Podobné články

Mastercard kupuje firmu CipherTrace zabývající se sledováním kryptoměn

Podrobnosti o akvizici nebyly zveřejněny.

Platební gigant Mastercard koupil firmu CipherTrace, která skenuje blockchainy a hledá nelegální transakce.

Překvapivá akvizice, kterou společnosti oznámily ve čtvrtek v tiskové zprávě, dává společnosti Mastercard možnost sledovat více než 900 kryptoměn. Podrobnosti akvizice nebyly zveřejněny.

Tato transakce je nejnovější známkou silné aktivity v sektoru sledování kryptoměn, protože vlády a banky se snaží zvýšit monitorování a dodržování předpisů.

Začátkem tohoto roku vedla společnost Third Point Ventures Daniela Loeba investici ve výši 27 milionů dolarů do společnosti CipherTrace. Toto kolo následovalo po sérii D v hodnotě 100 milionů dolarů, která ocenila konkurenční sledovací firmu Chainalysis na 2 miliardy dolarů.

Prezident společnosti Mastercard pro kybernetiku a zpravodajství Ajay Bhalla ve svém prohlášení uvedl: „S rychlým růstem ekosystému digitálních aktiv přichází potřeba zajistit jeho důvěryhodnost a bezpečnost. Naším cílem je stavět na vzájemně se doplňujících schopnostech společností Mastercard a CipherTrace a právě toho dosáhnout.“

Společnost Mastercard v poslední době zvyšuje své úsilí v oblasti kryptografie. V červenci platební gigant uvedl, že bude pilotně využívat minci USD spravovanou společností Circle (USDC) jako klíčový most mezi kupujícími využívajícími krypto a obchodníky milujícími hotovost. V únoru společnost Mastercard uvedla, že do konce roku plánuje umožnit obchodníkům přijímat kryptopeněžní prostředky prostřednictvím své sítě.

„Naše filozofie ohledně kryptoměn je přímočará: Dhamodharan, viceprezident společnosti Mastercard pro kryptografii, tehdy řekl: „Je to o možnosti volby. „Mastercard tu není od toho, aby vám doporučoval začít používat kryptoměny. Jsme tu ale proto, abychom zákazníkům, obchodníkům a podnikům umožnili pohyb digitální hodnoty.“

Tento obsah má pouze informativní charakter a nelze jej chápat jako investiční poradenství. Nic z toho, co je v tomto článku uvedeno, nepředstavuje jakýkoli typ žádosti, doporučení, nabídky nebo podpory k nákupu a prodeji jakéhokoli kryptoaktiv. Obchodování na jakémkoli finančním trhu s sebou nese riziko a může vést ke ztrátě finančních prostředků. Před investováním jakýchkoli peněz je vždy třeba provést důkladný průzkum a vyhledat odbornou radu.

zdroj coindesk.com
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}