Podobné články

Jak si uchovávám své bohatství pomocí bitcoinu

Toto je názorový článek Konstantina Rabina, autora článků o financích a technologiích.

Starý dobrý bitcoin, dědeček kryptoměn, je stále častěji využíván jako spolehlivé úložiště hodnoty pro ty, kteří chtějí opustit zavedené třídy aktiv, protože se neustále osvědčuje jako solidní zajištění proti inflaci.

Ve skutečnosti to je něco, co už nějakou dobu dělám, a v tomto článku vysvětlím, proč alokuji část svého majetku do bitcoinu a jak ho považuji za ideální pro zachování hodnoty svého čistého jmění.

Proč alokovat část svého majetku do bitcoinu?

Navzdory volatilitě a strachu, které se převážně plakátově objevují, když se mluví o bitcoinu jako o revolučním investičním nástroji, lze říci mnoho o tom, proč je na tomto trhu platným uchazečem. Je třeba podotknout, že žádný investor, který by stál za to, vám neřekne, abyste do kryptopeněz vložili své životní úspory, ale pro ty, kteří chtějí tímto způsobem dosahovat dlouhodobých výnosů nebo si uchovat část svého majetku, existuje spousta potenciálu k růstu.“

Dovolte mi zmínit jen několik z těchto výhod, kvůli kterým stojí za to se touto investicí do bitcoinu hlouběji zabývat:

  • Alternativní úložiště hodnoty: Bitcoin je tak dobrý, jak to jen jde, když hledáte uchovatele hodnoty mimo manipulaci třetích stran. Díky tomu, že je decentralizovaný, obchází mnoho byrokratických aspektů a poplatků, které jsou spojeny s ponecháním vašich peněz v rukou finančních institucí. Díky tomu nepodléhá stejným inflačním tlakům, které jsou tak časté u společností působících v systému fiat měn kontrolovaných vládou.
  • Potenciál dlouhodobého růstu: Není pochyb o tom, že hodnota bitcoinu je krátkodobě extrémně volatilní, ale jeho dlouhodobý trend je historicky poměrně býčí záležitostí. Zde přichází ke slovu myšlenka HODLingu, protože skutečnou hodnotu své investice skutečně poznáte až tehdy, když budete ignorovat výkyvy a budete se držet jako o život.
  • Diverzifikace: Jak jsem již řekl, investice do bitcoinu neznamená, že všechna svá těžce vydělaná vejce hodíte do chaotického košíku, kterým je krypto, ale můžete svému investičnímu portfoliu poskytnout tolik potřebnou, na budoucnost orientovanou diverzifikaci. Vzhledem k tomu, že cena bitcoinu je stále méně korelovaná s cenou tradičních aktiv, jako jsou akcie a dluhopisy, může přidání některých z těchto digitálních mincí do vašeho portfolia pomoci rozložit celková rizika, kterým by vaše investice mohly čelit ze strany staré gardy. Ve skutečnosti jsme v posledních několika letech svědky toho, že se bitcoin stal novým druhem polo-bezpečné třídy aktiv, ke které se mnozí investoři hrnou ve chvíli, kdy se investiční nástroje staré školy a fiat měny dostávají pod tlak.
  • Dostupnost: Tato otázka se ubírá dvěma směry. Na jedné straně je investování do bitcoinu stále snazší, protože mnoho platforem a burz nyní nabízí jednoduchý a bezpečný způsob, jak nakoupit a držet své BTC; zároveň nikdy nebylo snazší toto aktivum zlikvidovat a v případě potřeby získat fiat hotovost. To přináší obrovský bodový zisk oproti akciovým, dluhopisovým nebo realitním trhům, které jsou věčně sužovány problémy s likviditou; zejména v dobách rozsáhlé finanční nestability.

Z dlouhodobého hlediska je nepravděpodobné, že by vás utrácení části vašich příjmů za BTC ochudilo. Na druhou stranu, nevyčlenění ničeho na BTC by mohlo zničit vaši prosperitu, zejména v těchto nejistých časech, kdy banky mohou bez varování zkrachovat, inflace se zdá být stále na vzestupu a několik zemí je svědkem toho, jak se jejich fiat měny mění v toaletní papír.“

Proč nekupuji ani netěžím BTC

Ve snaze získat bitcoiny vždy existují zřejmé kanály, jak navštívit nějakou formu kryptoměnové burzy nebo peer-to-peer tržiště a prostě vyměnit fiat za BTC. I když na tomto přístupu není nic špatného a pro mnoho lidí to může být nejjednodušší a možná jediná možnost, není to podle mého skromného názoru nejlepší způsob, jak získat mince pro zachování bohatství.

Místo toho byste se mohli vydat cestou těžaře a utratit velké jmění za nákup veškerého potřebného vybavení, abyste se pokusili získat nějaké BTC tímto způsobem, ale v dnešní době, kdy průměrné náklady na těžbu jedné mince v mnoha zemích přesahují 30 000 dolarů, je pravděpodobnější, že skončíte s nulou dávno předtím, než vůbec vytěžíte svou první minci.

