Podobné články

Měli byste si koupit Bitcoin, který vyskočil na roční maximum?

  • Bitcoin se obchoduje nad hranicí 30 tisíc dolarů, přestože dolar vůči ostatním fiat měnám posiluje
  • Pomohla zpráva, že společnost BlackRock připravuje spuštění spotového ETF na bitcoin
  • Žaloby SEC vytvářejí nejistotu

Bitcoin se obchoduje na jednoletém maximu poté, co se vymanil z konsolidace, která vypadá jako býčí vlajkový vzor. Kryptoměna jako taková dosáhla nového vyššího maxima a udržela si tak býčí tendenci, přestože od dubna konsoliduje.

Při obchodování nad 30 tisíci dolary je těžké na bitcoin vsadit medvědí sázku. To platí konkrétně při pohledu na dění na trhu tradičních měn, kde americký dolar plošně posílil.

Například kurz EUR/USD klesl z 1,10 na 1,0850 v důsledku zprávy, že evropské indexy PMI oslabily více, než trh očekával. Také kurz GBP/USD klesl kvůli slabým údajům ze Spojeného království.

Celkově lze říci, že dolar minulý týden posílil, ale vůči bitcoinu nezískal.

Právě naopak.

Graf Bitcoinu podle TradingView

Co žene cenu bitcoinu vzhůru?

V tuto chvíli je již zřejmé, že slabý dolar nebyl hnacím motorem pohybu směrem vzhůru. Příčinou tohoto býčího průrazu tedy musí být něco jiného.

Existují dvě možná vysvětlení.

Jedno souvisí s americkou nadnárodní investiční společností BlackRock, která patří k největším na světě. Objevily se zprávy, že společnost podala žádost o vytvoření spotového ETF na bitcoin, které má sledovat podkladovou tržní cenu bitcoinu. Někteří proto tvrdí, že společnost BlackRock mohla něco vědět předem.

Dalším důvodem je, že důvěra investorů v toto odvětví narůstá v souvislosti s nedávnými žalobami SEC. Transparentnější odvětví by mělo být pro kryptoinvestory pozitivní.

Bez ohledu na důvod se Bitcoin obchoduje nad 30 tisíc dolarů na základě síly dolaru vůči ostatním fiat měnám. Pokud bude divergence pokračovat, může mít Bitcoin další vzestup.

Na druhou stranu nikdo neví, jak bude trh kryptoměn reagovat na verdikty Binance a Coinbase.


Share this article

Categories

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}