonce i pouhý 1 dolar. Bitcoin je dělitelný a satoši jsou nejmenší nominální hodnotou Bitcoinu. Jeden satoši odpovídá 100milionté části bitcoinu.

Jakou minimální částku bych měl investovat?

Z investičního hlediska je vhodné začít alokovat alespoň 10 USD, aby se optimalizovala platba transakčních poplatků. Pokud plánujete svůj kapitál postupně navyšovat, můžete se podívat na „průměrování dolarových nákladů“, tedy alokaci malých částek každý den, týden nebo měsíc.“

Jaký je nejbezpečnější způsob nákupu bitcoinů?

Nejoblíbenější burzy, jako je Coinbase, jsou obvykle považovány za bezpečné pro nákup bitcoinů. Bez ohledu na to, kde ho koupíte, jej však nezapomeňte ihned po nákupu zabezpečit a převzít do vlastní péče tím, že ho odstraníte z burz, které podléhají hackerským útokům, cenzurují transakce nebo brání výběrům.“

Kde je nejlepší koupit Bitcoin?

Tento článek vám pomůže pochopit, jaká služba je pro vás nejvhodnější. Může to být aplikace, burza nebo zprostředkovatel; nejlepší místo však může záviset na částce, kterou chcete koupit, na vaší poloze a na tom, jak moc si ceníte soukromí před pohodlím.

Klíčové úvahy před nákupem

Držení bitcoinu vs. IOU

Existuje známá mantra bitcoinové komunity, která říká: „ne vaše klíče, ne vaše mince“ Co to znamená?

Bitcoin je druh peněz odlišný od tradičních mincí; když ho vlastníte, držíte vlastně soukromý klíč, který vám dává přístup k aktivu. Ten vám umožňuje jej bezpečně uchovávat a používat, posílat nebo přijímat. Tím, že kontrolujete soukromý klíč, jste jediným vlastníkem bitcoinu a nikdo jiný k němu nemá přístup.

Pokud transakce s Bitcoinem provádíte prostřednictvím burzy nebo půjčovny, drží soukromý klíč častěji oni a fungují jako banka, která vaše peníze drží v relativním bezpečí. Mohou vám zabránit ve výběru vašich vlastních peněz nebo zavést cenzuru přístupu k vašemu soukromému klíči. Pokud je váš poskytovatel služeb hacknut, můžete o své Bitcoiny přijít. *) Ať už si chcete Bitcoiny koupit za účelem zisku nebo je hodláte držet delší dobu, měli byste zvážit jejich ochranu, aby vám nemohly být zabaveny nebo ukradeny.

Uchovávání vašeho aktiva na online platformách se fakticky rovná tomu, že máte „dlužní úpis“ (IOU), nikoliv samotný Bitcoin. Proto je IOU dobrý nápad, pokud plánujete s Bitcoinem obchodovat, ale jakmile se vaše aktivum stane významným, měli byste ho ze služby třetí strany odstranit a umístit ho do peněženky, ke které nemáte přístup a ke které máte přístup pouze vy.

Volatilita

Bitcoin je stále relativně mladé aktivum, kterému je něco málo přes deset let. Jako každé nové aktivum podléhá volatilitě, která je mezi bitcoinovou komunitou považována za vlastnost, nikoliv za chybu. Mnoho bitcoinářů využívá volatility k prodeji aktiva, když jeho hodnota stoupá, a k zpětnému nákupu, když se propadá, aby zvětšili svůj stack. Obchodníci s bitcoiny využívají volatilitu k vydělávání peněz během cenových výkyvů. *)Zanícení bitcoináři by řekli, že byste měli hodl Bitcoin více než dva cykly (typicky přes osm let), protože volatilita v dlouhodobém horizontu stále ukazuje na růst. Pokud se jí chopíte, můžete v období mezi cykly stále generovat atraktivní výnosy.

