Podobné články

Sabotáž bitcoinu

„Vládní agenti nejsou aktivní v kruzích vývojářů a ovlivňovatelů Bitcoinu.“ Vzhledem k tomu, že válka o globální měnovou nadvládu pokračuje, je třeba předpokládat, že stát

Lepší peníze pro lepší cesty: Jak Bitcoin zlepšil způsob, jakým cestuji

Toto je názorový článek HodlingCarly, vášnivé cestovatelky a zastánkyně Bitcoinu.

Jen málo věcí mě nadchne tak jako návštěva nového koutu světa a můj pas to může potvrdit. Navštívila jsem 45 zemí, žila v devíti a procestovala všechny kontinenty kromě Antarktidy.

Po letech cestování po světě jsem si myslela, že tato část mého života už skončila. Ale právě když jsem začal pociťovat touhu usadit se a zapustit kořeny, něco se stalo: Objevil jsem Bitcoin. Můj život se tedy radikálně změnil. Nejenže to změnilo můj pohled na svět, ale také to ve mně znovu zažehlo oheň, který mě nutí jít dál a hledat lidi, kteří prošli stejným probuzením.

Spojením mé vášně pro dobrodružství a tvrdé peníze jsem se nedávno začal zaměřovat na návštěvy nově vznikajících Bitcoinových cirkulárních ekonomik po celém světě. Používání Bitcoinu mi pomáhá šetřit čas a peníze, cítím se více chráněný a propojený s lidmi, které na cestě potkávám, a mění tak mé cestovatelské zážitky.

V tomto článku se zabývám tím, jak mi Bitcoin pomohl vyřešit běžné problémy s penězi, které znají cestovatelé po celém světě, a jak díky němu byly mé cesty v mnoha ohledech výjimečnější.

Zdroj obrázků v celém textu: Author

Bitcoin pomáhá cestovatelům šetřit čas

Kdybych měl sedět za každý případ, kdy jsem musel v cizí zemi řešit problémy spojené s placením, měl bych dost velkou hromadu, aby mi Michael Saylor záviděl. Ať už šlo o hledání směnárny se slušným kurzem, hledání obchodu, který by přijímal mé karty, nebo volání do banky kvůli řešení problémů s kreditní kartou, ztratil jsem těmito problémy tolik drahocenného času, že mě frustruje jen pomyšlení na ně

V několika případech to dokonce vedlo k narušení mého itineráře a značné dávce úzkosti, jako když se to stalo během cesty na vzdálený ostrov na Filipínách v roce 2015. Ačkoli jsem se skvěle bavil, netrvalo dlouho a zjistil jsem, že mi došla hotovost, protože v okolí nebyl žádný bankomat ani směnárna. Nakonec mě zachránila jediná směnárna Western Union ve městě – když se konečně otevřela dva dny po začátku mé krize.

Kdybychom tehdy já i místní věděli o Bitcoinu, moje cesta by proběhla podle plánu a hladina stresu by zůstala po celou dobu stabilní.

Přeskočilo osm let a já se vrátil na Filipíny, ale tentokrát byly mé zkušenosti s peněžními záležitostmi mnohem lepší. Proč? Protože jsem si jako cílovou destinaci vybral ostrov Boracay, známý také jako „Bitcoin Island“.

Díky mnoha obchodníkům, kteří nyní přijímají filipínská pesa prostřednictvím železnice Bitcoin Lightning Network, jsem mohl všechny platby vyřídit digitálně. Díky tomu jsem nemusel ztrácet čas vyřizováním hotovosti, bankomaty a směnárnami a mohl jsem se více věnovat tomu, co jsem chtěl dělat: užívat si ostrova.

Bitcoin mi pomohl ušetřit čas.

Bitcoin pomáhá cestovatelům šetřit peníze

Jako baťůžkář jsem si vždy velmi hlídal svůj rozpočet. Pouliční jídlo, ubytovny a noční jízdy autobusem byly mým denním chlebem, ale jedné věci jsem se nikdy nevyhnul – nechtěným a často neočekávaným výdajům, které k tomu patří.

