Podobné články

Vznikající modulární ekosystém bitcoinu

Co je to vlastně modularita? Modularita je výsledkem zajímavého experimentu, který se odehrává v Ethereu jako reakce na špatné škálovací vlastnosti blockchainu. Aby vývojáři toto

Může být Bitcoin produktivním aktivem?

Bitcoin prochází fascinujícím vývojem a na jeho podstatu se pohlíží z různých úhlů pohledu. Někteří jej vnímají jako měnu pro každodenní transakce, jiní jako moderní

Objevování svobody: Jízda s bitcoinery

Toto je názorový úvodník kapitána Sidda, spisovatele v oblasti financí a průzkumníka bitcoinové kultury.

Chci vám říct o osobní proměně, kterou jsem prošel minulý rok, když jsem křižoval USA a navštívil více než 30 setkání s bitcoinem po celé zemi. Za něco málo přes tři měsíce jsem na svém Harleyi Davidson ujel 11 000 mil po venkovských silnicích a měl jsem to štěstí potřást si tisíci rukama.“

To, co jsem nazval „Bitcoin Tour“, začalo nápadem: velkou americkou cestou za lidmi, kteří vyzařovali naději během temné kapitoly světových dějin, a setkáním s nimi. Tito lidé jsou bitcoináři, kteří se scházejí v místních barech, aby sdíleli vášeň a způsob myšlení, který je v dnešní společnosti vzácný

Obrázky v celém textu poskytl autor

Při cestě napříč zemí jsem si však všiml, že bitcoináři často sdílejí mnohem víc než jen zájem o Bitcoin. Ačkoli jejich politické směřování, minulost a kariéra nemohou být různorodější, našel jsem několik výrazných rysů společných téměř každému Bitcoinerovi, se kterým jsem si potřásl rukou:

  • Sdílejí víru v sílu Bitcoinu utvářet lepší svět a cítí silnou touhu se na této transformaci podílet
  • Jsou ochotni se zapojit a pomoci, aniž by je o to někdo žádal
  • Jsou podnikaví, chtějí poskytovat hodnotu ostatním jakýmkoli způsobem
  • Jsou velmi důvěřiví k těm, kteří jsou blízko, ale velmi skeptičtí k těm, kteří jsou daleko
  • Váží si osobní zodpovědnosti – vědí, že za ně nikdo nezaplatí kauci, a tak musí odvést těžkou práci sami
  • Přijímají svobodu a vše, co s ní souvisí: nejistotu, riziko, odpovědnost a odměnu
  • A milují zajímavé zajímavosti; ať už jde o výživu, podnikání, fitness, historii nebo cizí kulturu

Zjistil jsem, že bitcoináři spolu vycházejí navzdory svým rozdílům. Jakmile pochopíte něco tak složitého, jako je Bitcoin, a shodnete se na tom, jak přelomový je to produkt, zdá se vám každý rozdíl v názorech ve srovnání s tím zanedbatelný.

Poté, co jsem se setkal s tolika bitcoinery po celých Spojených státech, jsem se cítil inspirován k vytvoření zážitků pro tento typ lidí. Chtěl jsem vytvořit dobrodružství šité na míru bitcoinářům.

A věděl jsem, kde začít. Můj nový domov:

Back In The USSR

To, co pro mě bylo na tomto turné po Americe tak jedinečné, bylo to, že jsem poprvé od konce roku 2019 vkročil zpět na americkou půdu. Narodil jsem se a vyrostl na Středozápadě a mnoho let jsem strávil na východním pobřeží.

Když jsem ale vyrostl a nastoupil do zaměstnání, cítil jsem se utlumený. Těžko jsem to tehdy dokázal pojmenovat, ale chtěl jsem se vymanit z americké kultury, která mi připadala omezující, a z ekonomického systému, který jako by dusil všechny kolem mě.

Chtěl jsem svobodu.

Svobodu od devíti do pěti, svobodu od malomyslnosti, svobodu od frustrace, hněvu a stresu, které jsem viděl u lidí kolem sebe.

