Podobné články

SEC schválila spotové ETF na ethereum

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) právě schválila první várku spotových ETF na ethereum (ETH). Tyto ETF by mohly mít obrovský dopad napříč finančními trhy,

Špatné lekce dne pizzy

Následující text je výňatkem z knihy „Fiat Ruins Everything“ od Jimmyho Songa. Navštivte obchod Bitcoin Magazine Store a objednejte si tištěnou, digitální nebo zvukovou kopii

Pět stánků, které mě zaujaly na Bitcoin 2022’s Bitcoin Bazaar

Vynalézavost, komunita a zábava byly k vidění na Bitcoin 2022 Bazaar, tržišti se zbožím od bitcoinářů

Bitcoin 2022 byl domovem vysoce postavených klíčových přednášek, oznámení a panelových diskusí. Své místo v centru pozornosti však měli i plebejci. Bitcoin Bazaar byl místem, kde jste se mohli seznámit s některými z nejzajímavějších projektů v oblasti bitcoinového merche – ne nutně měnícího svět, ale rozhodně povznášejícího.

Kalhotky pro Bitcoin

„BTC – Be Truly Confident“

– Kalhotky pro Bitcoin

Z toho, co jsem nejprve považoval za ujetý bitcoinový mem, se vyklubalo kvalitní spodní prádlo italské výroby, které provozuje sympatická rodina. Pablo, který stojí za tímto podnikáním, je argentinský emigrant s desítkami let zkušeností v oboru spodního prádla a vášní pro peníze bez zásahů státu. Před několika lety spojil své dvě posedlosti a založil společnost Panties for Bitcoin. S hesly „už žádné fiat kalhotky“ a „Buďte skutečně sebevědomí“ jako motty společnosti Pablo a jeho rodina – manželka Silvia a syn Michael – přispívají k oběhovému hospodářství a nabízejí 10% slevu na objednávky placené v bitcoinech.

Prohlédněte si kalhotky na stránce pantiesforbitcoin.com. Prozatím je nabízeno pouze dámské spodní prádlo, i když rodina zvažuje, že spustí i pánskou řadu

Pablo and Michael.

Buzz It Forward

„Vypadej lépe. Cítit se lépe. Do better.“

– Buzz It Forward

Zdá se, že každá velká konference má dnes svého holiče, a setkání v Miami nebylo výjimkou. Buzz It Forward však nenabízel jen stříhání; posláním projektu je pomáhat znevýhodněným dětem a mladistvým prostřednictvím sponzorovaného stříhání a mentoringu. Takže kdo se na konferenci nechal ostříhat, vlastně sponzoroval tři účesy pro ty, kteří si to nemohou dovolit; myšlenka je taková, že hezký účes by mohl být rozhodujícím faktorem pro získání prvního zaměstnání pro šestnáctileté nebo jinak pomoci v podobných situacích. Na otázku, zda přijímají bitcoiny jako platidlo, odpověděl (velmi sympatický) holič u stánku, že je to pro ně zatím novinka, ale věří, že je to budoucnost.

Tento projekt si můžete prohlédnout na stránkách Buzzitforward.com.

Coinertime Blockwatch

“Goodbye factory time. Hello Bitcoin Standard Time (BST).“

– Coinertime

Potřebujete několikrát denně kontrolovat „moskevský čas“? Máte posedlost kontrolovat, zda bloky tikají průměrným desetiminutovým tempem? Tak už se netrapte, protože nyní můžete s Blockwatch přepnout z fiat času na univerzální bitcoinový čas! Tato elegantní nositelná pomůcka umožňuje přepínat mezi moskevským časem (sats za 1 USD), aktuální výškou bloku a QR kódem vlastního veřejného klíče. K dispozici je i fiat čas UTC, ale pouze jako funkce blikání při stisknutí určitých tlačítek.

Coinertime (společnost stojící za Blockwatch) pochází z Floridy, pro svůj produkt přijímá pouze Bitcoin prostřednictvím serveru BTCPay a drží se filozofie open-source, přičemž hardware i software hodinek je k dispozici pod licencí MIT. Blockwatch jsou vedlejším hobby projektem týmu Coinertime, jejich hlavní činností je Bentaus, společnost zabývající se těžbou bitcoinů, jejímž cílem je vybudovat malé těžební farmy ve všech 50 státech

Podívejte se na ně na adrese coinertime.com.

