Podobné články

Duplexní demokracie

Tento článek je uveden v časopise Bitcoin Magazine’s „The Primary Issue“. Klikněte zde a získejte roční předplatné časopisu Bitcoin.“ „Každé volby jsou jakýmsi předaukčním prodejem

Posmrtná zpráva o spuštění lodi Ocean Launch

No, řekněme, že spuštění Oceánu ze společenského hlediska nebylo nijak hladké. Rozhodnutí odfiltrovat transakce provádějící nápisy mělo být jasně sděleno v den spuštění, místo toho

Konec hry: Jak Bitcoin vykouzlí lepší profesionální sportovce

Toto je názorový článek Obiwana Satoshiho, profesionálního hráče pickleballu.

Fiatové peníze zrodily fiatový svět. Fiat potraviny, fiat pracovní místa… a fiat sportovci. V tomto článku představím myšlenky o tom, co znamená být bitcoinovým sportovcem – archetyp, který se snažím ztělesnit ve své profesionální kariéře pickleballisty a který je vzorem pro profesionálního sportovce 21. století.

Fiatoví sportovci vs. bitcoinoví sportovci

Fiatoví sportovci soutěží, aby vydělali fiatové peníze. Ukládají svůj čas a energii (alias své bohatství) do zmanipulovaných peněz, které je okrádají, věří společnostem, že je nebudou cenzurovat, a často žijí životním stylem s vysokými časovými preferencemi.

Bitcoinoví sportovci jsou novým druhem elitních, profesionálních sportovců. Bitcoinoví sportovci ukládají své bohatství do zdravých peněz, které je chrání před krádeží, využívají decentralizované protokoly, jako je Nostr, k vytváření necenzurovatelných, peer-to-peer vztahů se svými fanoušky, ztělesňují hodnoty Bitcoinu a žijí životním stylem s nízkými časovými preferencemi.

Fiat sportovci budují digitální identity na platformách vytvořených společnostmi, které mají možnost cenzurovat, co říkají, a které je oddělují od jejich fanoušků. Bitcoinoví sportovci budují digitální identity na protokolech s otevřeným zdrojovým kódem, které nemohou cenzurovat, co říkají. Tyto protokoly umožňují bitcoinovým sportovcům přímé spojení s jejich fanoušky.

Fiatoví sportovci důvěřují bankám, že drží jejich peníze, a při každé výměně mezi fiatovými měnami při cestování do různých zemí dochází k úniku energie. Bitcoinoví sportovci drží své vlastní peníze a šetří energii tím, že při cestách za soutěžemi používají globální peníze.

Fiatoví sportovci důvěřují politikům, že udržují peněžní integritu. Bitcoinoví sportovci provozují uzly a ověřují, zda měnová politika Bitcoinu prosazuje omezení nabídky na 21 milionů.

Fiatoví sportovci žijí fiatovým životním stylem a propagují fiatové hodnoty svým fanouškům. Bitcoinoví sportovci žijí životním stylem bitcoinu a propagují svým fanouškům hodnoty protokolu bitcoin – hodnoty pravdy, svobody a osobní odpovědnosti.

Fiatoví sportovci žijí v područí bank a politiků, kteří kontrolují jejich peníze, a společností, které kontrolují jejich finanční sponzoring. Bitcoinoví sportovci jsou suverénní a bez pánů. Jejich peníze jsou řízeny matematikou a jsou přímo podporováni svými fanoušky, kteří jim zapíjejí sáty rychlostí světla.

Fiatoví sportovci jsou motivováni slávou a fiatovým bohatstvím. Bitcoinoví sportovci jsou motivováni posláním šířit finanční gramotnost mezi 8 miliardami lidí na Zemi a odemknout nebývalý mír a lidský rozkvět. Bitcoinoví sportovci hrají za účelem, který přesahuje peníze. Hrají, aby zachránili peníze.

Fiatoví sportovci používají centralizované peníze, centralizovaná sociální média a centralizované modely sponzoringu. Mají vztahy se zprostředkovateli (bankami, platformami a společnostmi), kteří mají moc je cenzurovat nebo kontrolovat, pokud nebudou držet linii. Bitcoinoví sportovci používají decentralizované peníze, decentralizovaná sociální média a decentralizované modely sponzoringu. Používají protokoly, aby obnovili přímé vztahy se svými fanoušky a snížili (nebo odstranili) svou závislost na bankách, platformách a společnostech.

Winning With Bitcoin

Věřím, že svět Bitcoinu vykouzlí bitcoinoví sportovci, tento nový typ profesionálních sportovců, kteří jsou finančně podporováni přímo svými fanoušky, žijí v souladu s hodnotami protokolu Bitcoin a využívají svůj vliv ke zlepšení finanční gramotnosti a nápravě peněz. Elitní sportovec 21. století postaví svou kariéru na Bitcoinu a bude poháněn Lightning Network.

Jako profesionální hráč pickleballu mám za úkol tuto novou šablonu sám demonstrovat. Snažím se zvládnout svůj sport tím, že se testuji proti nejlepším hráčům pickleballu na světě a hraji za Bitcoin.

Součástí mého poslání jako bitcoinového sportovce je pomáhat fiat sportovcům přejít do bitcoinového světa, pomáhat jim porozumět Bitcoinu a zabezpečit jejich kousky informací v kyberprostoru (majetek, identita, data atd.) pomocí šifrované energie. Tento proces často začíná tím, že jim po zápase pošlu 21 sátů, aby mohli na vlastní kůži poznat kouzlo Bitcoinu, a pak jim pomůžu založit účet Nostr, aby je fanoušci mohli přímo finančně podpořit.

Věřím, že profesionální sportovci 21. století budou poháněni Bitcoinem. Budou se přímo spojovat se svými fanoušky pomocí zapsů a svou životní energii budou uchovávat v nedostatkových, digitálních, šifrovaných penězích. Budou provozovat uzly, sdílet důkaz práce a spojovat se s fanoušky na Nostru. Budou necenzurovatelní, nezastavitelní a suverénní ve své snaze finančně podpořit svou kariéru.

Tento příspěvek napsal Obiwan Satoshi. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}