Podobné články

Litecoin reaguje na falešné zprávy z Walmartu, shodil i Bitcoin a Ethereum

Litecoin (LTC), 12. nejhodnotnější kryptoměna podle tržní kapitalizace, dnes za necelou hodinu posílil o více než 36 % poté, co se ukázalo, že zpráva o americkém maloobchodním gigantu Walmart uzavřela s Litecoinem „významné partnerství“.

Zprávu, která byla nejprve zveřejněna jako tisková zpráva, jež vypadala, že pochází od společnosti Walmart Inc, převzaly také obchodní zpravodajství CNBC, agentura Reuters, jakož i další média, která ji původně uváděla jako skutečnou zprávu. V pozdější opravě CNBC napsala, že mluvčí společnosti Walmart „potvrdil, že tisková zpráva není pravá“.

Zdroj falešné tiskové zprávy zůstává neznámý.

Cena litecoinu na Coinbase bezprostředně po této zprávě vyskočila ze 174 na 237 USD, aby později téměř všechny zisky vrátila. Ve 14:40 UTC byl LTC stále přibližně o 4 % výše než před začátkem pumpování a obchodoval se za 181,60 USD.

Kromě toho se zdá, že falešná zpráva měla dopad i na širší trh s kryptoměnami, přičemž jak bitcoin (BTC), tak ethereum (ETH) v době zprávy rostly, než kolem 13:45 UTC, tedy ve stejnou dobu, kdy se LTC vyprodával, začal výprodej.

zdroj: cryptonews.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}