Podobné články

Duplexní demokracie

Tento článek je uveden v časopise Bitcoin Magazine’s „The Primary Issue“. Klikněte zde a získejte roční předplatné časopisu Bitcoin.“ „Každé volby jsou jakýmsi předaukčním prodejem

Posmrtná zpráva o spuštění lodi Ocean Launch

No, řekněme, že spuštění Oceánu ze společenského hlediska nebylo nijak hladké. Rozhodnutí odfiltrovat transakce provádějící nápisy mělo být jasně sděleno v den spuštění, místo toho

Kryptoměny jsou opět v módě, protože celková tržní kapitalizace kryptoměn stále roste

  • Celková tržní kapitalizace kryptoměn vzrostla za posledních šest měsíců o více než 50 %
  • Investoři jsou optimističtí, protože cena bitcoinu se drží poblíž ročního maxima
  • Ethereum, Litecoin a Ripple následovaly Bitcoin výše

První polovina obchodního roku je za námi a jedním z nejpozoruhodnějších vývojů je nárůst celkové tržní kapitalizace kryptoměn. Po roce 2022, kdy mnoho investorů do kryptoměn mělo dost skandálů v odvětví a odešlo, vypadá rally v roce 2023 jako začátek nového býčího trhu

Výkonnost je o to působivější, že americký dolar se vůči svým fiat konkurentům obchoduje se smíšeným tónem.

Obnovený zájem investorů o kryptoměny vedl k tomu, že celková tržní kapitalizace vzrostla v první polovině roku o více než 50 %. Jen za poslední týden trh vzrostl o více než 3 % a investoři jsou optimističtí, protože Bitcoin, přední kryptoměna, se drží poblíž ročního maxima.

Ethereum, Litecoin a Ripple následovaly Bitcoin výše

Bitcoin je hlavním důvodem, proč jsou investoři optimističtí ohledně odvětví kryptoměn, a to i přes probíhající skandály, podvody a soudní procesy. Pro pozorovatele trhu je nakonec důležité pouze to, že se cena Bitcoinu drží poblíž ročního maxima, přestože v roce 2023 vzrostla o více než +85 %.

Proto se zdá, že cestou nejmenšího odporu v druhé polovině roku bude růst.

Graf bitcoinu od TradingView

Ne všechny měny si však vedly stejně jako Bitcoin. Například Dogecoin se meziročně nezměnil, za prvních šest měsíců roku 2023 vzrostl přibližně o +0,3 %. To je obrovská odchylka od toho, co se dařilo Bitcoinu a dalším kryptoměnám (např. Ethereum, Litecoin, Ripple), a odráží to koncentraci investorů do několika kryptoměn.

Pokud jde o další vývoj v druhé polovině roku, investoři do kryptoměn by možná měli sledovat vývoj na trhu tradičních měn. Přesněji řečeno, co udělá Fed se sazbou z fondů?

Pokud americký dolar v příštích šesti měsících ztratí pozici vůči konkurenčním fiat měnám, Bitcoin a další přední kryptoměny mají dobrou pozici k dalšímu růstu. Vzhledem k tomu, že Fed v červnu pozastavil zvyšování sazeb, je třeba přijmout možnost, že současná sazba fondů je pro tento cyklus zpřísňování konečná.


Share this article

Categories

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}