Podobné články

Vznikající modulární ekosystém bitcoinu

Co je to vlastně modularita? Modularita je výsledkem zajímavého experimentu, který se odehrává v Ethereu jako reakce na špatné škálovací vlastnosti blockchainu. Aby vývojáři toto

Může být Bitcoin produktivním aktivem?

Bitcoin prochází fascinujícím vývojem a na jeho podstatu se pohlíží z různých úhlů pohledu. Někteří jej vnímají jako měnu pro každodenní transakce, jiní jako moderní

Ochrana životního prostředí, sociální oblast a správa věcí veřejných je vlk v rouše beránčím

ESG se na první pohled jeví jako pozitivní způsob ochrany životního prostředí, ale hlubší zkoumání odhalí zlověstnější cestu k totalitě.

Jedná se o názorový editorial Macro Jacka, Bitcoinera s praxí v tradičních finančních službách zahrnujících investiční výzkum, vztahy s investory a rozvoj podnikání.

Environmentální, sociální a správní aspekty (ESG) je přístup k hodnocení společností nebo zemí na základě jejich souladu s těmito třemi faktory. V posledních letech se ESG těší stále větší oblibě a stává se celosvětově přijatým rámcem a ústředním bodem alokace kapitálu. Tento koncept zní na papíře neškodně, protože většina lidí je hodná a chce podporovat environmentální nebo sociální otázky. Ještě lepší je, když to můžeme dělat prostřednictvím investic. Zavedení peněžní odměny pro žáky ESG však přináší zcela nový soubor pobídek, které pravděpodobně nebyly investiční komunitou důkladně prozkoumány

Je toho více, než se na první pohled zdá. Proces hodnocení ESG je svévolný, neprůhledný a centralizovaný, což ponechává značný prostor pro korupci. Je také podezřelé, že jedním z hlavních zastánců ESG je generální ředitel společnosti BlackRock Larry Fink. Společnost BlackRock je největším světovým správcem aktiv spravujícím více než 10 bilionů dolarů a životní styl pana Finka tomu odpovídá. Rád létá soukromými letadly do Davosu, odpočívá ve svém sídle v Aspenu a radí vám, jak snížit svou uhlíkovou stopu.

Při hlubším zkoumání ESG se ukazuje zlověstnější plán. I když chceme být dobrými správci planety, rychle zjistíme, že návrh globalistů, jak toho dosáhnout, je docela zlověstný a také nelegitimní. ESG je důležitou součástí programu konsolidace kapitálu a centrálního plánování alokace zdrojů, který v tomto procesu ničí zbytky volného trhu. Ponořme se do toho trochu hlouběji:

ESG je víc než jen přístup k hodnocení investic; je to systém sociálního kreditu podobný tomu, který existuje v rámci Komunistické strany Číny. Podobně jako kreditní skóre, které určuje způsobilost člověka k získání půjčky na základě jeho schopnosti splácet dluhy v minulosti, je systém sociálního kreditu invazivnější analýzou a určuje přístup nejen k finančním službám, ale také k veřejným službám, jako je veřejná doprava nebo obchody s potravinami. Například čínský systém sociálního kreditu se snaží shromažďovat digitální záznamy o sociálním a finančním chování občanů a vypočítat osobní rating, který určuje, na jaké služby mají nárok. Podle deníku Wall Street Journal zahrnuje oficiální čínský systém sociálního kreditu mimo jiné splácení půjček, účty za kreditní karty, dodržování pravidel silničního provozu, dodržování limitů pro plánování rodiny a „spolehlivost“ informací zveřejněných nebo přeposlaných na internetu. Kromě oficiálních vstupů se do hodnocení každého člověka započítává i politický disent, osobní hodnoty a projevy na internetu. Přesvědčení, politické názory a chování na internetu určují schopnost člověka získat přístup ke službám, jako je pojištění a bankovnictví, přijímání do škol, internetové služby, sociální služby a nárok na zaměstnání.

Sociální kredit je systém, který určuje přístup ke zboží a službám na úrovni jednotlivce, zatímco ESG určuje schopnost společnosti získat přístup ke kapitálu. V konečném důsledku spíše než společnost, která dodává produkt nebo službu, jež trh požaduje, uspějí společnosti na základě své schopnosti dělat kompromisy v hodnotách a začlenit program ESG. Na základě standardu ESG již není úspěch založen na dodávání produktů a služeb na trh, ale na loajalitě k vládnoucí třídě. ESG je návratem k monarchickému modelu, který umožňuje několika elitám alokovat kapitál na účely, které je dále obohacují ve jménu „společenského dobra.“

Systém ESG nejenže konsoliduje kapitál vládnoucí třídy, ale také účinně ničí bohatství v celostátním měřítku. Například skóre ESG Srí Lanky bylo před jejím zhroucením 98,1 bodu. Výzkum World Economic toto skóre vysvětluje. Vysoký emisní index (téměř 100) naznačuje nízký dopad země na životní prostředí. Index emisí je založen na rovnoměrném vážení emisí uhlíku a metanu.

Kolaps Srí Lanky je do jisté míry způsoben rozhodnutím vlády přinutit zemědělce, aby v dubnu 2021 přešli z chemických hnojiv, která jako hlavní vstupní surovinu používají zemní plyn, na organická hnojiva. Tento mandát snížil výnosy plodin a vedl k tomu, že bylo méně potravin, což vedlo k tomu, že Srí Lanka vyčerpala své devizové rezervy, aby mohla potraviny dovážet. Během dvou let se devizové rezervy Srí Lanky vyčerpaly ze 7,6 miliardy dolarů v roce 2019 na 50 milionů dolarů do konce roku 2020, což představuje zhruba 99% pokles. Po celou tu dobu měla země dluh 81 miliard dolarů a ceny potravin se téměř zdvojnásobily.