Soukromí

Transakce bitcoinu jsou anonymní, takže k používání BTC není třeba žádné jméno, adresa, e-mail ani přihlašovací formuláře; jsou však spojeny s konkrétními veřejnými adresami, které jsou skutečně sdílené a otevřené pro všechny.

Na těchto adresách se budou navždy zobrazovat transakce, které byly jejich prostřednictvím provedeny; proto je pro každého snadné zjistit, kolik Bitcoinů bylo prodáno, nakoupeno, přesunuto a použito prostřednictvím jedné konkrétní adresy.

Této nepříjemnosti se lze vyhnout změnou veřejné adresy pokaždé, když chcete Bitcoin používat. Většina peněženek to dělá automaticky, což ztěžuje dohledatelnost vašich peněz.“

Další opatření ke zvýšení bezpečnosti a anonymity můžete přijmout a prozkoumat v našem článku Jak anonymně nakupovat Bitcoin.“

Osobní odpovědnost

Jsme zvyklí přenášet odpovědnost za své peníze na třetí strany, jako je banka nebo finanční instituce, abychom se nemuseli starat o to, kde je máme v bezpečí. Již dříve jsme se však zmínili, že to s sebou nese kompromisy, protože vaše peníze jsou pod kontrolou jiného subjektu a vy o ně můžete přijít.

Jedním z hlavních rysů bitcoinu je osobní odpovědnost, která je náročná, ale obohacující. Je náročná, protože musíte používat přísná praktická opatření, abyste je měli neustále v bezpečí. Pokud tak neučiníte, můžete o své peníze přijít a nikdo vám je nemůže vrátit.

Jelikož je Bitcoin decentralizovaný a zcela nezávislý na kontrole třetí strany, nemá typickou organizační strukturu. Proto neexistuje žádné kontaktní centrum, kam byste mohli zavolat, pokud ztratíte své peníze nebo máte problém s převodem.

Správu se musíte naučit sami. K dispozici je však spousta nápovědy prostřednictvím kanálů sociálních médií, knih, webových stránek a časopisu Bitcoin, takže pro vás nebude těžké se v něm rychle a efektivně zorientovat, i když nejste technicky zdatní uživatelé

Stává se to velmi prospěšné, protože dosáhnete pocitu, že aktivum zcela vlastníte a nikdo vám ho nemůže vzít.

Daně

Bitcoin není osvobozen od daní. Obecně platí, že pokud hodlujete Bitcoin dlouhodobě, nejedná se o žádnou daň z příjmu ani kapitálových zisků. Daňová událost vám může vzniknout, když ho prodáte nebo použijete k nákupu zboží.

Než se pustíte do jeho nákupu, měli byste zvážit, zda si ověříte daňové důsledky ve vaší zemi, které se mohou lišit od jiné jurisdikce.

Jak koupit bitcoin

Doby, kdy jste si mohli koupit bitcoin pouze na Mt Gox (první burze), jsou dávno pryč. Dnes je nabídka tak bohatá, že máte z čeho vybírat. Od fintech společností až po jednoduché burzy si můžete kdykoli vybrat, zda chcete Bitcoin koupit anonymně, nebo ne.

Nejčastějším způsobem nákupu Bitcoinů jsou burzy, proto jsme pro vás rozepsali základní kroky, které jsou nutné k tomu, abyste mohli začít nakupovat první Bitcoin. Mohou se lišit nabídkou a službami, ale proces registrace a nákupu je napříč všemi burzami velmi podobný.

Seznam burz a dalších způsobů nákupu bude následovat:

Jak nakoupit Bitcoin na burze:

1. Vyměňte si bitcoin na burze. Registrace: Budete se muset zaregistrovat a otevřít si účet u poskytovatele služby. K získání přístupu na burzu obvykle stačí jméno, příjmení, e-mailová adresa a datum narození. V závislosti na službách, které chcete využívat, projdete různým procesem ověření

Například v případě vyšších úrovní určených pro významnější nákupy je vyžadováno přísnější KYC. V takovém případě bude burza pravděpodobně vyžadovat selfie s vaší kreditní kartou nebo pasem zobrazeným vedle vás. Hodně také záleží na jurisdikci burzy, ke které se připojujete, protože některé země vyžadují velmi málo nebo vůbec žádné KYC

2. Převod peněz před nákupem. Jakmile jste ověřeni, můžete se pustit do nákupu bitcoinů. Peníze můžete na burzu převést pomocí kreditní/debetní karty, abyste je mohli rychle vyřídit; tato možnost vás však bude stát velmi vysoké poplatky.