Co bych tedy navrhoval já? Vydělávejte.“

Jistě, ne každý může přesvědčit svého šéfa, aby mu platil v bitcoinech, ale v dnešní době má mnoho lidí vedlejší činnost, kterou lze snadno zaměstnat při generování nějakých digitálních peněz. Před pěti lety bylo nabízení možnosti platit svým klientům za své služby v kryptoměnách neexistujícím pojmem, ale dnes je to naprostá samozřejmost. Právě teď se velké množství mých klientů, zejména těch, kteří působí v online světě, opravdu zajímá o placení za služby prostřednictvím kryptoměn. Většina z nich sice ráda používá stablecoiny, jako je například USDT, ale ty můžete snadno převést na BTC a dál si plnit svou bitcoinovou peněženku

Jedna z dalších pozoruhodných online aktivit, které se účastním, abyste si střádali nějaké BTC, je určena pouze pro starší 18 let. Ne, nemyslím tím OnlyFans. Dělám nějakou práci v hazardním průmyslu a kolem něj a sám si také čas od času rád zahraju, ale hraju výhradně o BTC.

Sázkové stránky s bitcoiny v poslední době získávají na popularitě díky své schopnosti chránit soukromí, nabízet výhodné nabídky (např. bonusy, provize atd.) a celkovému zlepšení oproti otravné byrokracii, která je vlastní fiat sázkovým stránkám. Sázení samozřejmě nikomu nedoporučuji, ale je to něco, co si občas užívám, např. když můj oblíbený zápasník UFC naskočí do oktagonu, protože to dodává trochu vzrušení při sledování zápasů, a samozřejmě se výhra přidává do mého fondu na uchování bohatství v BTC.

Moje strategie pro uchování bohatství v BTC

Možná se divíte, proč buším do bitcoinu a nevěnuji příliš pozornosti zbytku kryptografické smečky. Upřímně řečeno, protože většina špičkových tokenů následuje cenu bitcoinu jako osel honící se za mrkví, obvykle věci nediverzifikuji ani nealokuji část svých kryptoinvestic do jiných významných mincí a tokenů. Nechápejte mě špatně, věřím, že některé z kryptoměn tam jsou užitečné, ale vzhledem k tomu, že bitcoin je to, co určuje hodnotu mnoha špičkových psů na seznamu, držet se BTC jako mé investiční mince prostě dává smysl. (Pro ty, kteří chtějí diverzifikovat do jiných krypto projektů, mám jednu radu; držte se dál od meme a shitcoinů)

Nyní přejděme k věci. Zde je moje rada pro zachování bohatství prostřednictvím bitcoinu založená na mé vlastní strategii:

  • Plán: Ať už investujete s fiat měnami, které získáváte z denní práce, nebo dostáváte výplatu přímo v kryptoměnách prostřednictvím vlastních projektů, ujistěte se, že máte dobře definovaný cíl. Stanovte si určité roční nebo dokonce čtvrtletní částky, kterých byste chtěli dosáhnout, a snažte se je co nejlépe splnit.
  • Don’t panic: Vždy pracujte na zvyšování svých zásob BTC a buďte připraveni HODLovat, dokud nepřijde království. Nevěnujte velkou pozornost hodnotě fiatů a neprodávejte v panice jen proto, že vidíte nějaké ty šílené cenové výkyvy, kterými je bitcoin tak proslulý. Je dobré a správné porovnávat burzy a kryptoměny, ale neseďte a nestresujte se tím, kde se zrovna nachází cena BTC. Krátkodobé poklesy určitě přijdou a zase odejdou, ale pokud BTC věříte stejně jako já, můžete si být jisti, že vaše bohatství je zachováno. Mějte na paměti, že k dispozici je pouze 21 milionů BTC, a to vždy. Vzhledem k tomu, že se jedná o omezenou zásobu a světová populace se blíží osmi miliardám, přičemž každý den přibývají další lidé, hodnota tohoto aktiva se časem určitě zvýší, jak se této nové změny ve financích chopí více vlád a lidí. Pokud a až fiat konečně úplně zkrachuje a bitcoin převezme roli hlavní měny, bude průměrná hodnota BTC na obyvatele světa činit asi 0,0025 a vy zcela jistě budete chtít být v horních 5 % těch, kteří ho drží.
  • Mějte ho v bezpečí: Bitcoin je digitální a hackeři si vždycky dávají pozor na ty, kteří si své peníze nehlídají. Abych tedy své bohatství bezpečně uchoval, držím všechny své bitcoiny v hardwarových peněženkách uložených na bezpečném místě. Existuje spousta dobrých burz a horkých peněženek, z nichž si můžete vybrat, ale pokud to s uchováním svého bohatství myslíte vážně, mějte ho v chladu a offline.“

Proč byste neměli čekat s diverzifikací

Vyčlenění části svého majetku do bitcoinu může být účinným způsobem, jak ho uchovat, a dokonce i zvětšit, ale jak se říká: „Nejlepší čas začít je včera, druhý nejlepší čas je teď.“

V případě, že se vám podařilo zachránit svůj majetek, je to pro vás velmi důležité

Nečekejte, až BTC dosáhne 50 000 dolarů, abyste se náhle probudili a začali nakupovat. Sestavte si plán ještě dnes a začněte diverzifikovat své portfolio do této třídy aktiv, která má budoucnost, abyste věděli, že vaše bohatství je v bezpečí, ať už je vaše vláda jakkoli špatná.“

Tento příspěvek napsal jako host Konstantin Riban. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc nebo časopisu Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}