Podobné články

Boj o peníze

Tento článek je uveden v časopise Bitcoin Magazine’s „The Primary Issue“. Klikněte zde a získejte roční předplatné časopisu Bitcoin. Vždycky mi přijde vtipné, když se

Duplexní demokracie

Tento článek je uveden v časopise Bitcoin Magazine’s „The Primary Issue“. Klikněte zde a získejte roční předplatné časopisu Bitcoin.“ „Každé volby jsou jakýmsi předaukčním prodejem

Moratorium na těžbu bitcoinů v Severní Karolíně potlačuje inovace

Toto je názorový článek Dennise Fassuliotise, zakladatele společnosti South Carolina Blockchain Inc. a spoluzakladatele South Carolina Emerging Technology Association, Inc.

Proč je moratorium na těžbu bitcoinů v okrese Buncombe v Severní Karolíně tak důležité?

Protože je chytili.

Západní Severní Karolínou se šíří nákaza a tentokrát víme, že ji vytvořil člověk v laboratoři. Říká se tomu „moratorium na těžbu bitcoinů“ Její počátky sahají do srpna 2022 v okrese Clay a okres Buncombe ji zmutoval do tohoto nejnovějšího kmene na základě širokého výkladu severokarolínského územního zákona, který povoluje moratorium na rozvoj.

Při správném použití se severokarolínský zákon o moratoriu na rozvoj snaží zajistit, aby nový typ rozvoje nepokračoval, dokud nebudou náležitě vyřešeny změny předpisů nebo otázky životního prostředí. To umožňuje efektivnější plánování a řízení růstu a rozvoje a zároveň minimalizuje možné negativní dopady na komunitu.“

Protože moratorium představuje drastické omezení vlastnických práv, ukládá zákon podmínky, které musí správní orgán splnit, aby jej získal. I v takovém případě může takové moratorium trvat minimálně 61 dní a maximálně jeden rok, jak poznamenal komisař pro plánování během nedávného veřejného briefingu.

V tomto případě komisaři okresu Buncombe pod vedením ředitele plánování Nathaniela Penningtona tvrdili, že potřebují roční moratorium na těžbu kryptoměn v nezačleněných oblastech okresu Buncombe, aby mohli toto odvětví prostudovat a „vytvořit standardy pro nově definované využití“

Ale my už máme použitelnou definici pro bitcoinový důl, jak jsem potvrdil ve svém posledním názorovém editorialu, kde jsem bitcoinový důl označil za „datové centrum digitálních aktiv“ Definujme tedy jednoduše „těžební centrum bitcoinů“ jako datové centrum, které produkuje nehmotný produkt.

To je nyní místo, kde se guma setkává s vozovkou. Na zasedání komise v únoru 2023 Pennington, vyzbrojen publikací Americké plánovací asociace „Zoning for Data Centers and Cryptocurrency Mining“ (Územní plánování pro datová centra a těžbu kryptoměn), tvrdil, že centra pro těžbu kryptoměn nesplňují definici datového centra podle stávajících zákonů Severní Karolíny.

Zákon Severní Karolíny, který umožňuje daňové úlevy pro těžební centra dat, byl přijat v roce 2015, tedy pouhých šest let po vzniku bitcoinu. V důsledku toho většina států, včetně Severní Karolíny, žije se zákony přizpůsobenými pro centralizované provozy datových center a pobídkami, které byly vyčleněny, aby přilákaly korporátní datová centra budovaná společnostmi, jako je Google, která zahrnují rozsáhlé areály, spotřebovávají obrovské množství vody a vyžadují obrovské množství energie. Kvalifikovaná datová centra jsou osvobozena od daně z prodeje elektřiny.

Výsledkem je, že zákony o datových centrech v Severní Karolíně v praxi nabízejí velké peníze ve prospěch několika vybraných technologických korporací, ale zastřešujícím záměrem tohoto právního rámce bylo podpořit hospodářský rozvoj v Severní Karolíně. Namísto toho, aby se definice datového centra řídila původním záměrem vytvářet příležitosti, je to nyní klub, který je používán k odrazování od umístění datových center pro digitální aktiva v některých okresech na západě Severní Karolíny.

Ředitel pro plánování však ve svém spěchu při schvalování nařízení v době, kdy nebyly podány žádné žádosti o povolení, neuvedl „prohlášení o problémech nebo podmínkách, které si vyžádaly moratorium a [that’s the operative word] jaké způsoby opatření, alternativní k moratoriu, byly zvažovány … a proč tyto alternativní způsoby opatření nebyly adekvátní“, jak to vyžadují pokyny Valného shromáždění Severní Karolíny pro moratoria.

V mých očích tedy plánovací komise nedokončila řádnou kontrolu, která je ze zákona vyžadována pro uložení moratoria, a zdá se, že jedná zaujatě s cílem odradit těžaře bitcoinu od umístění v okrese Buncombe.

Nyní, když byl přehnaný zásah okresu Buncombe zachycen a vytýkán, chytíme a pustíme, nebo využijeme příležitosti a budeme čelit nepodloženým tvrzením o elektronickém odpadu, hluku, spotřebě vody a obavám o veřejnou bezpečnost, abychom dosáhli zrušení tohoto moratoria ze strany okresních komisařů nebo soudního systému?

Toto nesprávně přijaté moratorium je nízko visící ovoce a bitcoináři musí tlačit na veřejné činitele, jako jsou ti v Buncombe County, kteří nedělají svou práci řádně nebo uplatňují zaujatost, aniž by si udělali domácí úkol. Někdo by měl být pohnán k odpovědnosti a v tomto případě všechny prsty ukazují směrem k plánovací komisi okresu Buncombe a Americké plánovací asociaci.

Způsob, jakým se zachází s těžbou bitcoinů, představuje pro inovační ekonomiku okresu Buncombe klíčový moment. Komisaři okresu Buncombe svým narychlo a nevhodně přijatým moratoriem nedokázali čelit této situaci.

Namísto zákazu zcela legální činnosti, které plně nerozumí, mohli komisaři vytvořit pracovní skupinu pro celé hrabství, což však nikdy nebylo předloženo jako možnost. Pracovní skupina by mohla prozkoumat klady a zápory digitálních aktiv, zatímco plánování by mohlo mít místo u stolu a sloužit všem voličům, nejen hlasité menšině. To mělo být cílem. Místo toho přijatá politika potlačuje inovace a prosazuje falešný příběh.

Vím, že to nezůstalo bez povšimnutí na státní úrovni, a nedávné jednomyslné hlasování o postupu návrhu zákona proti centrálním bankám a digitálním měnám (CBDC) poté, co veřejný rozruch vyústil v revizi předchozího návrhu zákona proti bitcoinům, mi říká, že lze dosáhnout pokroku. Klíčem je stále vzdělávání na všech úrovních. Doufejme, že se komisaři okresu Buncombe naučí připojit se k této věci, jinak přijdou o jedno z nejdůležitějších rozvíjejících se technologických odvětví, které je hnací silou přijetí nejzdravějších peněz, jaké kdy byly vynalezeny.“

Toto je příspěvek, který jako host napsal Dennis Fassuliotis. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc nebo časopisu Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}