Podobné články

Vznikající modulární ekosystém bitcoinu

Co je to vlastně modularita? Modularita je výsledkem zajímavého experimentu, který se odehrává v Ethereu jako reakce na špatné škálovací vlastnosti blockchainu. Aby vývojáři toto

Může být Bitcoin produktivním aktivem?

Bitcoin prochází fascinujícím vývojem a na jeho podstatu se pohlíží z různých úhlů pohledu. Někteří jej vnímají jako měnu pro každodenní transakce, jiní jako moderní

Kdy investovat do bitcoinu a dalších kryptoměn?

Věřím tomu, že pozdě nebude nikdy. Respektive v případě Bitcoinu je lepší pozdě než později. Vždy, když jsem si řekl, že to smysl nemá a že je Bitcoin mrtvý, následně jsem se probral, když se jeho hodnota znásobila. Čtyřikrát jsem zopakoval tu stejnou chybu nevěřil jsem a plácal jsem se do hrudi, když cena padala a následně trhal vlasy, když se potom zase znásobila. Teď věřím, že se chovám naprosto rozumně když do bitcoinu spořím. Všechno, co nám BTC ukázal v minulosti, a co se děje nyní, mě stále více přesvědčuje o tom, že BTC má obrovskou hodnotu a smysl jako investice.

Z dlouhodobého hlediska na BTC zatím nikdo neprodělal a po každé korekci přišlo další a ještě větší a násobné zhodnocení. Největší propad zaznamenal Bitcoin v roce 2017 – 2019, nicméně jak vidíme i z toho se vzpamatoval. S ohledem na to, že do BTC investují stále další a další instituce, firmy a fondy, je v zásadě nemožné, aby se situace opakovala v takovém měřítku. Ale bylo by fajn, nakoupit si Bitcoin ve slevě. Dnes již nevidím v bitcoinu možnost pohádkového zbohatnutí, ale ve smysluplné investici.

Co bude s klasickými penězi nikdo neví, ani samotní ekonomové se nedokáží dohodnout na tom, co způsobí tištění dalších a dalších peněz. Bitcoin ale nenatisknete.

To bychom měli bitcoin, ale co ostatní kryptoměny.

Ano na těch se pohádkově zbohatnout dá, ale povede se vám to? Nevím, mně se to nepovedlo, ano vydělal jsem a nemálo, ale je u nich vždy obrovská míra rizika a spekulace. Je třeba sledovat trendy a jako každý jsem se mnohokrát spálil. Bitcoin nelze prostě jen tak natisknout, zatímco naše fiat peníze stále ztrácejí ne hodnotě, tak jak je centrální banky tisknou u BTC dochází zcela naopak k deflaci. Smysl mi dávají mince, které mají nějakou fundamentální hodnotu, nějaký užitek. Jako například Etereum, Monero, HNT, nebo BAT. Ale najde se jistě několik dalších.

bitcoin, coins, internet

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}