Koncem roku 2019 jsem se konečně odhodlal; rozloučil jsem se a nastoupil do letadla. Odcestoval jsem do země úsměvů: Thajsko. A to, co jsem tam našel, mě změnilo tak, jak jsem si to předtím nedokázal představit.

Našel jsem vřelou a vytrvalou, ale zároveň uvolněnou kulturu. Našel jsem zapadlou krajinu, kde se mohu nerušeně toulat. Našel jsem ty nejsuverénnější lidi na Zemi; někteří pěstují vlastní potraviny, jiní pracují online a drží několik rezidencí.

To vše jsem našel náhodou. Řídil jsem se touhou po jiném životě, ne podrobným itinerářem.

Za čtyři roky v této zemi jsem si dovolil zabloudit víckrát, než dokážu spočítat, a tyto zážitky vždy vedly k něčemu kouzelnému a nečekanému. Nechal jsem se unášet cestou nebo novým přítelem, aby mi ukázal to, co jsem nikdy nemohl naplánovat nebo najít na Tripadvisoru.

A to je to, co teď chci udělat pro ostatní bitcoinisty.

Chci je vzít do džungle, aby se setkali s lidmi a zúčastnili se zážitků, které mi změnily život; od jízdy po klikatých silnicích severního Thajska, přes trénink s mistry Muay Thai až po učení od nejsuverénnějších lidí na Zemi.

Toto není cesta určená turistům, je to můj život. Život, který mi umožnil cestovat na 30 setkání v Bitcoinu na motorce a který mi dal pocit svobody a síly, který bych si nedokázal představit, že bych mohl rozvinout, kdybych zůstal ve svém starém prostředí.

Představujeme The Ride Of Passage

Vzal jsem všechny nejpůsobivější zážitky, které jsem v této nádherné zemi zažil, a navlékl je na osm dní, které jsem strávil na motorkách při jízdě nádhernou krajinou a terasovitými rýžovými poli severního Thajska.

A zvu bitcoináře, aby se ke mně na tuto cestu připojili:

Vše plánované bylo vybráno s ohledem na bitcoináře; nejen na jejich zájem o Bitcoin, ale i na jejich zájem o suverenitu, pravdu a proces objevování, kterým všichni procházíme, jen abychom pochopili Bitcoin.

Cílem je, aby se účastníci na cestách sblížili s partou bitcoinářů, kteří jsou tomuto dobrodružství oddáni stejně jako oni. Od účastníků se očekává, že se budou navzájem podporovat, učit se jeden od druhého a budovat důvěru a spojení, které vydrží daleko déle než jen krátký čas, který spolu stráví na cestě.

Naplánoval jsem pro ně setkání s podnikavými selfmademany, kteří chápou suverenitu v praxi, nikoliv v teorii, od internetových magnátů, kteří žijí životním stylem nezávislým na místě, až po horské kmeny, které využívají půdu, džungli a svůj důvtip, aby se vyhnuli zajetí ze strany státu, a to jak fyzicky, tak psychicky.

Účastníci si vyzkouší svou osobní zodpovědnost a statečnost prostřednictvím starobylého umění thajského boxu Muay Thai, stejně jako zkoušky, které jsou neodmyslitelnou součástí každého road tripu.

A budou mít možnost objevit otevření mnoha králičích nor přítomných v této vzdálené kultuře; takových, které je mohou přimět k zamyšlení nad tím, co vědí o životě doma.

Mým cílem je vzít jejich zájem o Bitcoin a ukázat jim, jak daleko je může dovést k dobrodružství a svobodě; stejně jako mě.

Vzal jsem poznamenaného Bitcoinera Texasu Slima na jen malý kousek této zkušenosti a on se nemůže dočkat dalších. To mi dává jistotu, že i ostatní bitcoináři mohou využít šanci zažít inspirativně suverénní kulturu na vlastní kůži.“

Tento příspěvek napsal jako host kapitán Sidd. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}