Pokud na nákup Bitcoinů nespěcháte, nižší poplatky vám bude účtovat převod peněz bankovním převodem, i když dokončení operace může trvat několik dní. Nákup Bitcoinu. Každá burza vám nabídne různé možnosti nákupu bitcoinů. Můžete si nastavit některý z následujících typů příkazů:

3. Koupit bitcoin Každá burza vám nabídne různé možnosti nákupu bitcoinu. Můžete si nastavit některý z následujících typů příkazů:

  • Okamžitý příkaz: okamžitý příkaz k nákupu nebo prodeji za požadovanou cenu; pokud není k dispozici, dojde k opakovanému zadání (requote)
  • Tržní příkaz: okamžitý příkaz k „nákupu“ nebo „prodeji“ za aktuální cenu na trhu
  • Limitní příkaz: příkaz k nákupu nebo prodeji za určitou cenu nebo vyšší kdykoli v budoucnu. Je to pokyn viditelný na trhu prostřednictvím knihy příkazů.
  • Stop pokyn: pokyn k nákupu nebo prodeji, když je splněna stop cena. Na rozdíl od limitního příkazu není pro trh viditelný, dokud není cena vyrovnána; pak se stává viditelným tržním příkazem. jako , nebo . Hardwarové peněženky fungují offline a jsou rozpoznány jako chladné úložiště, což vám zajistí, že hacknutí online je prakticky nemožné.

4. Zabezpečte si své bitcoiny. Jakmile se vaše držba bitcoinů stane významnou, doporučujeme ji zabezpečit v hardwarové peněžence, jako je Trezor, Ledger nebo Opendime. Hardwarové peněženky fungují offline a jsou uznávány jako studené úložiště, což vám zajistí, že hacknutí online je prakticky nemožné.

Existuje spousta jiných způsobů, jak nakupovat bitcoiny, než jsou burzy. V počátcích bylo běžné kupovat Bitcoin osobně. Tehdy však byla hodnota kryptoměny zanedbatelná a dnes by se takový způsob nedoporučoval. Čtěte dál a prozkoumejte více možností, které máte k dispozici, pokud chcete nakupovat na burzách nebo v jiných službách.

Kde koupit Bitcoin

Burzy

Začněme burzami, zde je několik tržišť, kde můžete začít budovat své portfolio Bitcoinů. Hlavní rozdíl mezi burzami a dalšími fintech službami spočívá v tom, že tyto nabízejí investiční nástroje, které nejsou na burzách k dispozici, a slouží hlavně pouze k nákupu a prodeji digitálních aktiv

Burzy pouze pro Bitcoin

Níže je uveden seznam kombinace centralizovaných a decentralizovaných burz, které se doporučují pouze k nákupu nebo prodeji Bitcoinu. Měly by být preferovanou metodou nákupu Bitcoinů, protože lépe podporují a chrání síť Bitcoinů

1. Výměna Bitcoinů na burzách, které jsou součástí sítě Bitcoinů. River je americká depozitní burza zaměřená pouze na Bitcoin, která tvrdí, že její používání je velmi snadné a bezpečné, a zároveň nabízí spoustu dobrých vzdělávacích materiálů k pochopení Bitcoinu.

