Podobné články

Duplexní demokracie

Tento článek je uveden v časopise Bitcoin Magazine’s „The Primary Issue“. Klikněte zde a získejte roční předplatné časopisu Bitcoin.“ „Každé volby jsou jakýmsi předaukčním prodejem

Posmrtná zpráva o spuštění lodi Ocean Launch

No, řekněme, že spuštění Oceánu ze společenského hlediska nebylo nijak hladké. Rozhodnutí odfiltrovat transakce provádějící nápisy mělo být jasně sděleno v den spuštění, místo toho

Křižovatka bitcoinu a lékařské turistiky

Lékařská turistika může být cenově dostupnější a přístupnější díky použití bitcoinů, které se vyhnou problémům s převodem měn a mezinárodními platbami.

Toto je názorový článek Frankieho Wallace, spisovatele na volné noze ze severozápadního Pacifiku.

Lékařská turistika je na vzestupu. Každý rok miliony Američanů ušetří 40-80 % poplatků za lékařskou péči tím, že překročí hranice nebo se dopraví krátkým letadlem, aby získali potřebnou péči. I poté, co pandemie zpomalila mezinárodní cestování, vyhledává stále více lidí kratší čekací doby, lepší služby a nižší poplatky v zahraničí.

Bitcoin může podpořit sektor lékařské turistiky a pomoci pacientům získat potřebnou léčbu za dostupnou cenu. Bitcoin může usnadnit transakce v zahraničí a zajistit, aby každý dostal spravedlivou nabídku.

Lékařská turistika

Lékařská turistika má špatnou pověst. Běžně je spojována s experimentálními zákroky, podezřelými chirurgy a týkajícími se kosmetických procedur. Tyto problémy jsou však do značné míry přeceňovány a bagatelizovány. Pro miliony lidí je zdravotní turistika záchranným lanem, které jim pomáhá získat potřebnou léčbu za cenu, kterou si mohou dovolit.

CDC definuje lékařskou turistiku jako cestování do jiné země za lékařskou péčí. Mezi běžné destinace lékařské turistiky patří Kanada a země Střední a Jižní Ameriky a Karibiku.

CDC varuje, že lékařská turistika s sebou nese rizika. Létání krátce po operaci zvyšuje u pacienta riziko hluboké žilní trombózy. Lékařští turisté mohou být kvůli nedostatečné imunitě vystaveni bakteriální infekci a před absolvováním léčby by měli důkladně prozkoumat všechny poskytovatele péče.

Lidé se rozhodují cestovat do zahraničí za mnoha různými zákroky. Lékařské zákroky jsou však oblíbené zejména u zákroků, které mají kratší dobu rekonvalescence, jako je operace šedého zákalu. Lidé, kteří podstoupí operaci šedého zákalu, mohou obvykle řídit den po zákroku, takže vyjednávání na letišti by nemělo být problémem.

Pacienti, kteří zvažují lékařskou turistiku, by se měli před dalším postupem poradit se svým ošetřujícím lékařem. Primární poskytovatel má k dispozici kompletní anamnézu a bude vědět, zda je zákrok proveditelný, či nikoli. Bude také schopen zajistit následnou péči po příjezdu pacientů domů.

Transakce v zahraničí

Transakce v bitcoinech mohou být v budoucnu obzvláště důležité, protože se zdá, že po pandemii je zdravotnictví v USA připraveno na černou labuť. V USA se nahromadily biliony dolarů dluhů za lékařskou péči, což může lidi přimět k hledání lepších služeb a nižších nákladů v zahraničí.

Dluhy za lékařskou péči jsou v USA vážným problémem, ačkoli většina lidí se může dluhům za lékařskou péči vyhnout tím, že si prostuduje kódy účtů a vyjedná si pro ně výhodný splátkový plán. To může zahrnovat i vyjednávání o částečných platbách v bitcoinech.

Bitcoin má potenciál učinit lékařskou turistiku dostupnější pro všechny. To může odstranit rozdíly v péči a zajistit, že každý bude mít přístup ke kvalitní a spolehlivé lékařské péči.

S tímto názorem souhlasí i Renée-Marie Stephano, generální ředitel společnosti Global Healthcare Resources a Asociace lékařské turistiky. Stephano poznamenává, že došlo k „prudkému nárůstu využívání kryptoměn“ k placení za lékařskou péči v zahraničí.

Decentralizované měny, jako je bitcoin, vracejí moc pacientům a usnadňují jim placení za léčbu. Bitcoin může pacientům pomoci vyhnout se problémům s převodem měn a mezinárodními platbami. Platby bitcoinem na klinikách jsou rychlé a ve srovnání s tradičními transakcemi jsou spojeny s minimálními poplatky.

Poskytovatelé, kteří přijímají bitcoiny, zjišťují, že proces je snadný a lze jej rychle převést na národní měny. Ken Fryer, mluvčí kliniky Vinci Hair Clinic ve Velké Británii, přiznal, že jejich klinika musela zrušit předchozí ošetření pro zahraniční pacienty kvůli problémům s převody finančních prostředků a bankovním omezením.

Fryer říká, že Bitcoin tyto problémy vyřešil a dal pacientům možnost v případě potřeby rychle zaplatit velké částky.

Země, které přijímají Bitcoin pro lékařskou turistiku

Lékařská turistika se často vyskytuje v méně ekonomicky rozvinutých zemích (LEDC). Bitcoin může těmto zemím pomoci překonat rozdíly v bohatství tím, že podpoří spravedlivou, volně plynoucí výměnu finančních prostředků výměnou za legitimní zdravotnické služby.

Navzdory nedávnému poklesu na trzích s kryptoměnami zůstává využití bitcoinů v mnoha zemích, kde je lékařská turistika populární, vysoké.

V současné době patří mezi deset zemí s největším počtem Bitcoinů Brazílie, Indie a Pákistán. Mnohé z těchto zemí jsou oblíbenými destinacemi pro lékařskou turistiku

Indie je obzvláště oblíbenou destinací pro lékařskou turistiku v Asii. Indie má příznivou politiku lékařských víz, která umožňuje pobyt rodinných příslušníků s pacienty. Indie také dosahuje vysokých výsledků v přijímání bitcoinů a je na prvním místě v hodnotě centralizovaných přijatých služeb a v hodnotě maloobchodních centralizovaných přijatých služeb.

Závěr

Bitcoin má potenciál zlepšit lékařskou turistiku a pomoci každému získat potřebnou léčbu. Bitcoin je obzvláště důležitý v dnešním postpandemickém světě, kde účty za lékařskou péči rostou do spirály a americký zdravotnický sektor má dluhy v hodnotě bilionů dolarů.

Bitcoin může být obzvláště užitečný při cestování do zemí s ošemetnými zákony o převodech. Léčba může být odložena nebo dokonce zrušena, pokud pacienti nejsou schopni zaplatit včas. Bitcoin může tento problém eliminovat a pomoci všem získat spravedlivou dohodu.

Před zaplacením lékařského ošetření v Bitcoinech by se pacienti měli poradit se svým poskytovatelem primární péče, aby se ujistili, že po návratu domů dostanou potřebné ošetření.

Tento příspěvek napsal Frankie Wallace. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}