Pokud nás něco učí, pak to, že skóre ESG může být protichůdným ukazatelem ekonomického zdraví země, ukazuje na nedostatek potravin a spolehlivé energie. Dalším nedávným vývojem v oblasti ESG bylo nedávné oznámení nizozemské vlády o jejích plánech na snížení emisí dusíku o 50 % do roku 2030 a návrh Kanady na snížení emisí hnojiv o 30 %. V Nizozemsku je obětním beránkem chov hospodářských zvířat a snížení velikosti stád přivede mnoho zemědělců k bankrotu, což celosvětově zvýší potravinovou nejistotu a způsobí umělý nedostatek hovězího masa. Tím, že podniky a země podlehnou tlaku ESG, neprosperují, ale hroutí se. Místo aby zvedly všechny přílivy a odlivy, potopí všechny lodě.“

Na podnikové úrovni je schéma ESG proveditelné, protože akciový trh, konkrétně pasivní investování, bylo propagováno jako nejlepší způsob budování bohatství, zejména v USA. pasivní nástroje, jako jsou burzovně obchodované fondy, byly prosazovány společností BlackRock a dalšími společnostmi. pro svou jednoduchost a v posledním desetiletí zaznamenaly masivní nárůst poptávky. Nevysloveným důsledkem pasivního investování však je, že hlasovací práva akcionářů jsou nyní soustředěna u těchto obrovských správců aktiv, kteří hlasy využívají k realizaci své agendy ESG. Do správních rad a manažerských funkcí jsou jmenováni ESG kumpáni, kteří ničí zbytky kapitalismu. Namísto toho, aby společnosti přinášely hodnotu pro akcionáře a zvyšovaly souhrnné bohatství, jsou nuceny zaměřit se na „kapitalismus zainteresovaných stran“, což v překladu znamená kapitalismus probuzený. Společnosti musí podléhat marxistickým ideologiím, aby si udržely spojení s peněžním okénkem. ESG je systém sociálního kreditu, který se maskuje jako „sociální dobro“ Nová forma kumpánského kapitalismu, která je založena na věrnosti globalistům a maskována jako ctnostná věc.“

Hlavní příčinou marxismu šířícího se celým procesem alokace kapitálu jsou fiat peníze založené na dluhu. Protože je v našich penězích naprogramována inflace, jsou střadatelé nuceni investovat do produktů Wall Street, aby si zachovali svou kupní sílu. Inflační měna monopolizovaná centrálními bankami je problém, který Wall Street touží vyřešit, a jejich řešení jim umožňuje využít hlasovací právo akcionářů k prosazení agendy ESG. Potřeba spořicí technologie nezávislé na znehodnocující se fiat měně a finančních produktech Wall Street je zřejmá.

Vstupte do bitcoinu, spořicí technologie, která nás osvobodí od vektorů útoku globalistů, včetně ESG. Obnovením základní vrstvy civilizace pomocí technologie zdravých peněz nám Bitcoin umožní dlouhodobě spořit. Na bitcoinovém standardu nejsou potřeba produkty Wall Street, protože neexistuje žádná centrální autorita, jako je Federální rezervní systém, která by rozmělňovala nabídku. Bitcoin je programově vzácný. Bitcoinů bude vždy jen 21 milionů a měnová politika je plně transparentní a nepružná vůči změnám poptávky. Stejně jako bylo zlato vybráno volným trhem jako peníze díky své prodejnosti v celém prostoru, tak je i bitcoin přijímán jako technologie spoření. S tím, jak fiat měny směřují k nule, roste poptávka po zdravých penězích. Jak poptávka v průběhu času roste a nabídka emisí klesá, cena poroste. Bitcoin je spořicí technologie, kterou lidstvo potřebuje k prosperitě.“

Než lidé poukážou na zřejmé, je třeba se zabývat tím, že cena bitcoinu je volatilní. Cena bitcoinu v dolarovém vyjádření skutečně klesá kvůli nestabilitě fiat finančního systému. Bitcoinu je však teprve 13 let a ještě není zúčtovací jednotkou. Jak se dobře chápe v oblasti bitcoinu a rakouské ekonomie, peníze sledují křivku přijetí: nejprve jako sběratelský předmět, pak jako uchovatel hodnoty, dále jako prostředek směny a nakonec jako zúčtovací jednotka. Předchůdce bitcoinu, zlato, procházel tímto procesem zpeněžování po tisíce let. Přijetí bitcoinu probíhá mnohem rychleji. Jak bude postupovat v procesu monetizace, bude v dolarovém vyjádření stabilnější. Jen nezapomeňte, že v bitcoinovém vyjádření je vždy stabilní; 1 bitcoin = 1 bitcoin.

Na závěr dodejme, že obnovení zdravých peněz jako základní vrstvy civilizace odstraní z měnového systému krádež. Na rozdíl od centrálních bankéřů, kteří znehodnocují vaše úspory a nutí vás spekulovat na produkty Wall Street, abyste si zachovali kupní sílu, bitcoin existuje jako alternativa k uchovávání hodnoty v prostoru a čase, čímž se odbourávají Cantillonares a ničí ESG v tomto procesu.

Tento příspěvek napsal jako host Macro Jack. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}