Podobné články

Paradox Ponziho schématu Bitcoin

„Ponziho schéma“ se stalo synonymem pro nejrůznější finanční podvody a peněžní machinace. Když rychlý šestiměsíční kolaps vymazal v roce 2022 z tržní kapitalizace kryptoměn 2

Od zlata k bitcoinu: vývoj penzijních aktiv a vzestup bitcoinových IRA

Zlato hrálo zásadní roli v ekonomice a politice a ovlivňovalo velkou část lidských finančních aktivit prostřednictvím změn v ekonomických systémech. Ukázalo se, že je všestranné a stabilní napříč převraty a společenskými změnami. Dokonce se stalo důležitým nástrojem globálního obchodu a směny měn, jak je známe dnes

V 19. století bylo zlato páteří globálního měnového systému. Národy se spoléhaly na zlatý standard až do Velké hospodářské krize a první světové války. Tyto události byly významnými katalyzátory inflace a ekonomiky v rámci desetiletí trvajícího přechodu zlatý standard opustily.

Tento proces vyvrcholil v roce 1971, kdy federální burza již nemohla směňovat americké dolary za zlato. V roce 1976 byl zlatý standard zcela opuštěn a zlato se stalo volným aktivem

Dnes je stále považováno za spolehlivého uchovatele hodnoty s dobře zavedeným trhem. Koneckonců mělo luxus staletí – během různých cyklů prosperity a hospodářských otřesů – aby prokázalo svou pověst. Zlato se může pochlubit vysokou likviditou a lze s ním snadno obchodovat nebo ho prodávat v různých formách: ve slitcích, mincích, špercích nebo jiných reprezentativních nástrojích.

Zlato vs. Bitcoin: Souboj nekorelovaných aktiv

V oblasti penzijních investic je zlato nekorelovaným aktivem, které vykazuje průměrný roční výnos, jenž spolehlivě drží krok s inflací. V dobách ekonomické nejistoty se investoři přesouvají ke zlatu kvůli jeho pověsti uchovatele hodnoty a nekorelovanosti s akciemi, což z něj činí ideální aktivum při poklesu trhu.

Dnešní rozvíjející se měnové technologie však investorům poskytly novou možnost: Bitcoin. Ačkoli se jedná o relativně nové aktivum, jehož ekonomický dopad se teprve rozvíjí, Bitcoin již byl nazván „digitálním zlatem“ Se zlatem sdílí mnoho charakteristických rysů, včetně omezené nabídky a jeho potenciálu jako uchovatele hodnoty.

Kromě toho Bitcoin nabízí nový typ hodnoty v době konektivity. Lze ji převádět digitálně, což fyzické zlato nedokáže. Je to první digitální aktivum na doručitele na světě, což je pozoruhodný výkon dosažený díky konvergenci ekonomického designu, kryptografie a decentralizovaných sítí.

Pro investory je dokonalé portfolio – rovnováha aktiv, která odráží individuální preference rizika a odpovídá ekonomickému klimatu doby – stále se vyvíjejícím cílem. Všichni investoři a profesionální správci fondů hledají nové způsoby, jak přidat růst a diverzifikaci.

Důchodci hledají investice, které jim zajistí diverzifikaci, uchování majetku a stabilitu. Kromě toho mnozí důchodci hledají trvalý příjem, který může vzniknout pouze z růstu – investic, které využívají příležitostí doby.

Najít správnou kombinaci méně rizikových, stabilních a rizikovějších růstových aktiv bylo vždy náročné i pro ty nejzkušenější finanční plánovače. Někteří se domnívají, že bitcoin se hodí do nového důchodového portfolia jako dodatečný diverzifikátor. Stejně jako zlato může fungovat jako nekorelované aktivum a zajištění proti systémovým rizikům

Bitcoin IRA:

Dalším způsobem, jak replikovat současné investiční produkty, je vytvoření bitcoinových IRA. Daňový úřad považuje Bitcoin a další kryptoinvestice na penzijních účtech za majetek. Vládní pravidla brání tomu, aby Roth IRA držely „mince“ a „sběratelské předměty“, ale zdá se, že se nevztahují na Bitcoin.

Podle nejnovějších zpráv NYDIG je Bitcoin na prvním místě v seznamu výnosů pro rok 2023 podle třídy aktiv. K 6. říjnu 2023 se může pochlubit 63,3% meziročním nárůstem, čímž překonává americké velké akciové společnosti (28,2 %), komodity (6 %), hotovost (3,8 %) a zlato (1,1 %). Při odpočítávání do jeho dalšího půlení – kolem dubna 2024 – mnoho investorů sleduje Bitcoin jako možný doplněk svých penzijních účtů.