River si účtuje poplatky podle toho, kolik Bitcoinů nakoupíte, a to od 1,20 %, ale nenabízí žádné poplatky za opakované nákupy. River ukládá všechny bitcoiny offline a v bezpečném chladicím skladu. River také nabízí zákazníkům nákup těžařů bitcoinů

2. Swan je hlavním konkurentem společnosti River v USA a tvrdí, že je nejbezpečnější platformou pro nákup bitcoinů. Swan poskytuje podobné služby jako River, hlavní rozdíl je v poplatcích: Swan má poplatky ve výši 0,99 %, zatímco u Riveru začínají na 1,2 %. Nabízejí opakované denní, týdenní nebo měsíční nákupy, které učinili lákavými díky velmi konkurenceschopnému převodnímu kurzu USD/BTC

3. CoinCorner je bitcoinová burza se sídlem na ostrově Man ve Velké Británii. Mají více než 2 miliony uživatelů ve více než 45 zemích, které obsluhují. Vklady a výběry jsou k dispozici pouze v GBP a eurech. Mají pevné transakční poplatky podle zpracovávané částky.

Vklady jsou ve Velké Británii a Evropě zdarma, v každém jiném regionu však mají pevný poplatek 25 GBP. Výběry stojí 1GBP a 1EUR v závislosti na použité měně. Za vklad ani výběr Bitcoinu se neplatí žádný poplatek. 4. Bull Bitcoin4. Bull Bitcoin je dlouholetá burza založená v roce 2013, která nabízí pouze Bitcoiny a od začátku se jeví jako velmi jednoduchá služba. Na úvodní stránce nejsou žádné zbytečnosti a všechny podstatné informace, které o službě potřebujete vědět, se zobrazí hned. Pomocí Bull Bitcoin můžete také platit své účty online pomocí Bitcoinu.

Jsou všeobecně oceňováni pro svou efektivní zákaznickou podporu a mají odstupňované transakční poplatky od 0,5 % za 100 CAD do 1000 CAD až po 1,25 % za částky transakcí nad 10 000 CAD.

5. Robosats je peer-to-peer směnárna Bitcoinů ideální pro nástup nových uživatelů, protože se snadno a rychle používá. Nevyžaduje žádné KYC, protože je založena na pseudonymních avatarech, které zákazníkům umožňují obchodovat s Bitcoiny přes Lightning Network pouze pomocí prohlížeče TOR.

Uživatelé mohou také snadno vyměňovat Bitcoiny v řetězci za likviditu Lightning. Tato neúřední burza, která byla založena na začátku roku 2022, má ještě hodně prostoru pro zlepšení, ale má poskytnout prototyp burzy založené pouze na Bitcoinech, která si zakládá na soukromí a bezpečnosti.

6. Hodl Hodl je další peer-to-peer burza Bitcoinů, která nabízí také peer-to-peer služby půjčování. Jedná se o platformu, která nevyžaduje žádné postupy KYC ani AML. Burza přijímá téměř všechny fiat měny a mnoho platebních metod pro zahájení obchodování, včetně osobní platby v hotovosti a bankovních převodů.

Funguje to jednoduše: vygeneruje se smlouva a Hodl Hodl vytvoří jedinečný multi-sig escrow. Prodávající vloží bitcoiny přímo ze své peněženky a dohodne se s kupujícím na způsobu platby. Prodávající uvolní Bitcoiny z multisig escrow přímo do peněženky kupujícího

7. Paxful je směnárna Bitcoinů a digitální peněženka, kde mohou zákazníci k nákupu Bitcoinů používat také různé digitální měny, jako je Tether, Ethereum a Monero. Kromě typických bankovních převodů nabízí Paxful širokou škálu platebních metod, včetně dárkových karet a letenek.

8. Relai sídlí ve Švýcarsku a je nejdostupnější evropskou investiční aplikací pouze pro bitcoiny. Umožňuje okamžité nákupy v bitcoinech prostřednictvím integrace plateb SEPA a zákazníci si mohou nastavit týdenní nebo měsíční spořicí plán již za 10 EUR. Bitcoináři ji oceňují, protože nevyžaduje žádný vklad, registraci ani přísný postup KYC. Je to ideální aplikace pro začátečníky, kteří chtějí nakupovat a hodl Bitcoin, protože se snadno používá a poskytuje bezproblémové zkušenosti.