Vzpomeňte si na poplatky za kreditní karty, které v Guatemale mohou činit až 10 %, a na poplatky za výběr z bankomatu, které v Thajsku mohou činit až 6 dolarů za výběr z cizí bankovní karty plus poplatky vaší banky. Dokonce i směnárny jsou nákladné, protože jsem zjistil, že si za své služby obvykle účtují 10 %. Tato malá čísla se nemusí zdát jako mnoho, ale rychle se sčítají, což pro někoho, kdo cestuje s omezeným rozpočtem, znamená hodně

Při návštěvě bitcoinových komunit to však nikdy nebyl problém. Je to proto, že jediné poplatky spojené s bitcoinovými platbami jsou transakční náklady, které jsou často zanedbatelné nebo žádné. A výhody jsem si užil i mimo tyto hotspoty, protože mnoho podniků dnes nabízí slevu, pokud platíte bitcoiny. Pokud jste si někdy koupili vstupenky na konferenci o bitcoinech, možná víte, o čem mluvím.

Bitcoin mi pomohl ušetřit peníze.

Bitcoin zvyšuje bezpečnost cestovatelů

Kdykoli se podělím o příběhy ze svých sólo dobrodružství, vždycky přijde řeč na bezpečnost. Zatímco pouliční chytrost a moudrá rozhodnutí mi pomohly vyhnout se skutečnému nebezpečí, několikrát jsem se musel vypořádat s jiným druhem nepříjemností: podvody.

Ve Vietnamu mě podvedl taxikář s falešnými vietnamskými dongy. Na Bali mi naklonovali cestovní kartu, což jsem zjistil, až když se pachatelé pokusili uprostřed noci vybrat peníze. Dodnes netuším, jak to udělali. A ztratil jsem přehled o tom, kolikrát se mi při použití bankomatu na pochybném místě nebo v podivných denních či nočních hodinách rozbušilo srdce a já odešel s hotovostí na tři dny v tašce.“

Pohyb výhradně v Bitcoinech mi všechny tyto obavy eliminuje. A dává to dokonalý smysl. Když nemáte co do činění s hotovostí, bankomaty nebo kreditními kartami, minimalizují se vaše rizika a maximalizuje se váš klid.

Mým jediným cílem je udržet telefon v bezpečí, i když i když ho ztratím, mohu se ke svým prostředkům dostat obnovením peněženky v novém zařízení. Proto je důležité zálohovat si semínkovou frázi, lidi!“

Bitcoin zvýšil mou bezpečnost.“

Díky bitcoinu je cestování smysluplnější

Chudoba, oslabení měn a nespočet nebankovních jedinců jsou jedny z největších strastí, kterým dnes rozvojové země čelí. Říkejte si, že je to sobecké nebo přehnané, ale platit místním obyvatelům za jejich zboží a služby v bitcoinech mi připadá prospěšnější než jim dávat kusy papíru, které zaručeně ztratí hodnotu

Při návštěvě Bitcoin Lake v Guatemale bylo například úžasné vidět, kolik obchodníků na místním trhu přijímá bitcoiny. Umožnilo jim to přilákat více zákazníků, uskutečnit více prodejů a podnítilo to více rozhovorů o významných změnách, kterými prošli od doby, kdy používají bitcoin jako peníze.“

Možnost platit tvrdě pracujícím lidem bitcoinem působí autentičtěji a vytváří nezapomenutelnější zážitek z výměny a sbližování. Turistický ruch se tak stává smysluplnějším a stojí za to věnovat veškerý čas a úsilí plánování cesty na tato jedinečná místa po celém světě.

Díky Bitcoinu jsou mé cesty smysluplnější

Netřeba dodávat, že od chvíle, kdy jsem objevil Bitcoin, nejsou mé zážitky z cestování stejné. Pochopení peněz a jejich hlubokého vlivu na všechny aspekty našeho života výrazně změnilo způsob, jakým se dívám na svět a jak procházím životem všude, kam jdu.

Jako vášnivý cestovatel chci, aby Bitcoin v budoucnu přijalo více míst. Pomůže to posílit postavení komunit, podpořit ekonomiku a přitáhnout pozornost bitcoinářů, jako jsem já, kteří je budou chtít povzbudit a podpořit, jak jen to půjde.

Tento příspěvek napsala jako host HodlingCarla. Vyjádřené názory jsou výhradně její vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}