Podobné články

Největší světová firma zabývající se bankomaty na bitcoiny vstoupí na burzu Nasdaq

Společnost Bitcoin Depot se chystá vstoupit na burzu Nasdaq pod symbolem „BTM“ do 1. čtvrtletí 2023 prostřednictvím transakce SPAC v hodnotě 855 milionů dolarů

  • Společnost Bitcoin Depot se chystá stát veřejně obchodovanou společností na burze Nasdaq pod symbolem BTM.
  • Firma provozující bitcoinové bankomaty v současné době provozuje více než 7 000 bankomatů po celých Spojených státech.
  • Společnost vstoupí na burzu prostřednictvím transakce SPAC v hodnotě 855 milionů dolarů se společností GSRM.

Bitcoin Depot, největší světový poskytovatel bitcoinových bankomatů podle údajů Coin ATM Radar, vstoupí na burzu Nasdaq prostřednictvím transakce SPAC (special-purpose acquisition company) v hodnotě 885 milionů dolarů, jak vyplývá ze čtvrteční tiskové zprávy.

Společnost Bitcoin Depot se v současné době může pochlubit flotilou více než 7 000 bankomatů po celé Severní Americe, které zákazníkům umožňují pohodlnou konverzi fiat měn na bitcoiny a další kryptoměny.

Po dokončení akvizice, která by měla být uzavřena v prvním čtvrtletí roku 2023,

se společnost Bitcoin Depot sloučí se společností GSR II Meteora Acquisition Corp (GSRM) a stane se společností Bitcoin Depot Inc. a na americké burze Nasdaq se bude obchodovat pod tickerem BTM.

„Stále se snažíme rozšiřovat naši působnost, aby co nejvíce lidí mělo přístup ke kryptoměnám, aby mohli ovládat své vlastní peníze a provádět snadnější a jednodušší finanční transakce,“ uvedl podle sdělení Brandon Mintz, generální ředitel a zakladatel společnosti Bitcoin Depot.

Podle sdělení společnost Bitcoin Depot za posledních 12 měsíců vygenerovala příjmy ve výši více než 623 milionů USD s čistým ziskem přes 6 milionů USD. Zatímco bankomaty společnosti Bitcoin již pronikají do více než 40 % obyvatel USA na 7 000 místech, v tiskové zprávě se podrobně uvádí, že společnost má podanou žádost o vstup do státu New York, aby dále rozšířila svůj záběr na trhu.

„Od svého založení jsme rozšířili působnost BTM po celé Severní Americe, podepsali strategické vztahy s významnými maloobchodními prodejci a vylepšili naše služby, abychom poskytli pohodlný přístup ke kryptoměnám, protože naším cílem je stát se pro uživatele nástupní destinací v ekonomice digitálních aktiv, kde mohou efektivně přeměnit hotovost na krypto,“ pokračoval Mintz. „Očekává se, že hodnota podniku kombinované společnosti bude po transakci činit 755 milionů dolarů, zatímco vlastní kapitál by se po sečtení peněžních výnosů z transakce přiblížil 855 milionům dolarů. Z této hodnoty bude 321 milionů dolarů vyčleněno do svěřeneckého fondu společnosti GSRM, který bude použit na budoucí akvizice a rozšiřování.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}