9. Bisq je decentralizovaná peer-to-peer bitcoinová burza, která umožňuje komukoli nakupovat a prodávat bitcoiny výměnou za fiat měny a jiné kryptoměny. Nejedná se o společnost, ale o bezplatný software, který nevyžaduje žádné centrálně řízené servery a nemá jediné místo selhání. 10.

Bisq nevyžaduje k používání platformy osobní údaje ani propojený bankovní účet, takže je ideální volbou pro ty, kteří si chtějí zachovat soukromí. 11.

Kryptoměnové burzy

Hlavní kryptoměnové burzy poskytují obchodování a další služby pro nesčetné množství altcoinů dostupných na trhu. Nedoporučují se uživatelům, kteří chtějí mít zkušenost pouze s bitcoiny a nechtějí se nechat rozptylovat „altcoinovým kasinem“, které může zákazníky nalákat, aby se stali obětí projektů pochybné povahy. 1.

1.

Binance je největší kryptoměnovou burzou na světě z hlediska denního objemu obchodů. Její licence k provozování kryptoměn se liší podle jurisdikce; například v USA má omezenější provozní činnost než v jiných zemích.

Umožňuje zákazníkům obchodovat s více než 350 kryptoměnami, ale spokojenost zákazníků není příliš vysoká kvůli špatnému zákaznickému servisu a někdy obtížím při výběru peněz. Nabízí 0 obchodních poplatků u vybraných spotových obchodních párů s BTC a lepší poplatky při použití nativní BNB v obchodním páru.

2. Coinbase je snadno použitelná platforma pro obchodování s kryptoměnami a investování s více než 98 miliony uživatelů a 256 miliardami dolarů v aktivech. Svým zákazníkům nabízí možnost nakupovat, prodávat a směňovat bitcoiny a více než 100 dalších kryptoměn.

Poskytuje i další služby, jako je vydělávání na kryptoměnách prostřednictvím vzdělávacích programů; její poplatky jsou však ve srovnání s ostatními burzami v průměru dost vysoké. Často je kritizována za špatný zákaznický servis a výpadky během velkého provozu. 3. Kraken je jednou z významných kryptoměnových burz. Nabízí všestrannou platformu pro individuální investory i velké obchodní firmy.

Její pokročilý obchodní systém a nástroje, včetně několika typů stop-lossů, pákového efektu a obchodování s marží, řadí Kraken mezi lídry mezi kryptoměnovými burzami

Burza se sídlem v USA nabízí relativně nízké poplatky za výběr BTC a širokou škálu vzdělávacího obsahu

4. Bitstamp je jednou z nejstarších kryptoměnových burz založených v roce 2011 v Lucembursku. Umožňuje obchodování a směnu mezi hlavními kryptoměnami a fiat měnami a na rozdíl od Coinbase, která je zaměřena spíše na začátečníky, se zaměřuje na zkušenější obchodníky. Nabízí konkurenceschopné poplatky v rozmezí od 0,00 % do 0,40 % a je ceněna zejména pro svou specializovanou zákaznickou podporu v aplikaci. 5. Gemini je webová a mobilní kryptoměnová burza založená v roce 2014 bratry Cameronem a Tylerem Winklevossovými. Svým zákazníkům umožňuje nakupovat, prodávat, obchodovat a bezpečně ukládat bitcoiny a další kryptoměny. Její nativní stablecoin, Gemini dolar, je vázán na americký dolar.

Gemini má snadno použitelnou stupňovitou službu s různými rozhraními a strukturami poplatků určenou pro začínající drobné investory a zkušenější obchodníky.

Makléři

Makléři jsou prostředníky mezi kryptotrhem a investory a usnadňují nákup a prodej kryptoměn, jako je bitcoin. Mnoho makléřů specializujících se na tradiční investice, jako jsou akcie, dluhopisy a podílové fondy, nyní prostřednictvím svých platforem nabízí také obchodování s kryptoměnami.

