Podobné články

Nejčastější chyby nováčků v kryptoměnách

Zde vám představím několik základních chyb, kterým je dobré se vyvarovat a jež jsem téměř všechny udělal a budu rád, pokud je vy opakovat nebudete.

  • Neobchodujte jednu kryptoměnu na více burzách (zaplatíte vysoké poplatky za přesun).
  • Zní to nejspíš jako nepodstatná rada, ale pokud se nechystáte investovat statisícové částky. Neotevírejte si zbytečně účty na více burzách, vyberte si jednu, či dvě a ty používejte. Ochrání Vás to před násobením transakčních poplatků. Smysl to dává jen v případě, kdy si chcete vybrat bonus.
  • Nekupujte nic, co letí raketově nahoru. Nastudujte si danou kryptoměnu a rozhodujte se s chladnou hlavou. Prudké pohyby nahoru bývají způsobené většími spekulacemi a když si takového pohybu všimnete, bývá už poměrně pozdě a v naprosté většině případů proděláte.
  • Neprodávejte bitcoin. Je to zlato, to se drží doma. Tato rada je s trochou nadsázky, nicméně ještě se mi nestalo, že bych část BTC prodal a vydělal na tom.
  • Nemyslete si, že na kryptu ihned zbohatnete. Lidská chamtivost je to, na co sázejí velcí hráči, a ti z vás potom vaše peníze dostanou.
  • Pozor na podvodníky, ano v kryptosvětě je množství podvodů, proto nikdy nevěřte nikomu, kdo vám bude povídat o jistých stoprocentních zhodnoceních. Pokud začínáte, vždy dávejte pozor, kam své peníze posíláte a co kupujete.
  • Nedržte větší obnosy na burzách. Prakticky všechny burzy byly v minulosti vykradeny, případně z účtů mizely coiny. Nakumulujte si tam určitou částku, která se vám již vyplatí převést a tu si pošlete buď na peněženku, nebo ,,spořák“.
  • Nikdy nikomu, ani vlastnímu počítači nesdělujte privátní klíč k vaší peněžence. Napište si ho na papír, a ten dobře uschovejte. Pokud se Váš klíč dostane do cizích rukou a vy o své peníze přijdete. Nikdy se vám je nepodaří dostat zpět. Žádná policie nebo vláda neumí zvrátit blockchainové transakce. No k jedné výjimce došlo u Eterea, nicméně samotné síti to tolik uškodilo, že se to nejspíš opakovat nebude.
  • Nekupujte kryptoměnu proto, že je levná a nečekejte, že se jí povede to co bitcoinu. Ano možné je vše, ale toto je krajně nepravděpodobné. Cenu kryptoměn určuje mnoho faktorů a jedním z nich je také jejich množství v oběhu.
error, www, internet
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}