Podobné články

Paradox Ponziho schématu Bitcoin

„Ponziho schéma“ se stalo synonymem pro nejrůznější finanční podvody a peněžní machinace. Když rychlý šestiměsíční kolaps vymazal v roce 2022 z tržní kapitalizace kryptoměn 2

Jak se Den pizzy Bitcoin podobá svátku Festivus

Proč slavíme tento radostný svátek a jak se podobá svéráznému svátku Festivus?

Den bitcoinové pizzy. Báječná událost, která se koná jednou ročně 22. května. Nebudu vás nudit všemi podrobnostmi. Laszlo Hanyecz zaplatil 10 000 BTC za dvě pizzy Papa John’s, což je podle všeobecného mínění první transakce bitcoinu za fyzické zboží.

Pojďme tuto transakci ocenit v dolarech.

  1. Dvě pizzy dohromady měly v té době na základě zaplacené částky v bitcoinech hodnotu zhruba 41 dolarů.
  2. Cena bitcoinu dosáhla historického maxima 68 990 dolarů. Při ceně 10 000 BTC to znamená nečekaný zisk 689 000 000 dolarů na historickém maximu.
  3. To je úžasných 43 000 000 dolarů (přibližně) na jeden kousek pizzy (za předpokladu 16 kousků)!

Kolik z vás je ochotno říct svému partnerovi nebo rodině, že jste to mohli dokázat, ale místo toho jste snědli pizzu Papa John’s za 43 milionů dolarů na kousek, abyste se zapsali do historie. „Fuhgeddaboudit!“

Každopádně je to radostný čas, kdy se komunita může sejít a oslavit pokroky, kterých Bitcoin dosáhl. Tento den je jako náš svátek.

  • Začínáme „vyřizováním stížností“: Jak vlády po celém světě pokračují v nekonečném tištění peněz, obviňují druhou stranu politické uličky, debužírují lidi, a přitom nadále okrádají své občany o zachování bohatství prostřednictvím inflace.
  • Dále přejdeme k „výkonům síly“: Kde se každý den bitcoinová komunita dostává pod palbu FUD od „lamestreetových“ médií, ekoteroristů, politiků, gold bugs, altcoinerů, centrální banky, MMF atd. … ale komunita vytrvá. Na každou výše zmíněnou skupinu a její výhrady vůči Bitcoinu připadají stejně zničující zprávy zveřejněné o zmíněných skupinách, které jen posilují argumenty pro Bitcoin a zároveň oslabují jejich pozici.
  • Nakonec tu máme „festivus miracles“: Proč všichni vycházíme na oslavu tohoto dne. Slavíme jako komunita stejně smýšlejících lidí ze všech prostředí a přesvědčení. S Bitcoinem se pojí pocit naděje, který lidé, kteří si vzali oranžovou pilulku, už dlouho nepocítili. Lidé, kteří se probouzejí proti vládě a tyranskému systému centrálních bank a berou si zpět svou finanční svobodu bez asistence banky nebo vlády při vedení každodenního života.

Doporučuji vám, abyste se poohlédli ve svých místních oblastech po nějakých akcích, protože se konají po celé zemi. I když nejste zrovna bitcoinový maximalista, oceňte probíhající revoluci. Nechte se inspirovat a staňte se její součástí. Pamatujte, že Bitcoin neovládá žádný jednotlivý subjekt, ale jako součást bitcoinové komunity můžeme řídit naši budoucnost.“

Colorado:

Oslavte Den bitcoinové pizzy v Lakewoodu

Lake Forest, Kalifornie, oblast:

Den bitcoinové pizzy

Tento příspěvek napsal Anthony Feliciano. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc nebo Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}