Ty mohou být desktopové, aplikační nebo obojí. Nabízejí služby jako kopírování a širokou škálu derivátů, jako jsou futures, opce a swapy. Před výběrem vhodné služby by investoři měli vždy zvážit faktory, jako je umístění brokera, limity pro výběry a vklady, poplatky za obchodování a bezpečnost

Některé kryptoměnové burzy fungují také jako brokeři, protože nabízejí služby, jako jsou deriváty a obchodování s pákovým efektem. Zde jsou někteří z nejoblíbenějších brokerů bitcoinů:

1. FTX je centralizovaná kryptoměnová burza (CEX), která se specializuje na deriváty a produkty s pákovým efektem. Sídlí na Bahamách a podporuje nejčastěji obchodované kryptoměny. Rezidenti USA musí k nákupu a prodeji bitcoinů používat FTX US.

FTX a FTX US sice sdílejí stejné manažerské týmy, ale mají oddělené kapitálové struktury a americká divize nabízí méně mincí a tokenů

2. eToro nabízí obchodování s kryptoměnami bez poplatků; účtuje si však přirážku za spread podle obchodované kryptoměny.

Jednou z nejoblíbenějších funkcí, které eToro nabízí, je jeho sociální obchodní platforma se službou CopyTrader, která umožňuje kopírovat obchody nejlepších obchodníků platformy.

eToro umožňuje uživatelům obchodovat také s tradičními investicemi, jako jsou akcie a ETF, což z ní činí všestrannou platformu. 3. TradeStation je americký makléř založený v roce 1982, který v květnu 2019 začal nabízet služby v oblasti kryptoměn spuštěním platformy TradeStation Crypto. Poskytuje ceny založené na provizích v závislosti na zůstatku na účtu obchodníka a na tom, zda je příkaz obchodovatelný. Ceny se pohybují v rozmezí 0,05 až 0,03 procenta z příkazu obchodníka. Obchodníci mohou prostřednictvím platformy Crypto také nakupovat a prodávat futures na bitcoiny.

4. Webull je aplikace pro obchodování bez poplatků, která zahrnuje obchodování s kryptoměnami jinými než akcie a ETF. Nevyžaduje žádné vklady, ale stejně jako mnoho jiných brokerů si účtuje přirážku za spread na obou stranách obchodu. Platforma poskytuje skvělou všestrannou možnost, jak snadno diverzifikovat portfolio obchodníka.

Platební aplikace

1. Obchodování s kryptoměnami. Robinhood je webová a mobilní fintech platforma, která nabízí obchodování bez poplatků

Je to další všestranná společnost, která uživatelům umožňuje investovat a obchodovat s akciemi, ETF, opcemi a americkými depozitními certifikáty (ADR), a to i jinými než konkrétními kryptoměnami na základě zeměpisné polohy uživatelů. Je uživatelsky velmi přívětivá; neumožňuje však převod kryptoaktiv mimo platformu, což znamená, že investoři nevlastní své soukromé klíče Bitcoinů

2. CashApp je peer-to-peer platební systém, který uživatelům umožňuje nakupovat a prodávat Bitcoiny a akcie. Na rozdíl od Robinhood platforma umožňuje investorům převádět své Bitcoiny do peněženky, ačkoli výběry jsou omezeny na 2 000 USD denně nebo 5 000 USD během jakýchkoli sedmi dnů. Cash App stanovuje poplatek v závislosti na volatilitě cen a objemu obchodů na trhu, který je zveřejněn v době nákupu

3. Společnost Paypal spustila svou kryptografickou službu koncem roku 2020 a nabízí zákazníkům možnost nakupovat, držet a prodávat bitcoiny a další kryptoměny. Od července 2022 začala společnost umožňovat uživatelům přesouvat své kryptoměny do jiných peněženek, protože tato funkce byla nejžádanější od doby, kdy začala nabízet kryptografické služby. Uživatelé mohou týdně nakoupit až 20 000 dolarů, ale ne více než 50 000 dolarů během jednoho roku.

