Podobné články

Nový ředitel komunikace prezidenta Bidena vlastní 50k$100k Bitcoinů

Ben Labolt vlastní podle zveřejněného prohlášení nejméně jeden bitcoin a nebude moci sloužit v souvislosti se záležitostmi týkajícími se dřívějších klientů.

Nový ředitel komunikace prezidenta Bidena, Ben LaBolt, vlastní podle pravidelně podávaného prohlášení bitcoiny v hodnotě 50 000 až 100 000 dolarů. Prezident Joe Biden navíc omezil LaBoltovu roli v záležitostech týkajících se kryptoměn a technologických firem, které LaBolt dříve zastupoval. Omezení se bude týkat firem, jako jsou Meta Platforms, Haun Ventures a Shopify. LaBolt však bude smět radit ohledně prezidentova přístupu k regulaci kryptoměn a společností působících v oblasti sociálních médií.“

Omezení uvalená na LaBolta jsou v souladu s pravidly, kterými se řídí i ostatní vedoucí pracovníci Bílého domu.“

Poslední ekonomická zpráva Bílého domu, která se zabývala Bitcoinem, z větší části odepisovala výhody této technologie a zároveň se zamýšlela nad různými vlastnostmi, které podle administrativy dávají americkému dolaru jeho hodnotu. Zatímco druhá zpráva nebyla zcela nepravdivá, první z nich zkreslovala základní hodnotu Bitcoinu.

To přišlo krátce poté, co byl zveřejněn plán, který podrobně popisuje plán administrativy na prozkoumání amerického CBDC a způsob jeho případné realizace. Stejná zpráva se zabývala také různými výzvami, které Bílý dům vidí v odvětví kryptoměn, především v reakci na krach FTX v roce 2022.

Kromě toho regulační tlaky různých agentur pod současnou administrativou vedly k tomu, že velké firmy v rámci Spojených států potenciálně zvažují přesun do zámoří, včetně Coinbase, největší americké burzy. Spojené státy by na tom byly mnohem lépe, kdyby si Bidenova administrativa uvědomila schopnost tohoto odvětví vytvářet pracovní místa a hospodářský pokrok spolu s neodmyslitelnými výhodami přijetí bitcoinu jako celku

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}