Někteří poskytovatelé IRA již nabízejí kryptoinvestice v podobě kryptoměnových IRA – konkrétně IRA s Bitcoinem. Bitcoinové IRA funguje jako jakékoli tradiční samořízené IRA (SDIRA) a nese stejné výhody. Namísto přímého investování do Bitcoinu a převzetí odpovědnosti za úschovu poskytuje Bitcoin IRA investorovi pohodlí, bezpečnost a jednoduchost.

Bitcoin IRA umožňuje nakupovat a prodávat Bitcoin na daňově zvýhodněném penzijním účtu. Bitcoin IRA umožňuje důchodcům vést tradiční penzijní účty a zároveň mít samostatný účet, který investuje do nových měn, jako je Bitcoin.

Proč jej přidat do svého portfolia?

Mnoho zastánců Bitcoinu propaguje Bitcoin jako „digitální zlato“ Tento zjednodušený pohled zastávají a prosazují ti, kteří věří, že Bitcoin může sloužit jako spolehlivý uchovatel hodnoty v digitální podobě

Na základě tohoto názoru již vznikají investice do Bitcoinu analogické produktům ze zlata. Stejně jako zlaté ETF drží jako podkladové aktivum fyzické zlato, jsou i bitcoinové produkty strukturovány podobně jako tyto ETF a poskytují expozici prostřednictvím fondů obchodovaných na burzách.

První žádosti o Bitcoin ETF byly podány v posledních letech, přičemž optimismus ohledně jejich budoucnosti poskytují správci aktiv s mnohamiliardovým obratem, jako jsou BlackRock a Fidelity. Nedávný verdikt soudu ve Washingtonu nad žádostí společnosti Grayscale o bitcoinový ETF, který zrušil platnost argumentu Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) pro zamítnutí jejího bitcoinového investičního produktu, byl interpretován jako bod obratu pro toto odvětví.

Zastánci bitcoinových ETF zůstávají ostražití, protože snahy o získání souhlasu pro spotový bitcoinový ETF ze strany významných správců aktiv přetrvávají. V závislosti na reakci Komise pro cenné papíry a burzy může následovat schválení Bitcoin ETF, což otevře brány zvýšené poptávce.

Obrázek: Kanchanara na Unsplash

Udělejte si plánování důchodu méně složité s Bitcoin IRA

Navzdory svému statusu nového aktiva vynikala výkonnost Bitcoinu v roce 2023 schopností udržet si úzké obchodní rozpětí navzdory intenzivním vnějším tlakům. Obchodoval se do strany kolem pásma 25 000 až 31 000 dolarů a odolával volatilitě a průrazům oběma směry.

Důchodci nebo ti, kteří plánují odchod do důchodu a mají zájem přidat do svých portfolií rizikovější aktiva, jít s dobou a hledat možnosti budoucího růstu, mohou do svých investic na důchod přidat bitcoin, aniž by se museli učit technické nuance, jak udržet bitcoin v bezpečí.

Mohou si zřídit Bitcoin IRA buď jako tradiční, nebo jako Rothův účet. Rothův Bitcoin IRA umožňuje nezdaněné výběry v důchodu. Tradiční Bitcoin IRA nabízí daňově odložený růst. Tuto možnost mohou využít důchodci ve vyšších daňových pásmech

Proč uvažovat o Bitcoin IRA místo přímého nákupu a uložení Bitcoinu? Bitcoinové IRA se snadno rozšiřují na plánování majetku, což poskytuje novou výhodu ve srovnání s tradičními penzijními účty. Například Swan Bitcoin IRA nabízí úschovu na podnikové úrovni s pojistným krytím. Poskytuje vrstvu ochrany nezbytnou pro důchodce, kteří se nemusí dobře orientovat v kryptografickém zabezpečení.

Bitcoinové IRA navíc poskytují individuálním investorům právní rámec, který je chrání před daňovými problémy, právními nejistotami a riziky nedodržení předpisů. Investoři mají jistotu, že jejich investice jsou plně v souladu se stávajícími finančními předpisy

Přestože se jedná o nový nástroj, mohou bitcoinové IRA poskytnout cestu k dalšímu budování bohatství během důchodu. Nabízejí potenciál růstu, diverzifikace a daňových výhod v jednom balíčku v rámci známého a regulovaného prostředí. Jsou jedním ze způsobů, jak těžit z nekorelovanosti bitcoinu a jeho budoucího potenciálu.

Stejně jako u každé investice by se důchodci měli poradit s finančním poradcem, aby si ověřili, zda investice do Bitcoin IRA odpovídá jejich zdrojům, toleranci k riziku, časovému horizontu a finančním cílům. V odvážném novém světě plánování důchodu nabízí Bitcoin IRA alternativní, inovativní a přesvědčivou nabídku, jak prozkoumat výnosy z investic do Bitcoinu, a to i pro ty, kteří se neponořují do technologických složitostí kryptografických technologií

Toto je hostující příspěvek od Ivan Serrano. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc nebo časopisu Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}