Podobné články

Vzdělávání v bitcoinech může změnit svět

Název společnosti: Mi Primer Bitcoin Zakladatel: John Dennehy Datum založení: srpen 2021 Místo sídla: Salvador Objem bitcoinů držených v pokladně: Přibližně 0.5 BTC Počet zaměstnanců:

#FreeSamourai

Samourai Wallet Samourai Wallet od začátku poskytuje transparentní služby. Poskytli svůj kód plně otevřený a vysvětlili každou veřejnou službu, kterou provozovali. To vše dělali veřejně,

Pět výhod používání Bitcoinu k placení nájemného

Bitcoin je stále populárnější jako prostředek směny. Někteří nájemci a pronajímatelé mohou dávat přednost transakcím výhradně v bitcoinech.

Jenna Hall je koordinátorkou obsahového marketingu ve společnosti Redfin. Společnost Redfin neposkytuje právní, daňové ani finanční poradenství. Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje odborné poradenství od licencovaného právníka, daňového nebo finančního poradce.

V posledních několika letech začalo stále více společností po celém světě umožňovat zákazníkům platit za jejich produkty a služby bitcoiny. Zatímco dříve byl bitcoin považován za výklenkové aktivum, nyní se stal velmi populární měnou a u mnoha velkých prodejců je považován za životaschopnou alternativu k hotovosti a úvěru. Nyní, když je možné bitcoin použít k nákupu téměř čehokoli, se někteří zajímají o to, jak mohou svou digitální měnu použít k nákupu domu nebo dokonce k placení nájemného.

Vzhledem k tomu, že se bitcoin stále více prolíná s transakcemi s nemovitostmi, možná vás zajímá, zda je pro vás placení nájmu bitcoinem dobrou volbou. Ať už jste pronajímatel nebo nájemník, zde je to, co byste měli vědět:

Jak to funguje?

V současné době existují dva způsoby, jak mohou pronajímatelé vybírat platby za nájem v bitcoinech. Prvním je použití platformy pro správu nemovitostí, která využívá technologii pro zpracování plateb v bitcoinech. Druhým způsobem je prostý převod mezi nájemci (peer-to-peer).

V případě plateb prováděných prostřednictvím softwaru pro správu nemovitostí musí mít nájemce i pronajímatel účet u dané platformy. Pronajímatel pak může nájemci zaslat žádost o platbu a nájemce si může vybrat, jakým způsobem chce platit. Může převést bitcoiny přímo prostřednictvím zprostředkovatele, jako je Coinbase, nebo naskenovat QR kód žádosti o platbu a zaplatit prostřednictvím své digitální peněženky.

Je důležité si uvědomit, že většina platforem pro správu nemovitostí žádnou digitální měnu nedrží, pouze převádí mince na americké dolary a platbu jako takovou převádí pronajímateli

Bez platformy si nájemníci stále mohou pronajmout byt za bitcoiny převodem svých prostředků do digitální peněženky pronajímatele. Pronajímatelé a nájemníci by měli mít na paměti, že převod bitcoinů peer-to-peer nezanechává žádnou papírovou stopu. Proto je dobré vytvořit dokumentaci, která bude obsahovat doklady o evidenci plateb, aby se předešlo případným problémům.“

Pět výhod používání bitcoinu k placení nájemného

Ať už jste pronajímatel nebo nájemce, používání bitcoinu k placení nájemného má mnoho výhod. Zde je pět hlavních výhod, které vám pomohou rozhodnout se, zda je to pro vás dobrá volba:

Větší flexibilita

Nájemci hledají nemovitosti, které jim poskytují větší flexibilitu při placení. Podle nedávné studie společnosti Motley Fool více než polovina dotázaných nájemníků uvedla, že by platili vyšší nájemné, aby měli pohodlnější možnosti plateb.

Platby bitcoiny mohou být plně digitální a prováděné na telefonu, počítači nebo tabletu. Na rozdíl od tradičních bank lze platby bitcoiny provádět a přijímat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. To znamená, že pronajímatelé nebudou muset čekat do pracovní doby nebo po svátečním víkendu, aby obdrželi platbu nájemného.