Poplatky zahrnují odhadovaný 0,5% poplatek za obchodování, který se liší v závislosti na tržních podmínkách, a odstupňovaný transakční poplatek v závislosti na výši nakoupených bitcoinů, který se pohybuje od 0,5 % při nákupu pod 25 dolarů do 2,3 % při nákupu částek od 25 do 100 dolarů.

4. Peach je mobilní aplikace typu peer-to-peer, která umožňuje zákazníkům nakupovat a prodávat bitcoiny. Služba je stále v beta režimu a na vstup do ní je čekací listina; je to však jedno z mála Bitcoinových p2p tržišť v mobilní aplikaci pro evropský trh

5. Revolut byla jednou z prvních evropských fintech aplikací, která nabízela obchodování s kryptoměnami, i když s dočasnou licencí. V roce 2022 získala plné oprávnění poskytovat své kryptoměnové služby v celé Evropě a ve Spojeném království. Aplikace je jednoduchá na používání a podporuje obchodování s kryptoměnami za konkurenceschopné kurzy, přičemž má přístup k největšímu fondu likvidity v Evropě. Její prémioví zákazníci si také mohou převádět bitcoiny do svých peněženek.

6. Venmo je americká peer-to-peer mobilní platební služba, kterou od roku 2012 vlastní společnost Paypal. Platforma umožnila nákup a prodej bitcoinů a dalších několika kryptoměn v dubnu 2021 a má podobnou strukturu poplatků jako Paypal, s odhadovanou cenou za obchodování 0,5 % a odstupňovaným transakčním poplatkem od 0,5 % za nákupy pod 25 USD do 2,3 % za obchody mezi 25 a 100 USD.

Bankomaty

V současné době je na světě více než 39 000 bitcoinových bankomatů (ATM) a jejich počet se od roku 2017, kdy jich bylo celosvětově zaznamenáno pouze 1 000, rychle zvyšuje.

Největším výrobcem bankomatů je společnost Genesis Coin se sídlem v San Diegu (Kalifornie), která má celosvětově instalováno 15 364 bankomatů.

Bankomaty se staly snadným, rychlým a efektivním způsobem nákupu bitcoinů pomocí kreditní/debetní karty a hotovosti. Většina bankomatů neukládá informace o uživatelích, bankovní údaje ani soukromé klíče, takže jsou dobrou volbou pro ty, kteří si chtějí zachovat soukromí.

Jejich hlavní nevýhodou jsou vysoké transakční poplatky, které mohou v závislosti na bankomatu a typu zpracovávané transakce dosahovat až 20 % (nebo i více). Drahé transakce jsou způsobeny především vysokými náklady na provoz a údržbu fyzického bankomatu.

Přečtěte si našeho komplexního průvodce, který vám poradí, jak používat bitcoinový bankomat

Zdroj: Coinatmradar.com

Shrnutí

Očekává se, že s rostoucí popularitou bitcoinu poroste v příštích několika letech jeho uživatelská základna i technologický potenciál. Možná se budete chtít stát součástí tohoto inovativního peněžního systému a získání části z něj bude prvním krokem k podpoře a rozšíření jeho sítě

Klíčové poznatky pro zapojení a bezproblémový nákup jsou následující:

  • Naplánujte si, za kolik chcete bitcoiny nakupovat a jak pravidelně je chcete nakupovat;
  • Vyberte si službu, která vyhovuje vaší zeměpisné poloze, úrovni technologických dovedností, transakčním poplatkům, bezpečnosti a ochraně soukromí;
  • Zaregistrujte se a zadejte objednávku pomocí kreditní/debetní karty nebo bankovního převodu;
  • Zabezpečte si svůj majetek v peněžence, která není určena k uchovávání a která vám umožní přístup pouze k soukromému klíči;
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}