Podobné články

Nostrikové se sjíždějí do newyorského baru PubKey, kde se nachází Nostr Village

Uživatelé Nostr z celých USA se včera sešli v newyorském premiérovém Bitcoin baru PubKey na Nostr Village, minikonferenci zaměřené na otevřený protokol, který umožňuje globální sociální média odolná vůči cenzuře, a další akce.Kdo přijde zítra na #NostrVillage?

Název konference zahrnoval poklonu čtvrti, v níž se PubKey nachází, newyorské historické Greenwich Village. Byla to také hříčka s názvem Nostrville, což je název konference Nostr 2023, která se konala v Nashvillu v TN a které se zúčastnil Daniel Modell, vedoucí marketingu ve společnosti PubKey a organizátor konference Nostr Village.

„Nostr je něco, čím jsem se zabýval předtím, než jsem se stal součástí PubKey, a chtěl jsem to přiblížit více lidem,“ řekl Modell na akci časopisu Bitcoin Magazine.

„Jsme stále velmi brzy na křivce přijetí Nostru, a tak musíme být těmi, kdo šíří informace, stejně jako v dřívějších dobách s Bitcoinem,“ dodal.

Atmosféra na Nostr Village byla velmi podobná tomu, jak bych si představoval atmosféru na menší konferenci o Bitcoinu ve čtvrtém roce jeho existence (Nostr byl uveden do provozu v listopadu 2020) – vzrušující a poučná, ale zároveň trochu rozpačitá, protože Nostr je stále velmi rodící se technologie a nikdo zatím neví, čím se stane.

Nicméně vzhledem k tomu, že se akce zúčastnilo tolik aktivních uživatelů Nostr, nebyla nouze o lidi, kteří se dělili o to, čemu o Nostr rozumí, a snažili se tak poučit ostatní účastníky.

Na panelech, jako je „Design a kód: User Experience Is Everything“ a „Value For Value and Community:

Avi Burra, autor beletristické knihy Bitcoin 24 a moderátor podcastu Plebchain Radio, se zúčastnil dvou z panelů – „Can’t Cancel This:

„Největším omylem v souvislosti s Nostrem je, že je to jen aplikace pro sociální média,“ řekl Burra na akci časopisu Bitcoin Magazine.

„Doufám, že design Nostru na úrovni protokolu může umožnit skutečně cenzuře odolnou komunikační platformu, ale také že na něm lze postavit další věci – náhradu YouTube, náhradu Spotify,“ dodal.

[Editor’s note: Sam Means, co-founder of Wavlake, a music streaming platform built on Nostr that let’s fans stream sats to their favorite musicians — an alternative to Spotify’s model — was in attendance at the event.]

Burra také poznamenal, jak velký úspěch akce měla už jen proto, že poskytla „Nostrikům“ – slangové označení pro zapálené uživatele Nostru – příležitost navázat kontakt v reálném životě.

Ne všichni účastníci akce však byli profesionály Nostru. Někteří účastníci se tam přišli dozvědět více o tom, co přesně Nostr je a jak používat klienty Nostr, jako jsou Primal, Flockstr a Coracle.

Akce se zúčastnil také Parker Worthington, režisér dokumentárního filmu My Trust In You Is Broken o BTC Pay Serveru, který se vyjádřil k tomu, jak jsou podobné akce důležité pro ty, kteří jsou v oblasti Nostr nováčky.

„Jednou z mých oblíbených věcí na menších setkáních o Bitcoinu nebo Nostru je to, že v místnosti jsou vždy [some] lidé, kteří buď nikdy neslyšeli o Bitcoinu, nebo nikdy neslyšeli o Nostru,“ řekl Worthington na akci časopisu Bitcoin Magazine.

„Tak rychle se to o ně otře, že teď mají tuto skupinu, kam mohou chodit,“ dodal.

Ačkoli akce nebyla technicky vzato setkáním, působila dojmem větší verze setkání, což bylo součástí Modellova záměru.

„To, co děláme v PubKey, se liší od tradičních bitcoinových konferencí, protože se považujeme za téměř antikonferenční prostor,“ vysvětlil Modell.

„Děláme tyto menší akce, [but] lidé, kteří tu ani nebyli a kteří se dívali na livestream – na zap.stream – psali věci jako „Tohle je skutečná konference,“ dodal.“

Skutečná konference to byla a podle Modella to bude pravděpodobně první z mnoha, které přijdou. „Rád bych mohl dělat Nostr Village každý rok a sledovat, jak rok od roku rosteme a jaké technologie se na Nostru vyvíjejí,“ uzavřel Modell. „Děláme to (s odkazem na vzájemné učení se o Nostru) teprve krátce, a tak je před námi ještě spousta práce.“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}