Podobné články

Paradox Ponziho schématu Bitcoin

„Ponziho schéma“ se stalo synonymem pro nejrůznější finanční podvody a peněžní machinace. Když rychlý šestiměsíční kolaps vymazal v roce 2022 z tržní kapitalizace kryptoměn 2

Pokud dokážeme ignorovat polarizaci, bitcoin napraví autoritářství obou stran

Toto je názorový článek Mickeyho Kosse, absolventa West Pointu, který vystudoval ekonomii. Než přešel k finančnímu sboru, strávil čtyři roky u pěchoty.

Ať už jde o Patriot Act, opatření COVID-19 nebo navrhovaný zákon RESTRICT, zdá se, že jediné, na čem se američtí politici shodnou, je, že odebírání svobod je nezbytné. Je to pro vaši vlastní bezpečnost, víte? A nesmíme zapomínat ani na bezpečnost. Kdo by nechtěl být v bezpečí?“

Jednostranná shoda kolem těchto opatření způsobila, že slovní spojení „bipartita“ je v mých očích varovným znamením a stále více mě znepokojuje směr, kterým se ubíráme.

Chléb, cirkusy a konflikty

Nedávno jsem byl na NOSTR kritizován za to, že se věnuji ekologickým bitcoinistům, s odůvodněním, že ekologické hnutí je pro společnost čistě negativní. I když chápu, odkud tento jedinec, který mě kritizoval, vychází, myslím, že za jeho komentáři se skrývají hlubší obavy.

Po krátkém zamyšlení jsem dospěl k poznání: Lidé se ve skutečnosti nezajímají o ekologické hnutí. Ve skutečnosti se lidé o politiku vůbec nezajímají. Většina politických sporů je povrchní zástupnou válkou pro mnohem hlubší spor: spor o kontrolu.

Kdo bude mít kontrolu? K čemu ji budou používat? Jak to ovlivní můj život?

S rostoucím tempem expanze vlád roste spolu s ní i strach z toho, kdo bude mít kontrolu. Myslím, že právě to je kořenem polarizace, které jsme dnes svědky. Skutečné obavy se týkají centrálních plánovačů a centrálního plánování. Vše ostatní je jen odvádění pozornosti. Myslím, že to je skutečná psychopatie.

Bitcoin defunduje centrální plánovače

Jakmile si stále více lidí osvojí bitcoin jako nástroj spoření, můžeme začít rozvíjet paralelní ekonomiku a vzít přehnané privilegium tisku peněz z rukou těch, kteří by se ho snažili zneužít.

Tímto způsobem můžeme pomalu, ale jistě zbavit centrálních plánovačů, kterých se mnozí bojí. Tím můžeme snížit míru kontroly, která nám nedává spát. Tím můžeme snížit míru politické polarizace, která zdánlivě rozděluje zemi.

Myslím, že příliš mnoho lidí bojuje špatně a pro stromy jim uniká les. Pokud je Bitcoin skutečně neúplatný, proč se starat o to, kdo se rozhodne ho podporovat? Proč nedat každému šanci, aby mu tento měnový protokol bez povolení naprosto rozbil ego a předsudky o světě.

Bitcoin je pro každého. Nemůžeme dovolit, aby nás kulturní války vmanipulovaly do přátelské palby. Nemůžeme dovolit, aby politické narativy kooptovaly Bitcoin do zbraně, kterou proti nám budou politici používat. Nezáleží na tom, jestli vyhrajete svou malou potyčku, pokud vás krátce poté pohltí válka.

Čím rychleji se nám podaří získat přijetí, tím rychleji můžeme všechny tyto malicherné spory učinit irelevantními. Jakmile centrální plánovači ztratí schopnost kontroly, hlasy vašich sousedů přestanou být důležité. Bez možnosti tisknout peníze musí vlády najednou opět přemýšlet o kompromisech. Znovuzavedení standardu zdravých peněz napravuje politickou polarizaci.

Tento příspěvek napsal Mickey Koss. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}