Mear One

„Bitcoin ztělesňuje tuto revoluci – je to nejdůležitější revoluce naší doby s měnou, za kterou mohu stát, a nabízí novou alternativní ekonomiku založenou na principech zdravých peněz, které nelze konfiskovat. Osvobodil mě jako umělce a v mnoha ohledech mi stejně jako graffiti umění podruhé zachránil život tím, že mi dal možnost pokračovat v tvorbě uvědomělého umění pro komunitu, která odráží stejné pocity – Bitcoin je nové graffiti.“

– Mear One

Na bazaru bylo poměrně dost umělců a Mear One byl ten, který mě zaujal díky svým nářezovým návrhům triček. Bohužel jsme stihli jen krátký rozhovor, takže jsem jeho práci plně docenil až po konferenci, kdy jsem měl možnost si jeho díla podrobně prohlédnout. Ke své radosti jsem zjistil, že Mear One navrhl obal alba „Future is Now“ od Non Phixion – , jednoho z mých nejoblíbenějších hiphopových alb všech dob!

Odkaz na tweet.

Mear One sídlí v Los Angeles a do Miami přijel přes celé Spojené státy.

Podívejte se na jeho práci na Mearone.com a přečtěte si jeho názory na Bitcoin a umění zde na Bitcoin Magazine.

SHAmory

„Vždy je nejlepší mít pomoc kamaráda.

A tak si Satoshi zavolal příšerného kamaráda jménem Hal.“

– Dobrou noc, Bitcoine

Bitcoin existuje už 13 let, a jak dospívá, dospívají i bitcoináři. Zatímco mainstreamoví novináři nás stále vykreslují jako mladíky honící se za svými sny o Lambu, ve skutečnosti je stále většímu počtu z nás 35+ let s hodnotami preferovanými v nízkém čase, jako je manželka a mnoho dětí. A v každé domácnosti Bitcoinerů se děti nevyhnutelně zeptají: „Co je to za věc s Bitcoinem, o které pořád mluvíš, tati?“ „Mami, táta mi chce dávat kapesné v sátkách, co to je?“ „Kdo je ten Satoshi, o kterém se pořád zmiňuješ?“ a tak dále. Takže přirozeně potřebujeme zdroje vhodné pro děti, které pomohou mladým lidem dozvědět se něco o oranžové minci.

Scott a Mallory Sibleyovi byli v podobné situaci, a tak vytvořili SHAmory, pamětí inspirovanou karetní hru o těžbě bitcoinů. SHAmory je jednoduchá hra, kterou zvládne hrát i tříleté dítě (osobně ověřené tvrzení 🙂 ), a vysvětluje základní mechanismy těžby a zároveň zavádí do slovní zásoby příslušné pojmy jako „nonce“, „blok“, „odměna“.

SHAmory by sama o sobě byla docela fajn, ale Scott a Mallory také napsali a ilustrovali „Goodnight Bitcoin“, jednoduchý veršovaný příběh o Satoshim, Halovi a vzniku Bitcoinu. Nejlepší část? Jak SHAmory, tak „Goodnight Bitcoin“ mají stejnou, roztomilou kresbu s motivem příšerky, takže si děti přirozeně zamilují obojí.

Vše o SHAmory najdete na SHAmory.com.

Za společností SHAmory stojí Scott a Mallory Sibleyovi.
V SHAmory musí děti najít nonce, která odpovídá cíli; když se jim to podaří, získají odměnu v podobě bitcoinu a rozšíří blockchain Bitcoinu o další blok. Ale pozor na ty otravné úpravy obtížnosti!

Duše, lesk a úsměv bitcoinu

Kromě Bitcoin Bazaaru bylo k vidění mnoho zajímavých stánků, které zaplnily obrovskou výstavní halu. To bylo to pravé místo, pokud jste se chtěli setkat se svými oblíbenými bitcoináři (konečně jsem dostal Mandrikovu legendární baklavu!), nechat si podepsat knihu od Saifedeana Ammuse nebo Allena Farringtona nebo si koupit novou hardwarovou peněženku. Abych byl upřímný, víc než všechny přednášky jsem si užil čas strávený mísením s plebsem v bludišti stánků. Na přednášky se vždycky můžete později podívat online, ale ten pocit, kdy potkáte nové přátele, prozkoumáte výklenky bzučící bitcoinové kultury nebo pokud obsluhujete firemní stánek získáte zpětnou vazbu od uživatelů z první ruky, už nikdy nedokážete zopakovat

Rušný čas na stánku společnosti Trezor.

Bitcoin 2022 byl úžasný; ani ne tak kvůli vysoce postaveným keynotes, ale spíše kvůli setkání s kolegy s oranžovými kšiltovkami, kteří této měnové revoluci dodávají duši, úsměv a jiskru.

Tento příspěvek napsal Josef Tětek. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}