Jednodušší platby pro ty, kteří pronajímají v zahraničí

Pronájem v zahraničí může být složitý, zejména pokud pronajímatel a nájemce používají různé měny. Převod peněz tradičními způsoby pravděpodobně znamená platit poplatky za bankovní převody, poplatky za zahraniční transakce a poplatky za konverzi měn. Kromě toho musí pronajímatelé a nájemci brát v úvahu směnné kurzy a časovou prodlevu, kterou často trvá mezinárodní převod peněz.

Bitcoin však lze mezinárodně používat okamžitě a bez poplatků, což pronajímateli i nájemci šetří čas i peníze.

Méně transakčních poplatků

Většina online platforem pro placení nájemného si účtuje poplatek za platbu nájemného kreditní kartou. Tento poplatek obvykle činí 2,5-2,9 % z částky nájemného a hradí jej nájemce. Dokonce i platformy třetích stran, jako jsou Venmo a PayPal, si za obchodní transakce, jako je přijímání plateb nájemného, účtují poplatek ve výši přibližně 3 %, který musí pronajímatelé při přijímání plateb zaplatit

Nájemci a pronajímatelé se mohou těmto transakčním poplatkům zcela vyhnout přímým převodem bitcoinů, což může každé straně ušetřit stovky nebo dokonce tisíce dolarů v průběhu několika let.

Pokud se nájemci a pronajímatelé rozhodnou převádět bitcoiny prostřednictvím platformy pro správu nemovitostí, která bitcoinové transakce podporuje, budou muset pravděpodobně stále platit transakční poplatky. Tyto poplatky jsou však ve srovnání s poplatky za zpracování kreditních karet mizivé.

Zvýšené soukromí pro nájemníky

Platby bitcoiny jsou skvělé pro nájemníky, kteří upřednostňují své finanční soukromí. Bitcoin používá anonymní adresy, které se pro každou transakci mění, takže platby nevyžadují žádné osobní údaje, dohledatelná čísla kreditních karet ani čísla účtů

Vzhledem k pseudonymní povaze blockchainu jsou bitcoinové platby ideální pro ty, kteří si potrpí na soukromí a obávají se sdílení svých osobních údajů

Potenciální výhoda prvního hráče

Bitcoin je stále více přijímán na běžných trzích, mnoho společností začíná přijímat bitcoin jako platbu. Než se však stane finanční normou, je třeba ještě něco udělat

Pronajímatelé, kteří myslí dopředu, jsou technicky zdatní a chtějí zůstat v popředí nadcházejících trendů, mohou zvážit, zda se stát prvními osvojiteli. Potenciální nájemci mohou vidět hodnotu v nemovitosti, která přijímá bitcoiny, a budou více nakloněni pronájmu u těchto nemovitostí.

Co mít na paměti při používání bitcoinu k pronájmu

Zde je několik posledních věcí, které je třeba zvážit, pokud plánujete používat bitcoin k pronájmu jako pronajímatel nebo nájemce:

Cashing Out Versus Holding

Pokud jste pronajímatel přijímající bitcoin, máte na výběr buď cashing out, nebo holding. Je dobré zvážit výhody a nevýhody obou možností. Je známo, že bitcoiny jsou volatilní a částka, kterou nájemník v bitcoinech zaplatí, se může rychle změnit. Pronajímatelé by měli prozkoumat své finanční cíle a zvážit, zda se obrátit na finančního poradce, aby zjistili, která možnost je pro ně nejvhodnější.

Výše nájemného může kolísat

Vzhledem k tomu, že hodnota bitcoinu kolísá, bude kolísat i výše měsíčního nájemného. To znamená, že částka v bitcoinech, kterou dáváte nebo dostáváte za nájemné, se může měsíc od měsíce měnit.

Uchovávejte dokumentaci

Vzhledem k povaze bitcoinu, která ztěžuje jeho dohledatelnost, by se pronajímatelé a nájemci měli chránit tím, že budou podle svých možností uchovávat záznamy o platbách nájemného pomocí bitcoinů. Předpokládejme, že pronajímatelé a nájemníci plánují převody peer-to-peer. V takovém případě je dobré poradit se s právníkem, aby bylo zajištěno vytvoření správných dokumentů a dokumentace o dohodě o platbě nájemného.

Toto je příspěvek, který jako host napsala Jenna Hall. Vyjádřené názory jsou výhradně její vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}